Spis treści
Pojemność baterii wynosi 2850 mAh i jest wystarczająca do tego, by telefon (pomimo dużego ekranu) wytrzymał dwa dni na jednym ładowaniu, jeśli tylko nie obciążamy go zbyt mocno. Przy intensywniejszym użytkowaniu telefon obejdzie się bez gniazdka przez góra jeden dzień.
Smartfon dysponuje trybem oszczędzania baterii, który dobrze sobie radzi i pozwala faktycznie wydłużyć czas pracy urządzenia. Zauważyłem jednak, że gdy stan baterii spadnie poniżej 10 procent to energii zaczyna ubywać błyskawicznie – już po kilku minutach dobija do 1 procenta, a potem się wyłącza.Przyznać też trzeba, że Archos potrzebuje dużo czasu, żeby się naładować do pełna – prawie dwie i pół godziny. Wśród urządzeń o podobnej klasie i cenie tylko Umi Super osiąga gorszy wynik (i to tylko o 4 minuty).
Nie sposób nie zobaczyć głośnika, który znajduje się w dolnej części tylnej klapki. Takie umiejscowienie może nieco utrudniać słuchanie na przykład podczas grania, gdy będziemy zasłaniali dłońmi tył telefonu. Sam dźwięk jest ładny i czysty (choć tylko monofoniczny), za to maksymalna głośność mogłaby być nieco większa. 75 decybeli to nie najgorszy wynik, ale spodziewałem się lepszego.
Smartfon obsługuje Wi-Fi w dwóch zakresach – 2,4 i 5 GHz i i dobrze radzi z zachowaniem stabilnego połączenia. Nawet będąc z telefonem na innym piętrze niż router, nadal mogłem korzystać z internetu. Oczywiście, spowolnienie było zauważalne – sygnał znacznie osłabł, ale mimo to korzystanie z urządzenia cały czas było możliwe. Archos Diamond Plus obsługuje również połączenie LTE (z szybkością do 150 Mbps) oraz wspiera Aero 2. Telefon obsługuje dwie karty SIM, le nie w trybie aktywny, zatem gdy rozmawiamy przez jedną, druga jest nieaktywna. Bez zarzutu sprawuje się moduł GPS. Sygnał łapie szybko, a wyrysowana trasa jest bardzo zbliżona do rzeczywiście przebytej. Dzięki temu z powodzeniem możemy używać telefonu nawet jako nawigacji samochodowej.
Z 16 GB pamięci wbudowanej, do dyspozycji użytkownika zostaje nieco ponad 10 GB. Biorąc pod uwagę, że do czynienia mamy z czystym systemem, spodziewałbym się, że pamięci będzie nieco więcej. Możemy ją jednak rozszerzyć poprzez kartę micro SD – i to aż do pojemności 256 GB. Szkoda tylko, że,jak już wspominałem, korzystając z karty microSD musimy wyciągnąć jedną kartę SIM.
Funkcja OTG pozwala na podłączenie szeregu urządzeń. Jedyne, z czym smartfon sobie nie radzi to obsługa formatu NTFS oraz rozdzielacza USB z własnym zasilaniem. Z podłączeniem wszystkiego innego nie będzie najmniejszego problemu. Diamond Plus nie oferuje jednak obsługi Miracast, czyli funkcji, która dziś jest już właściwie standardem w wielu urządzeniach ze średniej półki.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
"Marsz aktualizacyjny" producenta Nothing trwa w najlepsze. Tym razem smartfon jego submarki doczekał się najnowszego…
Debiut serii Samsung Galaxy S25 jest coraz bliżej. W przyszłym tygodniu poznamy nowe flagowce na…
Kultowy RPG właśnie trafił na Steam z 90% rabatem. Ten pozwoli wam zaoszczędzić przy zakupie…
Microsoft ostrzega przed masowym oszustwem na WhatsApp. Tym razem chodzi o niebezpieczne kody QR. Sprawdź,…
Revolut przedstawia w aplikacji nowość, która zadba o bezpieczeństwo naszych danych i pieniędzy. To rozmowy…
Wciągająca strategia turowa jest obecnie na wyciągnięcie ręki wielu graczy. Objęta została bowiem kapitalną promocją,…