HTC podzieliło się wynikami finansowymi za drugi kwartał tego roku. Przychód co prawda wzrósł, jednak Tajwańczycy są na wyraźnym minusie, gdyż stracili w tym okresie aż 133 mln dolarów.
Drugi kwartał 2016 roku nie był dla HTC zbyt pomyślny i tak naprawdę tylko jedna kwestia napawa optymizmem – przychód wzrósł w porównaniu z poprzednimi okresem, do poziomu 598 mln dolarów (+27%). Oznacza to mniej więcej tyle, że flagowy smartfon HTC 10 i gogle VR HTC Vive sprzedają się coraz lepiej, choć ostatecznie i tak niewiele to zmienia.
Przychód jest co prawda większy w stosunku do poprzedniego kwartału, jednak w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego jest gorzej i to o 42.7%, kiedy zarabiać musiał na siebie niezbyt ciepło przyjęty HTC One M9, który jak widać paradoksalnie radził sobie lepiej niż powszechnie lubiany HTC 10. Według analityków ten ostatni ma się w tym roku sprzedać w około milionie egzemplarzy i nawet jeśli liczba ta jest niedoszacowana, to raczej nieznacznie. W całym kwartale HTC straciło 133 mln dolarów.
Tymczasem władze firmy nie tracą wiary w lepszą przyszłość i liczą na zysk już w tym kwartale. Czy to ma szansę się udać?
Źródło: HTC
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Na rynek wchodzi nowy, bardzo tani smartfon, w postaci Xiaomi Redmi A5. Ma on kosztować…
RPG akcji z elementami przygodówki – Atlas Fallen: Reign Of Sand jest dostępny do kupienia…
Polacy oszukiwani w najgorszy możliwy sposób. Ryzyko pojawiło się wraz ze zbliżającym się terminem rozliczenia…
Amazfit Active 2 nie tylko mocno staniał w promocji, ale dzięki aktualizacji stał się też…
Wygląda na to, że właściciele całkiem świeżego smartwatcha, jakim jest Amazfit Active 2, mogą mieć…
Testowy prototyp modelu Apple Watch 10 wyciekł właśnie do sieci. Wyposażono go w tajemnicze czujniki,…