Rozwój technologiczny walnie przyczynił się do tworzenia gier z gatunku symulatorów, które przygotowane zostały z myślą o właścicielach smartfonów tudzież tabletów internetowych z zaimplementowanym systemem operacyjnym iOS i Google Android. Idąc tym tropem chcemy przedstawić Wam pięć ciekawych symulatorów, przy jakich bawiliśmy się wyśmienicie. Zaznaczamy jednak, że nie są to gry idealne – nie są najładniejsze na rynku, nie ma w nich też fenomenalnej ścieżki dźwiękowej. Ale jedno jest pewne – wywołują emocje.
Spis treści
Jednymi z najczęściej pobieranych i instalowanych gier na urządzeniach mobilnych (niezależnie od zaimplementowanego systemu operacyjnego) są symulatory ciężarówek. Młodzi mężczyźni, którzy nie są żonaci, nie mają rodziny ani własnego domu bardzo często marzą o tym, aby zasiąść za sterami ogromnego tira. Czemu? Nie mnie odpowiedzieć na to pytanie, ale rozmawiając z ludźmi zawsze przewijają się te same argumenty: „Lubię jeździć”; „Dziś jesteś w Polsce, jutro we Francji”; „To pewien rodzaj niezależności”, itd. Dla wszystkich tych, którym nie dane było spełnić młodzieńczego marzenia pozostał Truck Simulator 3D.
Omawiany produkt został przygotowany z myślą o rynku amerykańskim, ponieważ to właśnie po terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki przyjdzie nam się poruszać. Twórcy oddali do naszej dyspozycji jedenaście największych i najludniejszych miast, jakie przyjdzie nam zwiedzić jednym z ośmiu dostępnych ciągników siodłowych. Rozgrywka dla pojedynczego gracza opiera się na przewożeniu ładunków z jednego miejsca do drugiego, ulokowanego przeważnie setki kilometrów dalej. Nie należy spodziewać się szalonej i zróżnicowanej rozgrywki dla pojedynczego gracza. Truck Simulator 3D to prawdziwy symulator z jego zaletami i wadami. Oznacza to, że jedna cześć graczy będzie zachwycona możliwością jechania przez kilkanaście minut przed siebie aby zarobić nieco pieniędzy. Drudzy odinstalują rzeczony tytuł już po chwili, bo po prostu im się znudzi.
Jeżeli chodzi o zagadnienia techniczne to nie ma się do czego przyczepić. Owszem, oprawa graficzna nie jest najwyższych lotów, ale na pewno nie razi w oczy. Uważam, że możemy ją określić jednym słowem: przyzwoita.
Truck Simulator 3D znajdziecie w Google Play oraz App Store.
Nie mogę pojąć co jest odpowiedzialne za popularność takiego produktu jakim jest Farming Simulator 2014. Gdyby ktoś kilka lat temu powiedział mi, że symulatory farmy staną się jednymi z najpopularniejszych produkcji w swoim gatunku to najprawdopodobniej parsknąłbym śmiechem. A jednak – okazuje się, że ludzie pokochali tą niewymagającą serię i bawią się w najlepsze nie zważając na całkiem sporą ilość błędów i niedoróbek. To właśnie dziesiątki pozytywnych opinii skłoniły mnie do umieszczenia rzeczonego tytułu w naszym maniaKalnym zestawieniu.
Farming Simulator 2014 pozwoli nam poczuć się jak prawdziwy rolnik. Rozgrywka dla pojedynczego gracza nie jest dynamiczna i pełna akcji, ale nie można odmówić jej jednego – jest niezwykle rozbudowana. Do dyspozycji graczy oddano całkiem sporych rozmiarów świat po jakim będziemy mogli poruszać się wedle uznania. Rzeczony tytuł jest zatem pewnego rodzaju sandbox’em – wyłącznie od nas zależy jaką pracę rozpoczniemy i jak wiele poświęcimy jej czasu. A zajęć jest naprawdę sporo. Począwszy od jeżdżenia traktorem z przyczepą pełną plonów, poprzez oranie pól, a na sterowaniu kombajnem skończywszy. Ilość zróżnicowanych prac skutecznie niweluje uczucie znużenia, przez co w Farming Simulator 2014 możemy grać bardzo długo z takim samym zapałem jak na początku.
Zarówno oprawa graficzna jak i ścieżka dźwiękowa stoją na wysokim poziomie. Nie jest to oczywiście najwyższa półka mogąca równać się z Modern Combat 4: Zero Hour (grafika) czy Rayman Jungle/Fiesta Run (dźwięk), ale i tak należy twórcom pogratulować.
Farming Simulator 2014 znajdziecie w App Store i Google Play. Gra kosztuje nieco ponad 10 złotych polskich.
Pilotaż samolotu pasażerskiego to bardzo odpowiedzialna praca. Nawet jeden najmniejszy błąd może doprowadzić do śmierci kilkudziesięciu osób znajdujących się na pokładzie. Nic dziwnego, że piloci wiele godzin poświęcają na ćwiczenia w profesjonalnych symulatorach nim zostaną dopuszczeni do prób praktycznych. Dzięki urządzeniom mobilnym my także możemy poczuć namiastkę pracy w powietrzu. Wystarczy zagrać w Symulator lotu 3D Airplane.
Wybór nasz nie powinien Was w żaden sposób zaskoczyć – ponad pięć milionów pobrań i kilkadziesiąt pozytywnych ocen to całkiem sensowny wynik, zwłaszcza jak na symulator. W omawianym tytule przyjdzie nam zasiąść za sterami jednego z kilku dostępnych maszyn, które otrzymujemy wraz z pokonywaniem kolejnych misji wchodzących w skład kampanii dla pojedynczego gracza. Tych jest z kolei dwadzieścia – jeżeli wierzyć twórcom ze studia VascoGames to każda z nich ma w pewien sposób różnić się od poprzedniej, dlatego nie powinniśmy narzekać na monotonię. Największym problemem stawianym przed graczem jest start i lądowanie – tak jak w rzeczywistości. Warto zaznaczyć, że na poprawne wykonanie wyżej wymienionych manewrów mamy ściśle określony czas, dlatego musimy wykazać nie się lada umiejętnościami. A poza tym? Nuda.
Nie zachwyca niestety oprawa graficzna. Powiem więcej – jest po prostu słaba. Wszelkie elementy na ekranie wyglądają tandetnie a tekstury poszarpane i mało szczegółowe. Należy sobie zadać jedno pytanie: „Czy grafika jest najważniejsza w symulatorach?” Ja uważam, że nie. A Wy?
Symulator lotu 3D Airplane pobierzecie za darmo ze sklepu Google Play.
Piłka nożna jest prawdopodobnie najpopularniejszym sportem w całej Europie. Nie znam osoby, która choć raz w życiu nie oglądała transmisji z meczu reprezentacji Polski tudzież polskiego klubu piłkarskiego próbującego swoich sił w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Wielu z nas oglądając nieudolność rodzimych drużyn chciałby spróbować swoich sił jako trener znanego zespołu, aby doprowadzić go na sam szczyt. Teraz jest to możliwe dzięki produkcji mobilnej zatytułowanej Football Handheld Manager 2014.
Tytuł stworzony przez amerykański oddział studia SEGA jest symulatorem, który (jak się zapewne domyślacie) pozwoli nam się wcielić w menedżera klubu piłkarskiego. W Football Handheld Manager 2014 zadbamy o niemalże każdy aspekt prowadzonej przez nas drużyny. I tak przyjdzie nam zająć się wszelkimi sprawami dotyczącymi samego meczu: zmiany zawodników podczas zawodów, ustawienie, rzuty wolne, etc. To oczywiście nie wszystko, ponieważ gracz ustala także terminy treningów poszczególnych formacji (napastnicy, pomocnicy, obrońcy i bramkarze); wpływa także na podpisywanie kontraktów, pozyskiwanie nowych zawodników w letnim i zimowym oknie transferowym i wiele, wiele więcej.
Na uwagę zasługuje przede wszystkim licencja – gracz będzie mógł wybrać klub z czternastu lig świata, przy czym znaczna większość dotyczy krajów Europejskich. Zespoły pełne są rzeczywistych zawodników, dlatego nigdy nie dojdzie do sytuacji w jakiej w barwach Realu Madryt gra C. Ronaldo czy S. Ramos. Niestety licencja nie obejmuje wszystkich najpoważniejszych lig – brakuje m.in. Premier League. Pierwsze uruchomienie omawianego tytułu równoznaczne jest z pobraniem odpowiednich plików graficznych. W praktyce są to po prostu zdjęcia piłkarzy przygotowane z dużą dozą staranności i dbałości o najmniejsze szczegóły. Jak dla mnie jest to jeden z lepszych elementów Football Handheld Manager 2014.
Football Handheld Manager 2014 znajdziecie zarówno w App Store jak i Google Play.
Ostatnią produkcją wybraną w naszym maniaKalnym podsumowaniu jest Trainz Simulator. Tytuł ten pozwala nam wcielić się nie tylko w maszynistę, ale także osoby zarządzające zwrotnicami kolejowymi a nawet w budowniczego tras kolejowych. Dla miłośnika tego typu zajęć Trainz Simulator będzie idealny, ale osoby niezainteresowane szeroko rozumianym tematem kolei najprawdopodobniej nie odnajdą tutaj nic dla siebie.
Trainz Simulator to prawdziwy symulator z wadami i zaletami tego specyficznego gatunku – gracz spędzi znaczną część zabawy na monotonnym i nie specjalnie interesującym przemierzaniu bliżej nieokreślonych terenów. Podczas jazdy musimy być czujni aby w odpowiednim momencie zmodyfikować ustawienia zwrotnicy kolejowej – jest to jeden z najbardziej emocjonujących momentów, ponieważ najmniejszy błąd równoznaczny jest z obraniem złej trasy. Najciekawszym elementem Trainz Simulator jest system tworzenia własnych „tras”. Z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi możemy stworzyć podłoże, mosty, tory kolejowe i wiele, naprawdę wiele więcej. Multum dostępnych opcji będzie prawdziwą gratką dla właścicieli omawianego tytułu, gdyż oferują one zabawę nie mającą końca.
Oprawa graficzna i ścieżka dźwiękowa do najlepszych nie należą. Nie wiem dlaczego, ale symulatory dostępne na urządzeniach mobilnych nie wyróżniają się aspektami technicznymi. Twórcy najwidoczniej przykładają większą wagę do wszelkich mechanizmów odpowiadających za rozgrywkę dla pojedynczego gracza aniżeli do kwestii wizualnych. Niemniej jednak Train Simulator jest warty Waszej uwagi.
Trainz Simulator znajdziecie w sklepie App Store i Google Play.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nagradzany souls-like w raczej niecodziennej odsłonie trafił do jednego ze sklepów internetowych z bardzo atrakcyjną…
W zeszłym roku globalnie zaprezentowano realme GT 7 Pro, a teraz do debiutu przygotowuje się…
Hack and Slash do kupienia w cenie 9 zł? Z tą kapitalną ofertą jest to…
Jeśli potwierdzi się, że Samsung Galaxy S26 otrzyma nową, przełomową baterię z szybkim ładowaniem 65W,…
Aż trudno uwierzyć, że w przedziale 1000-1500 złotych kupimy smartfon z wodoszczelnością, 5 latami aktualizacji,…
"Marsz aktualizacyjny" producenta Nothing trwa w najlepsze. Tym razem smartfon jego submarki doczekał się najnowszego…