>
Kategorie: Google HTC Newsy Telefony

Nowy Nexus od HTC może być petardą. Zobaczcie wyniki w benchmarku.

Jak co roku, wielu miłośników urządzeń mobilnych czeka na nowego Nexusa firmowanego przez Google i producenta, który przedstawi gigantowi z Mountain View najciekawszy koncept nowego urządzenia. W tym roku – po dłuższej przerwie – nowego Nexusa ma tworzyć także i tajwańskie HTC. I jeśli plotki się potwierdzą, to można już zacierać dłonie.

Nowy flagowiec będący owocem współpracy wspomnianych firm objawił się właśnie w rankingu GeekBench, oczywiście wychodząc z założenia że telefon skrywający się pod nazwą Google Marlin to właśnie nowy Nexus. Wydaje się jednak, że można być o to dość spokojnym, bowiem spekulacje potwierdzają kolejne serwisy komentujące nowinki z branży GSM.

Zatem, jaką specyfikacją HTC i Google spróbują porwać nasze serca i portfele? Wydaje się, że możemy już mówić o kilku pewniakach:

  • System operacyjny: Android Nougat,
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 820,
  • Pamięć RAM: 4 GB.

Pewnego rodzaju ciekawostką są tutaj wcześniejsze plotki o rzekomej specyfikacji urządzenia o roboczej nazwie HTC M1, które zdaniem wielu osób to dokładnie to samo urządzenie, które właśnie wyciekło w GeekBench’u. Idąc tym tropem, można z dość dużym prawdopodobieństwem domniemywać, że nowy Nexus zaoferuje swoim użytkownikom bardzo interesujące parametry:

  • System: Google Android Nougat;
  • Ekran: 5.5”, WQHD (2560×1440 pikseli), AMOLED;
  • SOC: Qualcomm Snapdragon 82x (najprawdopodobniej Snapdragon 821);
  • RAM: 4 GB;
  • Pamięć wbudowana: 32/128 GB;
  • Czytnik kart: nie;
  • Aparat: 12 MP;
  • Kamera: 8 MP;
  • Coś dla maniaKów: czytnik linii papilarnych na tylnym panelu;
  • Akumulator: 3450 mAh;
  • Komunikacja: Bluetooth 4.2, port USB typu C.
Zapowiada się całkiem ciekawie, choć na potwierdzenie specyfikacji nowego Nexusa przyjdzie nam zapewne nieco poczekać.
źródło: motog3.com, GeekBench
Krzysztof Swoboda

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

Takich niedrogich średniaczków z 6500 mAh i AMOLED 120 Hz chciałbym więcej w Polsce

vivo powróciło do Polski, dlatego warto śledzić poczynania tego producenta. Jego najnowszy smartfon vivo V50…

21 lutego 2025
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

YouTube Premium Lite to najbardziej bezużyteczna usługa od czasów paszportu Polsatu

YouTube Premium Lite jest dowodem na to, że cykl życia telewizji w internecie się zakończył.…

21 lutego 2025
  • Redmi
  • Telefony
  • Testy
  • Wiadomość dnia
  • Xiaomi

Czy nowy średniak Xiaomi to pogromca flagowców?! Test Redmi Note 14 Pro+ 5G bez ściem

Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G łączy najnowsze technologie z flagowym wykonaniem. Smartfon Xiaomi posiada…

21 lutego 2025
  • Apple
  • Newsy
  • promowane-reklama

Słuchawki Apple w dobrej cenie. Czy AirPods Pro 2 to dobry wybór w 2025 roku?

Czy słuchawki Apple AirPods Pro 2 wciąż warto kupić w 2025 roku? Dobra, znacznie niższa…

21 lutego 2025
  • Apple
  • Newsy
  • Telefony

Nie wierzę w to, że taki iPhone jest w stanie odnieść sukces. Nie po ostatnich wtopach Apple

Trudno nie odnieść wrażenia, że iPhone 17 Air istnieje tylko po to, żeby przetrzeć drogę…

21 lutego 2025
  • Newsy
  • Wearables

Na co mi smartwatch, skoro nowy Casio G-Shock ma kopertę z kutej stali, kosztuje tyle samo i działa 3 lata na baterii

Casio G-Shock GM-110s jest przykładem tego, że design smartwatchy nie musi być nudny. Jest nudny,…

21 lutego 2025