Deweloper gry Gentlemen! zakładał, że jego dzieło zostanie pobrane przez co najmniej 2 000 osób. Z czasem się okazało, że w grę grało aż 50 000 użytkowników. Niestety, zapłaciły za nią tylko 144 osoby. I jak tu ma się nie odechciewać programowania?
Yann Saznec, jeden z deweloperów Gentlemen! nawet nie przypuszczał, że ich gra zdobędzie taką popularność. Nie zdawał sobie też sprawy z tego, jak dotkliwym zjawiskiem jest piractwo w Google Play. Według jego danych, najczęściej nielegalnej instalacji gry podejmowali się użytkownicy z Chin i Rosji – stanowią oni 95% wszystkich piratów.
Ilość nielegalnych kopii utwierdza nas tylko w przekonaniu, że stworzyliśmy grę, w którą użytkownicy naprawdę lubią grać.
I co w takiej sytuacji ma zrobić deweloper? Pole manewru ma dość ograniczone. Takie informacje skutecznie deprymują początkujących deweloperów względem jakiegokolwiek programowania. Aby stworzyć dobrą, niezbyt skomplikowaną grę, trzeba poświęcić na nią wiele czasu, nie wspominając o potrzebie zaangażowania osób trzecich, np. grafików. Jedynym rozwiązaniem jest udostępnianie aplikacji i gier za darmo, ale z reklamami.
źródło: gamasutra
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
vivo powróciło do Polski, dlatego warto śledzić poczynania tego producenta. Jego najnowszy smartfon vivo V50…
YouTube Premium Lite jest dowodem na to, że cykl życia telewizji w internecie się zakończył.…
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G łączy najnowsze technologie z flagowym wykonaniem. Smartfon Xiaomi posiada…
Czy słuchawki Apple AirPods Pro 2 wciąż warto kupić w 2025 roku? Dobra, znacznie niższa…
Trudno nie odnieść wrażenia, że iPhone 17 Air istnieje tylko po to, żeby przetrzeć drogę…
Casio G-Shock GM-110s jest przykładem tego, że design smartwatchy nie musi być nudny. Jest nudny,…