Okazuje się, że na urządzeniach mobilnych z Androidem wiele jest prawdziwych pereł, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś. Developerzy niezależni nie promują swoich gier tak jak ogromne korporacje, dlatego fenomenalne produkcje po prostu „giną”, ponieważ nikt nie wie o ich istnieniu. Czas zmienić ten stan rzeczy.
W dzisiejszym zestawieniu chcemy przedstawić Wam pięć naprawdę udanych gier. Tytuły te zaskakują ciekawą mechaniką rozgrywki i przyciągają przez ekran na długie sesje. To zaskakujące, ale mogłeś o nich nigdy nie usłyszeć – niestety niezależni twórcy tudzież niewielkie studia nie mają takich pieniędzy na reklamę jak chociażby EA czy Gameloft. A ich produkcje niejednokrotnie są lepsze.
Master Bartender – Wine Mixer
Pierwszą świetną produkcją w naszym maniaKalnym podsumowaniu jest Master Bartender – Wine Mixer. Osobiście znam tą grę jeszcze z czasów ogromnej popularności witryn internetowych oferujących dostęp do flashowych minigier, której jednym z najbardziej znanych przedstawicieli był Miniclip.com. To zaskakujące, ale dzisiaj z równie wielkim zadowoleniem odpalam omawianych tytuł. A na mojej twarzy pojawia się identyczny, tak samo szczery uśmiech.
Ale chwila, na czym dokładnie polega zabawa w Master Bartender – Wine Mixer? Otóż wcielamy się w bliżej nieokreślonego barmana, który musi przygotowywać napoje alkoholowe. Niezwykle ciężko sprecyzować jaki dokładnie rodzaj drinków wyjdzie z naszej „ciężkiej” pracy, ponieważ użytkownik może mieszać każdy z dostępnych składników. A tych jest naprawdę sporo, począwszy od szampanów a na whisky skończywszy. Nie zapomniano także o kostkach lodu czy plastrach cytryny. Po wymieszaniu wybranych przez nas składników następuje czas na degustację trunku i… niesamowicie przyjemną animację skutków spożycia tegoż alkoholu. Bywa i tak, że z gardła barmana wydobędą się płomienie.
I to w zasadzie wszystko. Omawiany produkt jest dla mnie wyjątkowo odprężający, dlatego uruchamiam go w momencie kiedy pragnę się odstresować. Uwierzcie, że Master Bartender – Wine Mixer to dobra, zabawna i (o dziwo) naprawdę wciągająca gierka.
Grę znajdziecie w Google Play.
God of Light
O God of Light mogliście już przeczytać na łamach appManiaKa kiedy to informowaliśmy Was o premierze na urządzenia mobilne z zaimplementowanym systemem operacyjnym Google Android. Sęk w tym, że tytuł ten bardzo szybko „zniknął z Sieci”, dlatego możecie o jego istnieniu po prostu nie wiedzieć. A tak nie powinno być, ponieważ God of Light jest grą ponadprzeciętną, estetycznie wykonaną i zaskakująco ciekawą.
Rzeczony tytuł jest niezwykle ciekawym przedstawicielem gatunku zręcznościowo-logicznych. Wcielając się w urocze stworzenie imieniem Shiny musimy uratować krainę przed straszną, tajemniczą i niezwykle niebezpieczną ciemnością. Dokonamy tego poprzez odpowiednie umieszczanie luster i innych przedmiotów przygotowanych przez twórców, które będą w stanie odbić wiązkę światła – i tak do rozświetlenia każdej z siedemdziesięciu pięciu dostępnych lokacji. Mechanizm na pierwszy rzut oka może wydawać się prosty, ale wraz z postępem w kampanii dla pojedynczego gracza robi się zdecydowanie trudniej. Ale to chyba dobrze, prawda?
W God of Light nie sposób ominąć fantastycznej oprawy graficznej. Popatrzcie na zrzuty ekranu bądź filmiki na YouTube – świat przedstawiony jest piękny. Kolorystyka, efekty specjalne. To wszystko prezentuje się fenomenalnie. Omawiany produkt zasługuje na miejsce w naszym zestawieniu. Bez najmniejszych wątpliwości.
Grę znajdziecie w Google Play.
Plasma Sky – rad space shooter
Trzecie miejsce w naszym rankingu musiało przypaść produkcji zatytułowanej Plasma Sky – rad space shooter. Uprzedzając Wasze pytania, tytuł ten jest kosmiczną strzelaniną ze statkami kosmicznymi w roli głównej z kamerą ulokowaną w rzucie z góry. Nie wiem czy kiedykolwiek widzieliście tą grę w Google Play, ale uważam, że warta jest wydania 5,99 zł.
Mechanizm rozgrywki jest bajecznie prosty, ale nie można odmówić mu dynamizmu i efektywności. Zasiadając za sterami pojazdu latającego eliminujemy możliwie największą ilość przeciwników dbając również o własne zdrowie – a raczej o najmniejsze zniszczenia mechaniczne maszyny. Zabawa dla pojedynczego gracza jest naprawdę trudna, bowiem każdy z osiemdziesięciu dostępnych poziomów zaskakuje nowymi rodzajami adwersarzy oraz przemyślanymi bataliami z przeciwnikami specjalnymi. Zabawa jest idealna szczególnie na krótkie sesje trwające nie dłużej niż trzydzieści minut.
Na plus należy zapisać dwa zróżnicowane systemy sterowania. Pierwszy oparty o żyroskop zaimplementowany w urządzeniu mobilnym, natomiast drugi wykorzystujący wirtualne przyciski ulokowane na ekranie dotykowym.
Grę znajdziecie w Google Play.
Spirits
Czy mieliście kiedykolwiek styczność z grą Spirits? Jeżeli nie to jak najprędzej nadróbcie zaległości, ponieważ tak wspaniałe, piękne i wymagające gry nie debiutują codziennie. Mimo stosunkowo wysokiej ceny wynoszącej 11,46 zł nie wahałbym się. Warto, naprawdę warto. A żałować nie będziecie.
Ale zaraz, czym tak właściwie jest Spirits? Otóż jest to tytuł zręcznościowy, w którym gracz musi szczęśliwie ukończyć lokację przechodząc od punktu A do punktu B. Problem polega na tym, że twórcy przygotowali lokacje w sposób wyjątkowo przemyślany, dlatego zadanie niemal zawsze jest trudne do zrealizowania. Mogąc skorzystać z kilku duszków (ich liczba jest zróżnicowana; różni się w zależności od skomplikowania poziomu) musimy stworzyć pewnego rodzaju drogę po jakiej przejdą kolejni bohaterowie. Co mam na myśli? Wiedząc, że jeden duszek może „wypchnąć” swojego pobratymca na wyższą platformę należy zadbać o pewnego rodzaju mosty powietrzne. Oczywiście jest to najzwyklejszy przykład, ale podstawowym mechanizmem w grze Spirits jest kooperacja. Bez niej nie mamy co liczyć na osiągnięcie „calaka”.
Tak jak w przypadku wyżej opisywanych przeze mnie gier, Spirits zaskakuje świetną oprawą graficzną. Kunszt grafików ze studia Spaces of Play widać już od pierwszego spojrzenia – jest po prostu zjawiskowo. Nie mam racji?
Grę znajdziecie w Google Play.
Detective Grimoire
Zwieńczenie naszego maniaKalnego rankingu nie może budzić najmniejszych wątpliwości. Jestem absolutnie przekonany, że Detective Grimoire zasługuje na miejsce w aktualnym zestawieniu z dwóch powodów. Po pierwsze: o produkcji tej prawdopodobnie nie słyszeliście. Po drugie: jest to gra wyjątkowo udana – niestety w parze z jakością nie idzie sukces komercyjny.
Detective Grimoire to gra przygodowa z rozbudowaną, złożoną i interesującą ścieżką fabularną. Gracz wciela się w tytułowego detektywa, który musi rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa. Czy mu się uda? Czy mimo licznych intryg odnajdzie prawdziwego mordercę? To zależy tylko od nas, ale pamiętajcie – musimy być skupieni, bowiem zagadki logiczne są naprawdę trudne. Na drodze stają nam nie tylko łamigłówki, ale także różnego rodzaju mini gierki, które znacząco urozmaicają kampanię dla pojedynczego gracza.
Nie wiem dlaczego Detective Grimoire jest grą tak niedocenianą. W mojej opinii rzeczony tytuło ma w sobie wszystko co mieć powinien, a każdy z tych elementów przygotowany został z dbałością o najmniejsze szczegóły. Polecam.
Grę znajdziecie w Google Play.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.