>
Kategorie: Telefony Testy Vernee

Test Vernee Thor. Tani smartfon z czytnikiem linii papilarnych

Spis treści

  1. Bateria i wyposażenie

Bateria

W telefonie znajduje się niewymienialna bateria o pojemności 2800 mAh, która zazwyczaj wystarcza na około 1,5 – 2 dni użycia, oczywiście w zależności od tego, w jakim stopniu będziemy eksploatować telefon. W słoneczne dni trzeba się nastawić na to, że znacznie częściej będziemy korzystać z maksymalnej jasności podświetlenia, co znacząco wpłynie na wydajność baterii.

Vernee Thor / fot. gsmManiaK.pl

W teście sprawdzającym wydajność akumulatora po zredukowaniu jasności ekranu do 120 cd/m2 energii wystarczyło na 8 godz. surfowania po Internecie przy wykorzystaniu Wi-Fi oraz około 9 oglądania filmu 720p (w trybie samolotowym). Test PC Mark ogniwo ukończyło z notą 7 godzin, Geekbench 3 z czasem prawie 6 godz.

Jak widać, z ostatnich testów jakie przeprowadziliśmy wśród modeli z niskiej i średniej półki, Huawei P9 Lite wiedzie prym. Testowanemu modelowi nie musi być jednak wstyd , gdyż w teście długości surfowania po Sieci jest lepszy od Huaweia P8 oraz swoich bezpośrednich konkurentów — Elephone’a Trunka czy Doogee Valencia 2 Y100 Pro. W długości odtwarzania filmów równa szyku z Sony Xperia M4 Aqua i Sony Xperia M5.

Wyposażenie

Głośnik multimedialny oraz jakość rozmów

Model posiada głośnik monofoniczny umieszczony na samym spodzie tylnego panelu. Nie mam większych zastrzeżeń, co do lokalizacji komponentu, aczkolwiek lepiej, kiedy głośnik mieści się na dolnym boku, bo wówczas dźwięk nie jest tłumiony, kiedy telefon leży na blacie. Sama jakość dźwięku jest adekwatna do półki cenowej tego urządzenia. Basów jest niewiele, dominują tony wyższe, ale przy natężeniu 83 dB i dobrej czystości ciężko oczekiwać czegoś więcej.

Vernee Thor / fot. gsmManiaK.pl

Także jakość rozmów jest zadowalająca. Nie miałem większych problemów ze zrozumieniem mojego rozmówcy, także druga strona nie skarżyła się na problemy z usłyszeniem mnie. Warto jednak zaznaczyć, że telefon posiada jeden mikrofon, toteż nie można liczyć na zaawansowany tryb redukcji hałasu dochodzącego z otoczenia.

Do wybierania numeru otrzymujemy standardową klawiaturę numeryczną z dużymi przyciskami. Jest ona wygodna, aczkolwiek dla niektórych wpisanie numeru jedną dłonią może być trudne do wykonania. Klawiatura do wpisywania tekstu jest responsywna i pozwala na szybkie pisanie wiadomości.

Łączność

Telefon posiada funkcję dual-SIM z obsługą sieci 4G kategorii 4 na obu slotach. W praktyce pozwala to na ściąganie danych z prędkością 150 Mbps, a wysyłanie 50 Mbps. Funkcja obsługi dwóch kart podtrzymuje oba numery w sieci, ale gdy odbierzemy rozmowę na jednym, drugi zostaje czasowo odłączony od operatora. Możemy też skorzystać z Aero2.

Dodatkowo mamy do wykorzystania moduł Wi-Fi 802.11 b/g/n pracujący w jednym zakresie. Moduł nie ma kłopotu ze stabilną pracą i umożliwia bezproblemowe ściąganie większych paczek danych. W teście czułości pokazał, że o ile telefonu nie znajduje się na inne kondygnacji niż router, zasięg jest niezaburzony.

Vernee Thor / fot. gsmManiaK.pl

Zabrakło czujnika NFC, ale jest moduł GPS wspierających technologię A-GPS. Szybko łapie zasięg, a jego dokładność nie pozostawia zbyt dużo do życzenia. Oczywiście, co można zauważyć na obrazku powyżej, ścieżka zarejestrowana przez telefon różni się od przebytej przeze mnie, ale można to skorygować przez użycie sieci komórkowej.

Pamięć wbudowana, OTG, skaner linii papilarnych

Telefon posiada 16 GB pamięci wbudowanej, z czego około 10 GB użytkownik ma do wykorzystania na własne dane, co wystarcza do zainstalowania kompletu aplikacji i zgromadzenia danych. Oprócz tego możemy zamontować kartę microSD o pojemności 128 GB, co sprawdziłem na redaKcyjnym Kingstonie 128 GB microSDXC Ultra Class10 UHS-1.

Telefon obsługuje peryferia OTG — umożliwia skorzystanie z myszki, dysku z i bez własnego zasilania, HUB-ów (aktywnego i pasywnego), a także pamięci przenośnej typu pendrive. Nie obsługuje natomiast systemu plików NTFS. Mamy za to możliwość strumieniowania obrazu do monitora zewnętrznego przy użyciu technologii Miracast.

Czytnik linii papilarnych to nie tylko efekciarski dodatek, lecz także praktyczny komponent. Nie ma problemów z działaniem, aczkolwiek dla większej precyzji warto zarejestrować ten sam palec dwa razy. W działaniu czytnik jest szybki i niemal niezawodny. Odblokowanie telefonu za jego pomocą jest zdecydowanie szybsze niż w przypadku ręcznego wpisywania kodu.

Spis treści

  1. Bateria i wyposażenie
Michał Milc

Z wykształcenia lingwista, z pasji śpiewak klasyczny, prywatnie niewolnik ciasta drożdżowego. ;)

Najnowsze artykuły

  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Wygląda jak iPhone, jest cienki jak brzytwa (7.29mm), ma sporą baterię i nie zdziwię się, jak zaraz wygra jakąś nagrodę

Honor 400 Lite to iPhone 16 Plus z Androidem. Tak najprościej można opisać nową premierę,…

2 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

Te 5 premier wystarczy, żebyś jak ja czekał na powrót tego producenta do Polski

vivo wraca do Polski i dobrze by było, gdyby ten powrót zawierał 5 nowych premier.…

2 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Wearables

Powrót kultowego elementu w smartwatchu Samsung. Premiera w tym roku

Seria Samsung Galaxy Watch 8 zadebiutuje już za kilka miesięcy, a my już wiemy, czego…

2 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Sony
  • Telefony

Co zmieni się w nowej Xperii? Cóż, niewiele, ale za to poprzednik może stanieć

Wygląda na to, że premiera Sony Xperia 1 VII to kwestia tygodni. Do sieci trafiły…

2 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Oppo
  • Telefony

Chciałeś świetnego telefonu do zdjęć z płaskim ekranem? Ten producent nie może się doczekać, by Ci taki sprezentować

W sieci pojawiły się już pierwsze przecieki o Oppo Reno 14. Smartfon ma sporo do…

2 kwietnia 2025
  • Lenovo
  • Motorola
  • Newsy

Motorola i Lenovo otwierają pierwszy showroom w Polsce. Promocje na otwarcie

Lenovo i Motorola zapraszają do pierwszego w Polsce i drugiego w Europie showroomu obu marek.…

2 kwietnia 2025