Nie od dziś wiadomo, że Apple i Samsung są w trakcie zażartej wojny patentowej, która przetoczyła się już przez wiele bardzo ważnych dla obydwu producentów rynków. Wkrótce po premierze Galaxy Nexusa, prezydent Samsunga, JK Shin, wygłosił oświadczenie, które może znacząco zmienić dalsze losy wojny patentowej między korporacjami.
JK Shin powiedział, że nie chce, aby nowy członek rodziny Galaxy musiał borykać się z problemem „wojny patentowej”, który w obecnym roku napsuł Samsungowi sporo przysłowiowej krwi.
Teraz będziemy unikać wszystkiego, co może nawiązywać do patentów od Apple. Patenty są bardzo skomplikowane i mogą być trudne do określenia, ale Samsung dołożył wszelkich starań aby zagwarantować, że nowy telefon z Androidem nie narusza niczyich praw.
Można więc wysnuć domniemanie, że Samsung w półsłowach przyznał, że z poprzednimi urządzeniami nie wszystko było do końca „OK”, jeśli chodzi o prawa patentowe. Zmiana polityki koreańskiej korporacji w połączeniu z licznymi zmianami, które objęły swoim zasięgiem także i nową wersję Androida mogą mieć ogromne znaczenie w nudnej już dla wszystkich wojnie patentowej.
Jeśli Samsung pokaże, że zrobił telefon który w 100% nie narusza patentów Apple, ciekawe, z kim teraz będzie się procesować firma z Cupertinio? Na placu boju zostało jeszcze kilku producentów telefonów z Androidem na pokładzie…może ktoś się znajdzie? 😉
źródło: gsmarena.com
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
W sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat Nothing Phone 3 - tym razem…
Wielki powrót vivo do Polski to już fakt! Producent zaprezentował aż cztery smartfony, a wśród…
W sieci pojawiała się pełna lista smartfonów Xiaomi, Redmi i POCO z aktualizacją do HyperOS…
Jest cienki i wytrzymały, ma pojemną baterię oraz istnie flagowy element, a do tego jest…
Sony Xperia 1 VII przed premierą pojawiła się na zdjęciach na żywo. Fioletowy wariant to…
Epic Games rozdaje perełkę od indie studia – gracze przez najbliższy tydzień mogą odebrać za…