MediaTek MT6753 – nazwę tego układu większość z was słyszała już zapewne dziesiątki razy i wiecie pewnie, czego się po nim spodziewać. Spójrzcie na benchmarki:
Wydajność procesora złożonego z 8 rdzeni Cortex-A53 o taktowaniu 1.5 GHz, jest do zaakceptowania w sprzęcie za 700 złotych – odpowiada w końcu takim układom jak Snapdragon 615/617. Przy wsparciu 2 GB świetnie zarządzanej pamięci operacyjnej RAM i obecności tylko delikatnie zmodyfikowanego Androida Marshmallow wszystko działa jak należy, przynajmniej w czasie standardowego użytkowania. Pod obciążeniem myPhone Luna II zaczyna się nagrzewać w górnej części do 42 stopni Celsjusza, przede wszystkim w okolicach aparatu fotograficznego, a wtedy wszystko zauważalnie zwalnia, choć ciągle nie nazwałbym tego powodem do narzekania.
Trochę inaczej to wygląda w przypadku układu graficznego, którym jest Mali-T720MP3. To GPU daje radę obsłużyć rozdzielczość Full HD tylko wtedy, gdy pracuje na maksymalnych obrotach, co w przypadku myPhone Luna II trwa jakieś 5 minut. Później liczba klatek na sekundę spada o jakieś 20%, a po dwudziestu paru minutach łącznie o 30%. W takiej sytuacji gry zaczynają klatkować i to nie tylko takie pokroju Dead Trigger 2, ale również Street Soccer Flick. myPhone Luna II nie jest więc dobrym wyborem dla fanów mobilnej rozgrywki.
myPhone Luna II ma do zaoferowania pojedynczy głośnik multimedialny, ulokowany na dolnej krawędzi. Jest on wystarczająco donośny, by w każdych warunkach poinformować nas o przychodzącym połączeniu. Jakość dźwięku jest już tylko akceptowalna, gdyż wysokie tony świszczą, a niskich nie słychać praktycznie wcale.
Do jakości rozmów telefonicznych nie mam większych zastrzeżeń, choć głośnik mógł być odrobinę głośniejszy. Testowane urządzenie umożliwia korzystanie z dwóch kart SIM w trybie standby i to bez konieczności rezygnacji z możliwości rozszerzenia pamięci. Ciekawie dzieje się w aplikacji SMS, która domyślnie oferuje podpisywanie wiadomości testowych nazwą modelu telefonu, z jakiego została ona wysłana – można to jednak wyłączyć.
myPhone Luna II nie jest pozytywnym wyjątkiem w swojej klasie jeśli chodzi o obsługę sieci Wi-Fi 5 GHz – obsługuje tylko standardowe pasmo 2,4 GHz. Na szczęście to jedyny mankament w tej kwestii, gdyż poza tym nie mam żadnych większych zastrzeżeń w tym aspekcie. Połączenie jest stabilne nawet przy dalszym oddaleniu od routera.
GPS także nie sprawia problemów, sygnał łapany jest szybko i nie gubi się nawet w pomieszczeniach. myPhone Luna II obsługuje najważniejsze akcesoria OTG, wyłączając format NTFS i dyski HDD bez dodatkowego zasilania, co raczej większości z was nie będzie szczególnie przeszkadzać. Na pokładzie zabrakło NFC, które częściowo zastępuje funkcja HotKnot do przesyłania plików.
W ostatnim czasie myPhone stawia w swoich smartfonach na czystego Androida i to właśnie jego spotkamy w testowanym phablecie. Nie obeszło się jednak bez kilku dodatków, jednak są one subtelne i nie mają żadnego większego wpływu na pracę urządzenia. Wspomnę o tym, że delikatnie zmodyfikowano belkę ze skrótami, wprowadzono możliwość wyłączenia wszystkich aplikacji na raz w menadżerze oraz dodano obsługę gestów, podzielonych na trzy kategorie:
Szkoda jedynie, że zabrakło opcji związanych z dużą powierzchnią roboczą, gdyż tryb obsługi jedną ręką ograniczony jest wyłącznie do przesuwania klawiatury. Mnie najbardziej drażniły również olbrzymie ikony aplikacji, więc zainstalowałem inny launcher. Interfejs przetłumaczony jest poprawnie, a większy wyjątek stanowi tylko „uniemożliwić wybieranie kieszeni” – funkcja blokująca działanie ekranu w kieszeni.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Do globalnej premiery zmierza POCO F7 oraz POCO F7 Ultra. Certyfikacja smartfonów Xiaomi to świetna…
HONOR 300 na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. To będzie wyjątkowo cienka brzytwa, która nie przekroczy…
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…
Apple iPhone SE 4 będzie miał premierę w Polsce jeszcze wcześniej, niż oczekiwałem. Smartfon zadebiutuje…
Zadebiutował OPPO Find X8 Pro: superflagowiec stworzony z myślą o Europie, a co za tym…
Podkręcony Snapdragon 8 Gen 3 w połączeniu z 7000 mAh to marzenie niejednego ManiaKa. Sam…