Spis treści
Wyświetlacz
myPhone Hammer Energy to smartfon z 5 calowym wyświetlaczem, na którym Android 6.0 Marshmallow prezentowany jest w rozdzielczości HD (1280×720). Jeszcze w 2013 roku tyle pikseli na ekranie smartfona było uważane za coś rewelacyjnego, a dziś to po prostu dobry standard, coraz bardziej powszechny w smartfonach z niższej klasy średniej. Ostrość wyświetlanego obrazu jest dobra, a pojedyncze punkty są możliwe do zaobserwowania tylko z bliższych odległości.
Jasność maksymalna
Jasność minimalna
Maksymalny poziom podświetlenia również nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. Co prawda 463 cd/m2 to w ogólnym rozrachunku tylko dobry wynik, tak czytelność w jasnym słońcu i tak jest więcej niż przyzwoita – ani razu nie miałem problemu z przeczytaniem wszelkich komunikatów. Przydałaby się za to dobra powłoka oleofobowa, gdyż szkło łatwo się brudzi. Trochę gorzej jest z jasnością minimalną, gdyż 33 cd/m2 to dość wysoka wartość, jednak pomiar wykonywałem przy wyłączonej automatycznej regulacji. Gdy z tej opcji korzystamy, podświetlenie potrafi spać do znacznie bardziej komfortowych wartości i radziłbym z niej korzystać.
Wyświetlacz IPS Hammera Energy zapewnia dobre kąty widzenia i przyjemne dla oka odwzorowanie kolorów, które możemy modyfikować dzięki MiraVision. Od siebie radziłbym zmienić balans bieli, gdyż ten domyślny jest odrobinę zbyt zimny. Pracę 5-punktowego panelu dotykowego również zaliczam na plus. Sam wyświetlacz jest więc po prostu dobry.
Wyposażenie i system
Funkcje telefoniczne testowanego modelu sprawdzają się dobrze – jakość rozmów jest dobra w każdych warunkach, a sygnał nadchodzącego połączenia usłyszymy nawet w głośnym otoczeniu. Głośnik multimedialny muszę zaliczyć na mocny plus, gdyż wydobywający się z niego dźwięk nie jest całkowicie płaski i skrzypiący, a to już coś. Warto wiedzieć, że myPhone Hammer Energy to smartfon Dual SIM, gdzie jedna karta może zastąpić kartę pamięci. Na wyposażeniu zabrakło drugiej anteny, więc jest to Dual SIM standby.
Jeśli chodzi o łączność, to zaletą na pewno jest dwuzakresowe Wi-Fi 2,4 i 5 GHz, co nie zawsze jest standardem nawet w znacznie droższych sprzęcie – niech tylko wspomnę Huawei Nova i Huawei Nova Plus. Jest też radio FM, jednak zabrakło NFC, przez co np. płatności Android Pay nie będą dostępne.
Jak pokazuje powyższy wykres, GPS pracuje całkiem nieźle, ale do perfekcyjnej dokładności trochę jednak brakuje, więc w razie problemów polecam wspomagać się zasięgiem sieci komórkowej. myPhone Hammer Energy obsługuje również najważniejsze akcesoria OTG, z pendrive’ami na czele.
System
Kolejny raz w przypadku firmy myPhone mamy do czynienia z czystym Androidem, który tylko w niewielkim zakresie został zmodyfikowany przez producenta przez dodanie kilku opcji w ustawieniach czy preinstalowanych aplikacji, które da się na szczęście usunąć.
Kluczowa jest przede wszystkim obsługa gestów, które możemy personalizować, włączając i wyłączając według własnej woli. Dzięki temu możemy szybko włączyć wybraną aplikację rysując określoną literę na wyłączonym ekranie, przesunięciem trzech palcow wykonać zrzut ekranu czy wybudzić telefon podwójnym puknięciem. Programiści dodali również możliwość sterowania parametrami wyświetlanego obrazu czy ustawić godzinę automatycznego włączenia i wyłączenia telefonu. Ciekawa jest również możliwość przewijania różnych treści machnięciem nad smartfonem, co możecie kojarzyć m.in. z Samsunga Galaxy S4, ale tutaj działa to dość kapryśnie, więc skorzystałem z tego tylko raz.
Ceny myPhone Hammer Energy
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.