Cydia instalowana podczas odblokowywania iOS-a zapewnia nam nie tylko gro użytecznych narzędzi, ale jest również skupiskiem tysięcy rozmaitych skórek i modyfikacji graficznych, którymi można potraktować system Apple’a. Jeżeli nie jesteś zadowolony z tego, jak wygląda twój iOS, to poznaj 12 wybranych przeze mnie skórek, które odmienią wnętrze iPhone’a lub iPada.
Korzystanie ze skórek na iOS-ie jest prostą rzeczą i niemal zawsze opiera się o wykorzystanie narzędzia WinterBoard, które jest dostępne za darmo w Cydii. Jeżeli więc któraś z pozycji cię urzeknie i zechcesz ją zastosować, pobierz ją z Cydii, uruchom WinterBoard i aktywuj ją naciskając na jej nazwie, a następnie wybierz przycisk Respring lub po prostu opuść okno WinterBoard home’em. Pamiętaj jednak, aby nie mieć aktywnych kilku skórek naraz, ponieważ na ekranie głównym zapanuje chaos.
Używanie skórek graficznych w dużej mierze opiera się na modyfikacji ikon, jednak z oczywistych powodów autorzy skórek nie tworzą ikon dla wszystkich możliwych aplikacji w App Store i albo trzeba takie aplikacje bez zmodyfikowanych ikon ukryć albo stworzyć dla nich ikony po swojemu, ponieważ w innym wypadku efekt po zainstalowaniu skórki będzie dość mizerny.
1. Liminal for iOS 7
Na pierwszy ogień coś banalnego. Liminal to skórka dla tych, którym wyjątkowo nie podoba się zestaw ikon zaproponowany przez Apple’a s iOS 7. Skórka uwzględnia ponad 11o zmodyfikowanych ikon, które, choć nie porywają, są całkiem estetyczne i eleganckie.
Repozytorium: ModMyI, cena: za darmo.
2. 7ransparency
7ransparency to nietypowa skórka, ponieważ dodaje ona efekt przezroczystości i kolorystycznego ujednolicenia ikon. Dzięki tej pozycji możesz wybrać aż dziewięć różnych opcji kolorystycznych, z czego należy pamiętać, że do konkretnych kolorów potrzebne są odpowiednie tapety. Jak widać na załączonych grafikach moja była średnio odpowiednia.
Repozytorium: BigBoss, cena: za darmo.
3. The7
Oryginalna skórka graficzna wykorzystująca dosyć okrojoną, chłodną paletę barw z nieznacznymi cieniami. Autor postawił na kilka kolorów: zielony, szary, niebieski, czerwony i właśnie w tych barwach najczęściej występują dostępne w skórce ikony. The7 to pozycja idealna dla minimalistów.
Repozytorium: ModMyI, cena: 1,99 dolara.
4. Solstice
Solstice to kolejna dosyć minimalistyczna skórka, której ikony zostały tak zmodyfikowane, aby nie różniły się za bardzo od innych ikon, które nie są domyślnie obsługiwane przez skórkę. Oprócz tego deweloper oferuje kropkowany wskaźnik naładowania akumulatora, kropkowane Wi-Fi oraz nieznacznie zmieniony wskaźnik sygnału operatora. Jest także drobna zmiana w suwaku odblokuj, mianowicie sprzed napisu zniknęła charakterystyczna strzałka „>”.
Repozytorium: ModMyI, cena: za darmo.
5. i7Cons
i7Cons, podobnie jak wyżej zaprezentowana pozycja, zmienia nie tylko ikony, ale minimalnie modyfikuje również suwak odblokowujący oraz zmienia wskaźniki zasięgu, energii czy połączenia Wi-Fi. Proste ikony, które znacznie lepiej prezentowałyby się na czarnym tle niż na mojej tapecie.
Repozytorium: BigBoss, cena: za darmo.
6. Jaku
Jaku to moim zdaniem propozycja dla tych, którzy lubią sobie komplikować życie. Ciężkie, techniczne ikonki idealnie będą komponowały się z ulubioną tapetą ze strategicznej gry, choć nie tylko. Osobiście preferuję prostotę, ale podobno ta skórka jest jest jedną z lepszych dostępnych w Cydii. Dostępna jest również specjalna wersja dla iPada.
Dostępność: MacCity Repo, cena: 2,99 dolara.
7. Clarity
Clarity świetnie by wyglądało na ciemniejszej, nieskomplikowanej tapecie. W tej skórce mamy do czynienia z zupełnie nowymi, białymi, czytelnymi ikonami, które moim zdaniem wyglądają po prostu świetnie. W pakiecie od dewelopera otrzymujemy aż 188 zmodyfikowanych ikon.
Repozytorium: ModMyI, cena: za darmo.
8. JarviOS
W JarviOS mamy do czynienia z dosyć ciekawym zabiegiem związanym z modyfikacją ikon, mianowicie autor postanowił zamienić je w lekko zabarwione, przezroczyste plakietki z neonowymi zarysami swoich logo. Pomysł jak najbardziej godny uwagi, ale czy do zniesienia na co dzień – trudno powiedzieć.
Repozytorium: ModMyI, cena: za darmo.
9. 0bscure 7
Kolejna minimalistyczna pozycja, która będzie wspaniale się komponować z tapetą w odcieniach szarości. Jeżeli ktoś chciałby, aby na ekranie głównym (poza znacznikami powiadomień oczywiście) dostępna była jedynie czerń i biel, to zdecydowanie powinien zainstalować 0bscure7 (w nazwie jest zero, nie „o”).
Repozytorium: ModMyI, cena: za darmo.
10. Anycon
Anycon jest dosyć pozytywną szatą graficzną ze spłaszczonymi, zaokrąglonymi, prostymi ikonami. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj efekt wprowadzany przez skórkę, polegający na zaokrąglaniu ikony każdej ikony aplikacji, nie tylko tych obsługiwanych przez skórkę.
Repozytorium: MacCity, cena: 2,99 dolara.
11. Oil7 Theme
Nazwa tej paczki wzięła się od stylu, w jakim zmodyfikowany ikony, mianowicie wyglądają one jakby były namalowane na płótnie przy pomocy farb olejnych. Artystyczna, minimalistyczna, profesjonalna skórka.
Repozytorium: BigBoss, cena: za darmo.
12. Soft Remix for iOS 7
Przyjemna, prosta, kolorowa pozycja, która – podobnie jak Anycon – wprowadza nieznaczne pomniejszenie oraz większe zaokrąglenie w ikonach wszystkich aplikacji. Oprócz tego z Soft Remix for iOS 7 instalowanych jest kilka różnych styli docka – ja na screenie skorzystałem z opcji standardowej.
Repozytorium: BigBoss, cena: za darmo.
Na koniec…
Która z opisanych skórek najbardziej przypadła wam do gustu? Osobiście stronie od tego typu modyfikacji, ponieważ nie mam po prostu czasu na pieszczenie się z moim iOS-em, ale znam grono użytkowników, którzy jednak gonią za nowościami na rynku skórek dla iOS-a i sprawia im to wiele frajdy.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.