HP podjęło ciekawą grę, której początków można upatrywać jeszcze na targach MWC w Barcelonie. Producent wyszedł z założenia, że warto będzie stworzyć urządzenie na mobilnym Windowsie, tym samym decydując się na parcie pod prąd – wszak większość konkurencyjnych firm już dawno opowiedziała się po stronie Androida.
Przypomnijmy, że HP Elite x3 wyróżnia się bardzo mocną specyfikacją, na dodatek wspierając normy IP67:
- System operacyjny: Windows 10 Mobile
- Procesor: Qualcomm Snapdragon 820 (2,15 GHz, 4cores)
- Chipset: Qualcomm MSM8996
- RAM:: 4GB LPDDR4 SDRAM, x32 Dual channel x32 PoP 32Gbit
- Pamięć wewnętrzna: 64GB eMMC 5.1
- Ekran: 5,96 ” WQHD (2560×1440), AMOLED, Corning Gorilla Glass 4, powłoka antyrefleksyjna
- GPU: Qualcomm Adreno 530
- Audio: 2 głośniki stereofoniczne (jedni w słuchawce), 3 zintegrowane wielokierunkowe mikrofony z HP Software redukcją szumów, audio B & O! Play
- Komunikacja:: WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (2×2), Bluetooth 4.0 LE (Miracast obsługiwane), NFC, modem LTE-A, odbiornik GPS, port USB typu C
- Aparat fotograficzny:16 MP otwór względny obiektywu F/2.0
- Kamera: 8MP FHD (kamera Iris)
- Wymiary: 83.5 x 7.8 x 161.8 mm
- Waga: 195 g
- Akumulator: 4150 mAh Li-ion, bezprzewodowe ładowanie Qi
- Cechy wytrzymałościowe: IP67, MIL-STD810G.
Jak widać, specyfikacja może zostać uznana za wręcz mocarną, zwłaszcza w świecie mobilnego Windowsa, choć zapewne wielu użytkowników konkurencyjnych platform może patrzeć na cyferki Elite’a x3 z zazdrością.
Podczas konferencji, która odbyła się w Hong-Kongu, dyrektor działu systemów biznesowych, Huang Hao Zhang, zapowiedział rynkowy debiut urządzenia na listopad. Urządzenie będzie można nabyć w cenie 840 dolarów, czyli mniej więcej 3200 złotych.
HP postanowiło znacząco zintegrować smartfona z pozostałymi urządzeniami dostępnymi w swoim portfolio, dodatkowo tworząc dedykowaną stację dokującą, która pozwala na natychmiastowe podłączenie urządzenia do innego wyświetlacza, klawiatury i myszy w trybie Continuum i HP Workspace. Stacja dokująca jest podobna w funkcjonalności do tej oferowanej przez Microsoft z wyjątkiem tego, że pozwala na podłączenie do przewodowej sieci Ethernet i może być zabezpieczona.
Niestety, trudno w tej chwili domniemywać o dostępności zarówno smartfona, jak i całego ekosystemu HP. Mimo relatywnie kiepskich wyników mobilnego Windowsa w Europie, chętnie przywitałbym urządzenie na naszym rynku. Wydaje się, że dla segmentu biznesowego byłaby to ciekawa alternatywa.
źródło: mspoweruser.com
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.