>
Kategorie: Newsy Samsung Telefony

Finalny prototyp Galaxy S8 już gotowy. Idą zmiany

Nowy raport sugeruje, że szefowie firmy Samsung dostali już finalny prototyp Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus. Znamy rozmiar ich wyświetlaczy, potwierdziliśmy brak fizycznego klawisza domowego i wiemy, czym będą różnić się oba modele. Tymczasem do sieci trafiły nowe rendery Galaxy S8.

Proces projektowania i powstawania nowych smartfonów trwa kilka dobrych miesięcy. W międzyczasie powstaje wiele prototypów, z czego wiele z nich trafia potem do kosza. Tym razem najważniejsi szefowie firmy Samsung mieli dostać już finalny prototyp Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus. Jeśli to prawda, to wiemy już, czym te smartfony nas nie zaskoczą.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to nazwa tego drugiego modelu. Samsung Galaxy S8 Plus zajmie miejsce Galaxy S7 Edge z prostego powodu – podstawowy wariant również zostanie wyposażony w wyświetlacz zagięty na krawędziach, więc pozostanie przy starej nazwie nie miałoby żadnego sensu.

Najważniejsze różnice pomiędzy Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus będą dwie. Jedną z nich pozostanie rozmiar, gdyż model podstawowy będzie wyposażony w 5,7-calowy wyświetlacz, a wariant z plusem w 6,2-calowy. Nie bójcie się jednak o znaczny wzrost rozmiarów w porównaniu do poprzednich generacji, gdyż podobne gabaryty uda się zachować dzięki minimalnym ramkom wokół ekranów. Stosunek powierzchni wyświetlacza w stosunku do całego przedniego panelu ma sięgnąć nawet 90%. Największą ofiarą (prawie) bezramkowej konstrukcji będzie fizyczny klawisz domowy, charakterystyczny dla serii Galaxy S od samego początku jej istnienia. Klawisze funkcyjne Androida trafią na ekran, a czujnik biometryczny zostanie przeniesiony na tylny panel.

Drugą różnicą pomiędzy Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus będzie główny aparat fotograficzny. W przypadku tego pierwszego telefonu będzie on pojedynczy, w przypadku drugiego podwójny. Wszystko po to, by wyższą ceną Galaxy S8 Plus zneutralizować wyższe koszty produkcji.

Jeśli chodzi o bardziej przyziemne elementy specyfikacji technicznej tych urządzeń, to ich sercem będzie Qualcomm Snapdragon 835 lub Exynos 8895 (w zależności od rynku), wsparty 6 GB pamięci RAM. Ilość pamięci wewnętrznej ma startować od 64 GB. Premiera ma nastąpić w kwietniu, ale pojawiają się głosy, że Samsung weźmie ze sobą prototyp na MWC 2017, który może zostać pokazany za zamkniętymi drzwiami.


Tymczasem GSMArena dostała od anonimowego źródła rendery prezentujące rzekomy wygląd Galaxy S8. Inne rendery dostarczył serwis MobileFun. Między samymi wizualizacjami i powyższymi informacjami widać pewne nieścisłości, takie jak położenie lampy błyskowej, obecność (czy też nie) złącza jack 3.5 mm czy miejsce implementacji czujnika biometrycznego, który ostatecznie ma trafić albo pod ekran, albo na tylny panel. Co ciekawe, jedna z grafik sugeruje pojawienie się głośników stereo, ale widać też na niej gniazdo microUSB, co podważa trochę jej autentyczność.

Sam już nie wiem, jak rzeczywiście będzie wyglądał Samsung Galaxy S8, ale ogólny design będzie pokrywał się z załączonymi renderami, a sam smartfon będzie cechował się naprawdę wąskimi ramkami wokół wyświetlacza.

Źródło: The Android Soul, GSMArena, Mobile Fun

Ceny Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

od: 845 zł »

Damian Kucharski

Znajdziesz mnie na LinkedIn bit.ly/linkedinDamianK

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Telefony
  • Xiaomi

Tak wygląda oferta przedsprzedażowa najlepszego fotosmartfona, jakiego w 2025 roku kupisz w Polsce

W ostatecznym przecieku przed premierą Xiaomi 15 Ultra zdradził bonusy w przedsprzedaży. Wiemy też, jak…

23 lutego 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

To pierwszy przeciek o flagowym Samsungu, który na dobrą sprawę możemy uznać za pozytywny

Samsung Galaxy Z Flip7 choć częściowo został uratowany przez nowe przecieki o specyfikacji. Snapdragon zamiast…

23 lutego 2025
  • Promocje

Tani RTS z uniwersum Warhammer 40 000 w promocji. W tej cenie to must have

Tani RTS łączący w sobie elementy RPG jest do kupienia obecnie w zdecydowanie niższej cenie…

23 lutego 2025
  • Redmi
  • Telefony
  • Testy
  • Wiadomość dnia

Czy Xiaomi ciągle jest królem opłacalnych telefonów? Test Redmi Note 14 Pro 5G

Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G to solidny wybór w średniej półce cenowej, oferujący ekran…

23 lutego 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Ale żyleta. Samsung Galaxy S25 Edge na wideo zdradza zgrabną sylwetkę

Samsung Galaxy S25 Edge pozuje na wideo obok składanego Samsunga Galaxy Z Fold 6 i…

23 lutego 2025
  • Promocje

Kapitalna gra detektywistyczna 77% taniej. To zapomniany przez wielu graczy hit Rockstara

Kapitalna gra detektywistyczna od Rockstara została objęta potężnym 77% rabatem. Nie dość, że przy jej…

23 lutego 2025