Przystępujemy do testów tegorocznego flagowca marki Nubia. Mowa oczywiście o telefonie Nubia Z11, która ma wiele do zaoferowania, a do tego już niebawem zadebiutuje na polskim rynku.
Nubia Z11 zaprezentowana w marcu tego roku jest przedstawicielem urządzeń typu phablet. Charakteryzuje się ponadprzeciętnym wyglądem, porządnymi podzespołami oraz ciekawymi rozwiązaniami.
Nubia Z11, to nie tylko wydajne podzespoły. To również świetna technologia FIT (Frame Interaction Technology) – sterowanie smartfonem poprzez aktywne ramki ekranu. Działa ona bardzo sprawnie i pozwala między innymi w szybki sposób przenosić się pomiędzy otwartymi aplikacjami – wystarczy przeciągnąć palcem po krawędzi w górę lub w dół. Na tym jednak zalety owej technologi się nie kończą, gdyż przesuwając dwoma palcami po dwóch krawędziach jednocześnie możemy zmieniać jasność ekranu. Możliwe jest także wykorzystanie krawędzi do zamknięcia wszystkich aplikacji lub jako spust migawki aparatu. FIT jest niebywale użyteczny i uprzyjemnia oraz ułatwia korzystanie ze smartfonu z 5.5” ekranem. Czy jednak jest to rozwiązanie idealne?
Nubia Z11 ma także 16-megapikselowy aparat Sony IMX298 z otworem względnym obiektywu F/2.0, który charakteryzuje się małym rozmiarem pojedynczego piksela – 1.12µm. Aparat wspierany jest przez diodę LED. Umożliwia zarejestrowanie sekwencji wideo w jakości 4K. Oczywiście nie zabrakło także optycznej stabilizacji obrazu (OIS), a także szybkiego pomiaru ostrości – detekcji fazy (PDAF). Na uwagę zasługuje także rozbudowana aplikacja aparatu, w której znajdziemy między innymi możliwość nanoszenia na siebie trzech fotografii, sporo trybów fotografowania, w tym manualny.
Kilka godzin spędzonych z tym smartfonem nie pozwala mi napisać na ten moment nic więcej. Już niebawem będziecie mogli przeczytać recenzję na gsmManiaK.pl. Ja tymczasem zachęcam Was do zadawania pytań, na które postaram się odpowiedzieć w recenzji, jak również w komentarzach.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Premiera procesora MediaTek Dimensity 9400+ to ważne wydarzenie dla polskiego ManiaKa smartfonów. To ten procesor…
Samsung Galaxy S24 doczekał się potężnej obniżki ceny w Polsce. Teraz kupisz go za 2200…
iQOO Z10 (Z10x, Z10 Turbo i Z10 Turbo Pro) oraz vivo Y300 GT i Y300…
Google Pixel 9a to moim zdaniem najciekawszy telefon tego producenta od lat. Teraz jego atrakcyjność…
PKO BP bije na alarm, apelując do wszystkich klientów banku. Chodzi o e-maile dotyczące aktualizacji…
Komu tanie Xiaomi w polskiej promocji? POCO C75 w wersji 8/256 GB kosztuje teraz tylko…