Od czasu nowelizacji ustawy, która ułatwiła służbom inwigilację obywateli, rośnie zainteresowanie rozwiązaniami i produktami, których celem jest ochrona telefonu czy komputera. Jednym z takich produktów jest właśnie Tripleton Enigma E2 – telefon, którego nie podsłuchasz.
O tym telefonie – Enigma E2 – po raz pierwszy informowaliśmy już stosunkowo dawno. Kto by wtedy jednak pomyślał, że duże zainteresowanie owym telefonem dopiero się rozpocznie… Wszystko przez nowelizację tzw. „ustawy inwigilacyjnej”. W nowym jej brzmieniu znacznie rozszerzono zakres, w jakim uprawnione służby mogą uzyskać dostęp do naszych danych. Nie chodzi tu tylko o informacje gromadzone poprzez monitorowanie Internetu, ale także o „klasyczne” podsłuchiwanie rozmów i rejestrowanie spotkań.
Wedle informacji, którymi dysponuje sieć sklepów detektywistycznych Spy Shop wynika, że I kwartale 2016 sprzedaż urządzeń tylko do podsłuchu wzrosła o 350% względem ubiegłego roku – to dość niepokojące dane. W tym miejscu właśnie wkracza firma Tripleton, która stawia na bezpieczeństwo, wypuszczając na rynek “najbezpieczniejszy telefon na świecie”, którego nie powstydziłby się nawet sam agent 007.
Mowa o modelu Tripleton Enigma E2. Telefon ten wyglądem przypomina zwykłą komórkę. Czarna obudowa, niewielki ekran i fizyczna klawiatura nie zdradzają możliwości, które kryje aparat. Przede wszystkich skutecznie potrafi on zabezpieczyć rozmówcę przed podsłuchem i wykradaniem istotnych informacji. Enigma E2 szyfruje nie tylko rozmowy, ale również wysyłane wiadomości. W jaki sposób? Proces szyfrowania odbywa się w dwóch etapach – uwierzytelnienia i szyfrowania rozmowy. Pierwszy daje pewność, że rozmawiamy dokładnie z tym, z kim chcemy rozmawiać. Drugi gwarantuje, że nikt postronny nie będzie w stanie podsłuchać treści konwersacji. Warto wspomnieć, że w przypadku ingerencji w kartę ulega ona automatycznemu zniszczeniu.
Choć specyfikacja techniczna urządzenia ma tutaj drugorzędne znaczenie, to jednak warto wiedzieć z czym mamy do czynienia „w środku”:
Ochrona informacji jest dziś równie ważna, jak zabezpieczenie mienia. Zwłaszcza dotyczy to osób, które dysponują cenną wiedzą cenną, jak np. danymi kontrahentów czy tajemnicami przetargowymi. Dlatego też coraz więcej osób sięga po urządzenia antyszpiegowskie. Na polskim rynku dostępny jest już od 3 lat, ale właśnie teraz przeżywa swój renesans. Jest tylko jedno „ale” – cena. Koszt zakupu Enigmy E2 wyniesie kwotę 7.869 zł. Jak to jednak mówią – „spokój nie zna ceny”. O ile dla mnie gadżet ten wydaje się zupełnie niepotrzebny, to jednak nie dziwi mnie to, że istnieje popyt na tego typu urządzenie, tym bardziej dzisiaj…
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Samsung Galaxy S27 Ultra bez S Pen staje się możliwością. Nowy przeciek sugeruje, że Samsung…
Świetna bijatyka – Mortal Kombat 11 jest teraz do kupienia taniej o 206 zł. Jeśli…
W polskich sklepach pojawił się Samsung Galaxy A26 5G: względnie niedrogi telefon z lubianego przez…
Specyfikacja POCO F7 po premierze nowego procesora wydaje mi się spełnieniem marzeń dla fana tanich…
Snapdragon 8s Gen 4 to nowy SoC dla zabójców flagowców. Tym razem zyski w wydajności…
Wygląda na to, że pod kątem wyceny produktów, znowu jesteśmy traktowani gorzej od reszty Europy.…