Jeżeli korzystasz z systemu OS X, to pewnie znane jest ci to zachowanie, gdy któraś z aplikacji w docku prosi o twoją uwagę i wówczas w oryginalny sposób podskakuje aż na niej nie klikniesz. Okazuje się, że podobne zachowanie można zaimplementować również w iPhone’ach oraz iPadach – wystarczy zainstalowa narzędzie BounceNotify. Gdy już je ściągniesz, jeżeli którakolwiek z aplikacji w docku otrzyma nowe powiadomienie, jej ikona będzie tak długo „podskakiwać” aż nie otworzysz zawartości aplikacji.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
W 6. zestawieniu aplikacji z Cydii pisałem o Snooze – narzędziu, które pozwala określić własny czas na drzemkę. Tym razem w kwestii budzika idziemy krok dalej. Instalując Arise będziesz mógł określić po jakim czasie odtwarzany sygnał budzika ma się automatycznie wyłączyć oraz aktywować specjalny efekt, który będzie sukcesywnie zwiększał głośność budzika aż osiągnie maksymalny poziom. Trzecią możliwością jest przypisanie każdemu alarmowi domyślny poziom głośności. Aplikacja nie ma żadnych ustawień – wszystko konfiguruje się z poziomu aplikacji Zegar. Arise bez problemu współpracuje ze Snooze.
Cena: 0,99 dolara, repo: BigBoss.
Dzięki Headphone Assistant zwiększysz wachlarz możliwości pilota w słuchawkach (Apple’a i nie tylko). Narzędzie oferuje cztery podstawowe funkcje: możliwość „odsłuchania”, która jest obecnie godzina, możliwość odczytywania powiadomień oraz możliwość „osłuchania” informacji o osobie, która do nas dzwoni. Każda z tych funkcji ma szeroką gamę ustawień. Trzeba się jednak liczyć z tym, że komendy są odczytywane z wykorzystaniem angielskiego lektora.
Cena: 1,99 dolara, repo: BigBoss.
iOS 8 wprowadza możliwość wywoływania Siri komendą Hi Siri, jednak funkcja ta działa wyłącznie wtedy, gdy urządzenie jest podłączone do źródła energii. Narzędzie OkSiri oferuje analogiczną możliwość, jednak nie wymaga podłączania iPhone’a do czegokolwiek. Pobierz OkSiri z Cydii, przypisz nową funkcjonalność w narzędziu Activator i gotowe. W ustawieniach możesz również zmienić komendę wywoływania asystenta głosowego, ale musi być ona rozpoznawalna przez angielskiego lektora. Korzystając z tego narzędzia należy mieć na uwadze, że ciągłe „nasłuchiwanie” może się wiązać ze zwiększeniem zużycia energii. OkSiri współpracuje z oprogramowaniem iOS 7 lub nowszym.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Wraz z iOS 7 Apple „namieszał” w interfejsie aplikacji Aparat, wyposażając ją w wiele istotnych funkcji. Jednak jeżeli tęsknisz za minimalizmem, możesz spróbować zainstalować narzędzie MinimalCamera. Jego zadaniem jest ukrycie całego interfejsu aplikacji i pozostawienie jedynie „wizjera”. Chcąc zrobić zdjęcie wystarczy nacisnąć w dowolnym miejscu ekran. Natomiast aby przełączać między trybami zdjęć oraz wideo, wystarczy przesunąć ekran w lewą lub w prawą stronę. Aby jednak przywrócić chwilowo elementy interfejsu aplikacji, należy przytrzymać przez chwilę palec na ekranie. Po zainstalowaniu MinimalCamera trzeba wejść w ustawienia i aktywować narzędzie.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Jeżeli korzystasz z Instagramu, instalacja InstaEnhancer znacznie ułatwi ci korzystanie z tego serwisu. Dzięki niemu wyposażysz Instagram w komunikat potwierdzający „lajkowanie” wybranego zdjęcia, będziesz mógł aktywować ciemną klawiaturę, zapisywać udostępniane przez innych zdjęcia, zarządzać wielkością czcionki oraz – co najważniejsze – manipulować ilością śledzących cię osób, śledzonych przez ciebie oraz ilością „lajków” (te trzy opcje będą widoczne tylko dla ciebie). Wszystkimi tymi opcjami zarządza się poprzez systemowe urządzenia. Nie muszę chyba dodawać, że do poprawnego funkcjonowania wymagana jest zainstalowana aplikacja Instagram.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Nawet jeżeli korzystasz na co dzień ze Spotify z swoim iPhonie lub iPadzie, to po naciśnięciu przycisku odtwarzania w centrum sterowania urządzenie włączy utwór z aplikacji Muzyka. Aby temu zapobiec, wystarczy zmienić domyślny odtwarzacz muzyki na Spotofy. Chcąc to zrobić należy zainstalować z Cydii narzędzie DefaultSpot i aktywować je w systemowych ustawieniach. Od tej pory nawet jeżeli masz jakieś utwory w aplikacji Muzyka, to przyciski służące kontrolowaniu odtwarzania będą wywoływać Spotify. Podobnie jak w przypadku aplikacji opisanej wyżej, do poprawnego funkcjonowania DefaultSpot wymagana jest zainstalowana aplikacja Spotify. Narzędzie jest kompatybilne z oprogramowaniem iOS 7.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Jeżeli denerwuje cię to, że podczas pełnoekranowych aplikacji nie widzisz np. godziny lub innych ważnych informacji wyświetlanych na belce powiadomień, to możesz wprowadzić w iOS 7 pewne zmiany. Zainstaluj StatusPeek, aby zastąpić tzw. grabber (prostokącik, którego zsunięcie przywołuje centrum powiadomień) rzeczoną belką powiadomień. Jeżeli ponownie wykonasz gest zsunięcia, centrum powiadomień zostanie normalnie wyświetlone. Aplikacja ta może się szczególnie przydać tym, którzy często grają albo oglądają na swoim iOS-ie filmy.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Mobilny system Apple’a w całej swojej historii oferował korzystanie z czterech różnych szat graficznych klawiatury: ciemnej i jasnej w iOS 7 oraz ciemnej i jasnej w iOS 6. Jeżeli z jakichś powodów tęsknisz za klawiaturą z iOS-a 6, albo w aplikacjach, które wyświetlają na iOS 7 jasną klawiaturę chciałbyś wyświetlać klawiaturę czarną, zainstaluj aplikację VintageKeys, która umożliwia przypisanie każdej aplikacji z osobna innego stylu klawiatury.
Cena: za darmo, repo: http://rpetri.ch/repo/
Jeżeli często kontaktujesz się ze osobą przebywającą w zupełnie innej strefie czasowej, to pewnie często uruchamiasz aplikację Zegar aby sprawdzić, która jest u danej osoby godzina. Jednak po zainstalowaniu DuplexClock nie będziesz musiał więcej tego robić. Zadaniem tej aplikacji jest wyświetlanie dodatkowego czasu dla wybranego przez ciebie miejsca na systemowej belce informacyjnej, tuż obok standardowego czasu odpowiadającego twojej lokalizacji. Po zainstalowaniu DuplexClock wejdź w ustawienia i określ strefę czasową, z której ma być wyświetlany drugi czas.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Jeżeli mimo wszystko twoim wyłącznym odtwarzaczem utworów jest Muzyka, to instalując narzędzie MusicCount zaopatrzysz tę aplikacje w funkcje, która normalnie dostępna jest w desktopowym iTunesie, a w iOS-ie nie – licznik odtworzeń. Od momentu zainstalowania MusicCount narzędzie będzie zliczało każdorazowe pełne odtworzenie wybranego utworu, a następnie pozwoli ci sprawdzić, jak często dana pozycja była odtworzona. Chcąc uzyskać dostęp do takiej informacji wystarczy przesunąć palcem wzdłuż utworu w prawą stronę.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Podczas wykonywania zrzutu ekranu w iOS-ie, system o poprawnym wykonaniu akcji informuje użytkownika białym błyskiem ekranu imitującym efekt lampy błyskowej. Jako że efekt ten uzyskiwany jest poprzez zwykłe wyświetlenie białego ekranu, bez problemu można go zmienić. Jeżeli masz taką ochotę, wystarczy zainstalować narzędzie ShotcColor, które poprzez ustawienia systemowe pozwoli ci określić jaki kolor ma towarzyszyć robieniu zrzutów ekranu – do wyboru masz 8 kolorów + standardowy.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
iOS 7 wprowadził pewną zmianę w sposobie funkcjonowania ekranu blokady: jeżeli odtwarzana jest muzyka, to po naciśnięciu home’a lub power na ekranie blokady pojawia się okładka albumu, a nad nią przyciski kontrolujące odtwarzanie. Dotychczas (<iOS 6) wyglądało to w ten sposób, że owe przyciski, nawet jeżeli muzyka była odtwarzania, pokazywały się dopiero po dwukrotnym naciśnięciu home’a, a jako pierwsza wyświetlana była godzina. Aby więc powrócić na iOS 7 do tego zachowania, należy zainstalować narzędzie ClockFirst, a następnie aktywować je poprzez ustawienia systemowe.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
W Cydii znajdziemy wiele narzędzi modyfikujących na różne sposoby ekran blokady iOS-a, jednak LSManager zbiera wszystkie ich funkcjonalności w jednej aplikacji. Dzięki temu narzędziu: usuniesz charakterystyczne paseczki u góry i u dołu ekranu odpowiedzialne za „zsuwanie” centrum powiadomień oraz centrum sterowania, usuniesz przycisk-skrót do aplikacji Aparat oraz będziesz mógł zamienić tekst odblokuj na dowolną inną frazę.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
A jeżeli nie mieliście okazji zapoznać się z poprzednimi zestawieniami aplikacji z Cydii, to możecie skorzystać z poniższych odnośników aby nadrobić stratę:
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Zadebiutował OPPO Find X8 Pro: superflagowiec stworzony z myślą o Europie, a co za tym…
Podkręcony Snapdragon 8 Gen 3 w połączeniu z 7000 mAh to marzenie niejednego ManiaKa. Sam…
Z zakupem telefon do zdjęć czekasz do premiery Huawei Mate 70? Możesz mieć rację, bo…
Seria vivo S20 zaoferuje użytkownikom mocarną specyfikację. Zwłaszcza vivo S20 Pro zapowiada się na jednego…
Aplikacja Uber wzbogaca się o udane nowości, które mogą przydać się także w okresie świątecznym.…
Najbliższy weekend może być uciążliwy dla klientów banku mBank. Bank zaplanował przerwę w działaniu swoich…