Kolejna firma dołącza do grona oferujących software pod własną marką. Palm też będzie miał własny internetowy sklep z oprogramowaniem. Szkoda tylko, że urządzenia firmy Palm tak długo musiały na niego czekać.
Palm otwiera sklep z aplikacjami dla swoich urządzeń – zarówno pracujących pod kontrolą Palm OS jak i tych z rodziny Windows Mobile. Do skorzystania ze sklepu, potrzebna jest aplikacja którą producent udostępnił bezpłatnie. Działa ona na podobnej zasadzie co rozwiązania Apple i Google. Niestety współpraca ze sklepem nie jest już tak opłacalna dla programistów jak w przypadku konkurentów – Palm zabierze im aż 50% zysków.
Nie wynika to z chciwości firmy, Palm jest po prostu kolejnym pośrednikiem ponieważ zawartość sklepu pochodzi od PocketGear. Pozycja firmy Palm od dawna chwieje się na rynku, i choć od czasu do czasu firma mami nasze oczy prezentacjami. Nadal nie jesteśmy w stanie jej zaufać.
Źródło: mobilecrunch
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Jakie kupić dobre głośniki do komputera lub laptopa? Edifier R1600TIII to tani model, z którego…
HONOR Watch 5 Ultra oficjalnie zaprezentowany podczas MWC 2025. Nowy smartwatch producenta czaruje wyglądem i…
Chcesz kupić nowe słuchawki bezprzewodowe? Wybór na rynku jest ogromny, a rodzajów słuchawek wiele: dokanałowe,…
Motorola przedstawiła na MWC 2025 nowości dla ekosystemu Smart Connect. Te upłynnią pracę systemu, dzięki…
Świetne słuchawki TWS Bose QuietComfort Earbuds w promocji Amazon. Kultowy model doczekał się mocnej obniżki…
Zapraszam na test Nothing Phone (3a) Pro: najnowszego superśredniaka młodej, obiecującej i ambitnej marki. To…