Jakiś czas temu prezentowaliśmy zbiór pięciu aplikacji, które pomogą Wam w wyrobieniu perfekcyjnego ciała. Teraz chcemy zwrócić Waszą uwagę na programy niezwykle użyteczne podczas wszelkich podróży. Nikt nie wie co może się wydarzyć, dlatego „pod ręką” zawsze powinieneś mieć apki z poniższego zestawienia.
Oprócz programu do obsługi Facebook’a oraz Instagram’a, w podróży przydadzą się inne aplikacje. Inne, nie znaczy gorsze – wybrana piątka pomoże nam wyjść z każdych opresji, a ponadto zachwyci intuicyjnym interfejsem graficznym i płynnym działaniem. Miłej lektury.
AccuWeather
Pierwsza aplikacja wybrana w naszym maniaKalnym podsumowaniu nie powinna nikogo dziwić, bowiem nie wyobrażam sobie podróży bez programu informującego mnie o temperaturze za oknem. AccuWeather z pośród wielu apek pogodowych przypadła mi do gustu najbardziej.
Omawiany produkt oferuje nam szczegółowe informacje na temat warunków atmosferycznych nie tylko z dnia aktualnego, ale także kilku najbliższych. Użytkownik może bez najmniejszych problemów sprawdzić godzinę z danej strefy czasowej, temperaturę za oknem (skala Celsiusa i Farenheita) oraz siłę i kierunek wiatru. Oczywiście zaawansowanych narzędzi jest znacznie więcej, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie aby przejrzeć informacje na temat widoczności, wilgotności czy ciśnienia powietrza. Jakby tego było mało, aplikacja AccuWeather umożliwia ustawienie kilku zróżnicowanych widżetów na ekranie głównym. Te są czytelne i wyglądają po prostu fantastycznie.
Niezwykle interesująco prezentuje się również system powiadomień. Jeżeli warunki atmosferyczne w wybranej przez nas lokalizacji ulegną wyraźnemu pogorszeniu to aplikacja natychmiast nas o tym powiadomi. Bomba.
AccuWeather znajdziecie w Google Play.
Google Translate
Niech zgadnę, nie spodziewaliście się Google Translate w naszym zestawieniu, prawda? A jednak! Translator opracowany przez korporację z Mountain View jest prawdopodobnie najczęściej używaną aplikacją przez ludzi, którzy nie mają odpowiedniej znajomości języka obcego aby odnaleźć się w konkretnym kraju. Jest to również program niezwykle użyteczny podczas wszelkiego rodzaju podróży zagranicznych.
Rzeczony tytuł został przygotowany z myślą o wysokiej użyteczności, a nie aspektach estetycznych, dlatego też interfejs graficzny został okrojony ze wszelkich efektów wizualnych. Tuż po uruchomieniu Google Translate oczom naszym ukaże się biały ekran, kilka szarych przycisków odpowiadających za wybranie języka i specjalne miejsce przygotowane z myślą o słowie do przetłumaczenia. Na samym dole znajdziemy również menu, które umożliwia przemieszczanie się pomiędzy ustawieniami, tłumaczeniami zapisanymi oraz ekranem głównym aplikacji. Jeżeli zastanawiacie się czym jest wspomniane przeze mnie „tłumaczenie zapisane”, już odpowiadam. W przypadku ciągłego, cyklicznie powtarzającego się problemu z zapamiętaniem znaczenia konkretnego słówka, wystarczy oznaczyć je złotą gwiazdką. W tym momencie tłumaczenie przeniesione zostanie do oddzielnego „koszyka” – a dostęp do niego równoznaczny jest z jednym tapnięciem na ekran urządzenia mobilnego.
Google Translate znajdziecie w Google Play.
Foursquare
O Foursquare prawdopodobnie słyszała większość z Was. Nie jestem odkrywczy umieszczając ten produkt w zestawieniu obejmującym programy przydatne w podróży, ale prawda jest taka, że bez Foursquare nie wyobrażam sobie dłuższego wyjazdu. Dlaczego?
Kompletnie omijam aspekty społecznościowe, takie jak chociażby kompletowanie grona znajomych, przeglądanie ich aktywności oraz dzielenie się informacjami o pobycie w restauracji tudzież innym lokalu. Dla mnie najważniejsze jest narzędzie odpowiedzialne za wyszukiwanie miejsc, w których mogę zjeść posiłek, wypić dobrą kawę, po prostu dobrze się zabawić lub kupić kilka produktów spożywczych. Posiadając aktywne połączenie internetowe niemal natychmiast aplikacja Foursquare zlokalizuje interesujący mnie budynek w najbliższej okolicy. Co więcej, poznam kilka szczegółów dotyczących jego działalności, takich jak godziny otwarcia, telefon kontaktowy a nawet kilka zdjęć prezentujących wnętrze.
Nie ważne czy wybieracie się do większego miasta, czy planujecie pobyt na obszarze wiejskim – Foursquare przyda się w każdych okolicznościach, jeżeli oczywiście macie dostęp do Internetu.
Forusquare znajdziecie w Google Play.
Kursy walut – Kalkulator
Kolejny niezbędnik każdego podróżnika. Kursy walut zmieniają się niemalże z minuty na minutę, dlatego podczas pobytu w obcym kraju należy mieć ze sobą odpowiednie narzędzie pozwalające na szybkie przeliczanie wartości pieniądza. Jedną z lepszych aplikacji służących do tego zadania są „kursy walut – Kalkulator”.
Założeniem twórców ze studia MP Soft było dostarczenie użytkownikom smartfonów i tabletów internetowych z Androidem prostego programu, który okaże się użyteczny w sytuacji stresowej. Z moich doświadczeń wynika, że plan ten udało się zrealizować znakomicie. Rzeczony tytuł pozwala na natychmiastowy przelicznik każdej ze stu pięćdziesięciu walut w konfiguracji wybranej przez użytkownika. Nic nie stoi na przeszkodzie aby przeliczać japońskiego jena na polskie złotówki czy odwrotnie. Kombinacji są dziesiątki, dlatego nigdy nie powinno dość do sytuacji, w jakiej Kursy walut – Kalkulator okażą się nieprzydatne. Panowie producenci zadbali także o wykresy przedstawiające wahania w cenie interesującej nas waluty na przestrzeni kilku przedziałów czasowych (pół roku, pięć lat, itd.).
Kursy walut – Kalkulator znajdziecie w Google Play.
Hostelworld.com – Hostels
Aplikacja zamykająca nasze maniaKalne podsumowanie zatytułowana została Hostelworld.com – Hostels i jest zarazem mobilną odsłoną witryny internetowej o tym samym tytule. Jeżeli wybieramy się między innymi do największych miast Europy, takich jak Paryż, Amsterdam, Londyn i Rzym, a w planach mamy wyprawę do Nowego Jorku czy Las Vegas to nie powinniśmy się wiele zastanawiać – Hostelworld.com – Hostels jest programem w sam raz dla nas.
Po zainstalowaniu omawianego tytułu na urządzeniu mobilnym i założeniu własnego konta, otrzymamy możliwość rezerwowania miejsc w wielu hotelach. Do naszej dyspozycji oddano ponad trzydzieści pięć tysięcy lokali usytuowanych w ponad sześciu tysiącach miejsc na całym świecie. Dodatkowo każdy użytkownik może przeczytać recenzje wybranych HOTELI stworzone przez ludzi korzystających z interesującej nas oferty znacznie wcześniej. Konkretne pokoje bądź apartamenty możemy wyszukiwać uwzględniając pewne kryteria: cenę za nocleg, nazwę, średnią ocen wystawioną przez użytkowników. Co ciekawe, istnieje funkcja pozwalająca dokonać rezerwacji bezpośrednio z poziomu aplikacji. Hostelworld.com – Hostels dostępny jest w siedmiu językach, ale wystarczy posługiwać się angielskim w stopniu podstawowym aby nawigacja nie sprawiła najmniejszych problemów.
Hostelworld.com – Hostels znajdziecie w Google Play.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.