Na pierwszy ogień idzie aplikacja zatytułowana Appslaes. Na temat jej użyteczności nie można w żaden sposób polemizować, gdyż po instalacji na swoim urządzeniu mobilnym użytkownik otrzyma dostęp do informacji na temat obniżek cen w sklepie Google Play. Każdy z nas uwielbia promocje, dlatego każdy z nas powinien mieć rzeczony tytuł zawsze przy sobie.
Pierwsze uruchomienie Appsales wiąże się z koniecznością utworzenia konta – proces ten przebiega błyskawicznie i może opierać się wyłącznie na potwierdzeniu danych użytych do logowania w sklepie Google Play. Po zakończeniu „formalności” na ekranie głównym wyświetlana jest lista zawierająca spis produktów objętych promocją. Użytkownik od razu widzi aktualną cenę gry bądź aplikacji, liczbę pobrań, ocenę (w skali od 1 do 5) oraz liczbę osób, którzy umieścili produkt we własnej „liście życzeń”. Dodatkowo widoczna jest również zielona plakietka z konkretną cyfrą w środku – czyli informacja o ile procent taniej możemy nabyć aplikację.
Po kliknięciu w interesujący nas tytuł przechodzimy do nieco bardziej szczegółowych informacji. Te wskazują najstarszą i nadal wspieraną wersję systemu operacyjnego Google Android, kilka zrzutów ekranu a także historię przecen lub podwyżek cen z ostatnich sześćdziesięciu dni. W ustawieniach mamy możliwość zmiany kilku wartości, które będą definiować wyniki wyszukiwania. Jeżeli chcę żeby na liście pojawiły się tylko produkty pobrane minimum milion razy, mogę tak zrobić. Jeżeli interesuje mnie ocena (np. 4,5 punkta) – również.
Appsales to klasyczny „must have”. Aplikację znajdziecie w sklepie Google Play.
Omawiana produkcja z pozoru nie różni się od wyżej opisywanego Appsales. Z pozoru, ponieważ ekipa ze studia ConIT AG dużą wagę przyłożyła do implementacji kilku ciekawych opcji, które w znaczny sposób mogą ułatwić wyszukiwanie promocji. Generalnie zatem mamy do czynienia z aplikacją służącą do wynajdywania promocji – to już wiemy. Różnice?
Zagłębiając się w ustawienia omawianego produktu odnajdziemy trzy niezwykle pomocne suwaki, zatytułowane odpowiednio: Przecena, Liczba pobrań oraz Ocena. Poniżej ulokowano również zakładkę, w której znajdują się wszystkie dostępne kategorie obowiązujące w sklepie Play. Korzystając z wyżej wymienionych narzędzi możemy z niezwykłą dokładnością sprecyzować jakimi promocjami jesteśmy zainteresowani. Wbrew pozorom opcje te używać będziemy bardzo często, ponieważ nie zależy nam na dziesiątkach aplikacji i gier stworzonych przez nastoletnich developerów, których jakość wykonania oraz funkcjonalność najlepiej zostawić bez stosownego komentarza.
AppZapp to także intuicyjny i przyjemny dla oka interfejs graficzny, znacznie ułatwiający nawigację. Jeżeli jesteście zainteresowani, to powinniście udać się w to miejsce, gdzie rzeczony tytuł pobierzecie zupełnie za darmo.
Tym razem chciałbym przedstawić Wam pewnego rodzaju aplikację społecznościową. Nie taką jak Facebook czy Twitter, ale działającą na podobnej zasadzie. Otóż po zarejestrowaniu się i wypełnieniu danych profilowych, każdy użytkownik ma możliwość tworzenia specjalnych kanałów i subskrybowania tych istniejących. Kanały te są pewnego rodzaju zbiorem najważniejszych gier i programów mobilnych, które mają zainstalowane na własnych urządzeniach ludzie z całego świata. Innymi słowy, Playboard App Store pozwala nam przeglądać ulubione appki użytkowników.
Śmiem twierdzić, iż większość z Was nie zagłębia się w sklep Google Play, przeglądając wyłącznie proponowane produkty lub te należące do najchętniej pobieranych. Niestety sam złapałem się na tym, iż robię podobnie – a szkoda, ponieważ omijają mnie być może dziesiątki wartościowych programów, z jakich chciałbym skorzystać. Dzięki Playboard App Store mam szansę wypróbować wiele mało popularnych tytułów, które nie raz i nie dwa zaskakują swoim wykonaniem.
Playboard App Store uważam za niezbędnik każdego miłośnika systemu operacyjnego Google Android, dlatego serdecznie zapraszam do sklepu Play.
Jeżeli miałbym wybrać najbardziej wartościową aplikację spośród opisywanej czwórki, bez wątpienia wskazałbym na Compare between the stores, stworzone przez studio ArabLabsAndroid. Program ten będzie bardzo przydatny dla właścicieli urządzeń z zaimplementowanym systemem operacyjnym Google Android, którzy nie posiadają żadnego sprzętu od firmy Apple, ale zainteresowani są produktami ze sklepu App Store.
Rzeczony tytuł pozwala nam przeglądać najchętniej pobierane gry i aplikacje mobilne w sklepie App Store. Wybierając Polskę jako kraj zobaczymy spis trzystu produktów w trzech kategoriach: „Najlepsze płatne”; „Najlepsze bezpłatne”; „Najbardziej dochodowe”. Nie ma tu niestety podziału na gry i aplikacje, gdyż wszystko wrzucono do jednego „worka”. A szkoda. Po tapnięciu na interesujący nas tytuł przejdziemy do krótkiego opisu, identycznego jak ten zamieszczony w App Store. Co ciekawe, jeżeli mamy do czynienia z produkcją wieloplatformową, to nie ma najmniejszego problemu aby natychmiastowo przenieść się do sklepu Play – wystarczy jedno dotknięcie ekranu.
Compare between the stores jest aplikacją całkowicie darmową. Znajdziecie ją tutaj.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Niesamowita nubia Z70 Ultra to mój faworyt 2024 roku. Specyfikacja flagowca zaskakuje w każdym calu.…
Świeżo zaprezentowany vivo Y300 5G jednak nie jest taki zły, jak twierdziły przecieki. Okazuje się,…
Czy jest coś lepszego niż dobry telefon w świetnej cenie? Tak, aż trzy świetne modele…
OPPO zaprezentowało harmonogram wdrażania aktualizacji do ColorOS 15 z Androidem 15. Jeżeli posiadasz jego smartfon,…
Klienci PKO BP po raz kolejni są wprowadzani w błąd. To z kolei może prowadzić…
Messenger zostaje wyposażony w przydatne nowości – jakość HD w połączeniach, pocztę głosową, tła AI…