ZOPO zaprezentowało dzisiaj nowy phablet – Color F1, który dedykowany jest mniej wymagającym użytkownikom ceniącym zabezpieczenie danych poprzez czujnik biometryczny.
ZOPO wprowadziło do oferty kolejny niskobudżetowy phablet i tym samym rozszerzyło asortyment o model Color F1, w którym zastosowane zostały podstawowe podzespoły. To model najniższej klasy, ale z uwagi na rok wydania jest z systemem Android Marshmallow, czujnikiem biometrycznym oraz niezłym wyglądem.
Jako, że ów model jest typowym smartfonem niskobudżetowym producent zdecydował się zastosować układ SoC MediaTek MT6580, którego cztery rdzenie opierają się o architekturę ARM Cortex-A7 i charakteryzują się częstotliwością taktowania na poziomie 1.3 GHz.
Układ SoC wspierany jest przez 1-gigabajtową pamięć operacyjną RAM, zaś na dane oraz aplikacje producent zarezerwował 16 GB wbudowanej pamięci. Nie zabrakło możliwości dalszej rozbudowy poprzez wykorzystanie czytnika microSD. Za grafikę odpowiada natomiast zintegrowany chip Mali-400 z dwoma rdzeniami.
Taki zestaw nie zachwyci Was wydajnością w popularnych aplikacjach benchmarkowych, ale powinien umożliwić sensowne korzystanie z urządzenia bez znaczących przycięć oraz przestojów. Z grami będzie jednak nieco gorzej, gdyż uruchomicie na tym zestawie tylko podstawowe tytuły.
Na uwagę w ZOPO Color F1 zasługuje czytnik linii papilarnych ulokowany na tylnym panelu. Za jego pośrednictwem możliwe będzie nie tylko odblokowanie telefonu, ale również konkretnych aplikacji, a także sterowanie aplikacja Galeria (przewijanie swoje zdjęcia za pomocą skanera) i sterowanie kamerą (robienie zdjęć przez naciśnięcie palcem czujnika biometrycznego).
ZOPO Color F1 wyceniony został na 8890 rupii indyjskich, co po przeliczeniu daje około 514 złotych.
źródło: phoneradar
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Rozdawnictwo od Epic Games raczej nigdy się nie skończy. Tym razem platforma postanowiła podarować graczom…
Samsung Galaxy Z Fold7 dostosuje się do standardów rynku i postawi na lepszy aparat. Fotograficznie…
Outlast 2 – kilkuletni hit ze Steam jest teraz do kupienia o 96% taniej w…
OnePlus Pad 2 Pro to najmocniejszy tablet, jaki widział świat Androida. Flagowy procesor, 16 GB…
Santander wydał arcyważny komunikat dla klientów. Chodzi o wiadomości dotyczące wygaśnięcia bankowości internetowej. Każdy użytkownik…
vivo V50 Lite 4G jest piękny, ma wielką baterię i całkiem przystępną cenę. Ponadto może…