>
Kategorie: Android Google iOS Newsy

Android jest tak samo bezpieczny jak iOS. Tylko w teorii

Amerykańska firma postawiła odważną teorię oraz posiada argumenty na jej poparcie. Według Google Android jest niemalże tak samo bezpieczny, jak iOS od Apple. Dużo zmian miało zostać bowiem wprowadzonych na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy.

Android od zawsze stał w cieniu iOS, przynajmniej jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa. Jak widać sytuacja zaczęła gwałtownie zmieniać się na przestrzeni ostatnich miesięcy i okazuje się, że obecnie zielony robocik jest w stanie spokojnie dorównać zabezpieczeniom tworzonym przez Apple. Szef bezpieczeństwa Google jest bowiem przekonany, iż model Pixel pod żadnym względem nie ustępuje nowemu iPhone’owi. Co jednak z innymi urządzeniami?

Dział bezpieczeństwa amerykańskiej firmy oczywiście zwraca uwagę jedynie na model Pixel, ponieważ w ostatnim czasie korporacja stawia na duży marketing, aby sprzedać swoje nowe urządzenia. Inne smartfony na całym świecie nie mają się już tak dobrze, jednak Google twierdzi, iż sytuacja z tygodnia na tydzień będzie się poprawiać. Wszystko to dzięki dużej społeczności oraz częstym konsultacjom z użytkownikami.

W Androida ostatnimi czasy zostało wbudowane rozwiązanie Safety Net, które ma skanować szkodliwe aplikacje oraz wykrywać je szybciej niż inne rozwiązania. Według danych zebranych przez Google, na rynku istnieje mniej niż 1 procent smartfonów, które są zakażone robakami – wszystko to oczywiście przez działanie Safety Net. Nie trzeba jednak przypominać sprawy takiej jak Stagefright, która paraliżowała urządzenia z Androidem, a samo Google naprawdę musiało się napracować. To przecież po tej sytuacji, amerykańska firma wypuszcza cyklicznie aktualizacje bezpieczeństwa.

Tak naprawdę nie wiadomo dokładnie, jak te rozwiązania wypadają na tle Apple, które nieco bardziej dba o prywatność i bezpieczeństwo użytkowników. Z drugiej strony, firma z jabłkiem w logo może rozwijać swoje nowości na dużo mniejszej liczbie urządzeń. I to zawsze będzie ich przewagą.

Aleksander Piskorz

Najnowsze artykuły

  • HMD
  • Newsy
  • Wearables

Te słuchawki mają magiczne moce. Naładują Twojego smartfona

HMD prezentuje swoje nowe słuchawki bezprzewodowe HMD Amped Buds. To, co je wyróżnia, to fakt,…

3 marca 2025
  • Newsy

Składana nubia Flip 2 5G już globalnie. Ten smartfon z dwoma ekranami AMOLED wkrótce trafi do Polski

"Najtańszy smartfon z klapką" jest już dostępny globalnie! W najbliższym czasie nubia Flip 2 5G…

3 marca 2025
  • HMD
  • Newsy
  • Telefony

Oto smartfon idealny dla fana Barcy – z autografem Roberta Lewandowskiego

HMD ma w swojej ofercie nowości, które zachwycą fanów FC Barcelony. To specjalny klasyczny telefon…

3 marca 2025
  • iQOO
  • Newsy
  • Telefony

Zaawansowany technologicznie ekran, Snapdragon 8 Elite 2 i pojemna bateria 7000 mAh. To wszystko trafi do taniego flagowca

Seria iQOO 15 zbliża się wielkimi krokami. Kolejne przecieki rzuciły nowe światło na kluczowe zmiany…

3 marca 2025
  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Czy to koniec codziennego ładowania baterii? Wkrótce pojawi się smartfon z 7800 mAh i energooszczędnym SD7G4

HONOR 400 Pro smartfonem marzeń? Nowoczesny Snapdragon 7 Gen 4 i ultra pojemna bateria 7800…

3 marca 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Samsung Galaxy S25 Ultra gorszy od Apple, HUAWEI i Google w rankingu najlepszych smartfonów do zdjęć…

Myślisz, że Samsung Galaxy S25 Ultra to najlepszy smartfon do zdjęć? Testerzy rankingu DxOMark skutecznie…

3 marca 2025