Spis treści
Bateria
Blackview BV6000 otrzymał wbudowane na stałe ogniwo o pojemności aż 4500 mAh, co w połączeniu z małym ekranem o niewygórowanej rozdzielczości pozwala na długie czasy pracy na pojedynczym ładowaniu. W trybie samolotowym, kiedy telefon był w stanie czuwania, energii starczyło na około 20 dni działania. W codziennym użytku 3 dni bez sięgania po ładowarkę było typowym dla baterii wynikiem.
PC Mark Android
Geekbench 3 (w minutach)
Geekbench 3 (w punktach)
Internet (WiFi)
Filmy (WiFi off)
W teście PC Mark testowany model okazuje się wydajniejszy od opartego na tym samym SoC-u UMI Super i zdobywa bardzo dobre noty — w Geekbenchu 3 są one porównywalne z Huawei P9 Lite, który w naszych testach także zasłynął z bardzo wydajnej baterii. W maniaKalnych benchmarkach Blackview BV6000 pozwolił na 13,5 godz. surfowania po Internecie (Wi-Fi) i odrobinę ponad 14 godz. oglądania filmów, co plasuje ten model wśród najlepszych smartfonów w naszym rankingu (w kontekście czasu pracy na baterii). Ładowanie trwa za to 3 godziny.
Wyposażenie dodatkowe
Jakość multimediów i rozmów głosowych
Głośnik multimedialny emituje dźwięk o natężeniu maksymalnym dochodzącym do 85 dB, co jest dobrym wynikiem, lecz przy maksymalnej głośności dają się niestety słyszeć zniekształcenia dźwięku. Ponadto słuchacz będzie musiał znieczulić ucho na przeciętne brzmienie, gdzie ilość tonów wysokich wyraźnie góruje nad niskimi.
Jakość rozmów głosowych jest dobra. Dźwięk jest słyszany i klarowny, ale głośniczek jest trochę za cichy — być może to kwestia grubego pancerza. Moi rozmówcy nie skarżyli się za to na problemy z usłyszeniem mnie. Wygodny jest też dialer, a klawiatura qwerty pozwala na szybkie i prawie bezbłędne wpisywanie tekstu.
Łączność
Ogromną zaletą BV6000 jest funkcja dual-SIM działająca w trybie Dual Stand-by — oznacza to, że telefon oferuje przyłącz do dwóch sieci naraz. Dopiero w momencie, kiedy prowadzimy rozmowę na jednym numerze, drugi czasowo jest odłączany. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania na obu slotach z sieci 4G (maks. prędkość ściągania to 300 Mbps, wysyłania 50 Mbps).
Wbudowany moduł Wi-Fi oferuje kompatybilność ze standardami 802.11 b/g/n i dobrze sobie radzi w codziennym użytku. Nie ma żadnych problemów z podtrzymaniem dostępu do internetu, kiedy urządzenie znajduje się na tym samym piętrze, co router. Kiedy zmienimy kondygnację problemy mogą się pojawić, ale to w zależności od nadajnika i grubości ścian.
Moduł GPS ze wsparciem dla GLONASS w trybie miejskim pozwala na przyzwoite odzwierciedlenie miejsca, w którym się znajdujemy. Po szybkim złapaniu zasięgu, nadajnik stara się wiernie śledzić ścieżkę, jaką przebywa użytkownik aczkolwiek podczas górskich wypraw dobrze wspomóc się siecią komórkową oraz pamiętać o posiadaniu papierowej mapy!
W kwestii łączności mamy też jeszcze jeden komponent do wykorzystania — wbudowany czujnik NFC.
Pamięć wbudowana i OTG
Telefon posiada niemałą pamięć flash o pojemności 32 GB, gdzie na dane użytkownika pozostaje około 27 GB. To całkiem sporo i zakładam, że jeszcze na długo od momentu zakupu nie będzie potrzebny zakup karty microSD — tutaj maksymalnie pojemny nośnik, jaki udało mi się wykorzystać miał 64 GB.
Możemy też użyć akcesoriów OTG — dysku z własnym zasilaniem, pamięci przenośnej, myszki oraz HUB-ów (aktywnego oraz pasywnego). Telefon nie obsługuje tylko systemu plików NTFS i nie pozwala na skorzystanie z dysku twardego zasilanego wyłącznie z portu microUSB. Co ważne, do podłączenia akcesoriów należy użyć dołączonego do zestawu kabla z dłuższą niż zazwyczaj wtyczką (pamiętajmy, że gniazdo jest dość głęboko osadzone przez nałożony na telefon pancerz).
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.