Spis treści
Jeżeli przeglądając dowolny tekst zauważasz frazę, o którą musisz spytać wyszukiwarkę internetową, to PopSearch ułatwi ci życie. Jego zadaniem jest dodanie do menu akcji (tego, który wyświetla opcje Kopiuj, Wklej) opcji PopSearch, która pozwoli ci sprawdzić wybrane słówko (lub kilka słówek) w jednej z dostępnych wyszukiwarek: Google, Bing, Wiki lub Amazon. Funkcja szczególnie użyteczna w sytuacjach, gdy czyta się specjalistyczne teksty najeżone obco brzmiącymi słowami.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Choć aplikacja YouTube wydana dawno temu przez Google’a spisuje się świetnie, to jednak wciąż brakuje jej pewnych funkcji, których pewnie i tak nigdy nie ujrzymy. Na ratunek przybywa jednak narzędzie YouTube Essentials, który wprowadza pewne uspawnienia dla omawianej aplikacji: pozwala odtwarzać wideo w HD przez sieć komórkową, blokuje wyświetlanie rekam, zapewnia dostęp do zablokowanych materiałów, pozwala odtwarzać audio w tle oraz umożliwia korzystanie z jasnej klawiatury iOS-a 7. Zarządzanie tymi opcjami odbywa się poprzez ustawienia systemowe.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Kinetyczne przewijanie w mobilnych przeglądarkach jest dosyć sprytnie zorganizowane, jednak gdy czasami trafi się zbyt długa strona, to czasami trzeba wielokrotnie przewinąć palcem aby przewinąć na sam dół. iOS, niestety, zmiany czułości przewijania nie umożliwia, ale można za to zainstalować narzędzie Fascy. Od razu po jego ściągnięciu, bez żadnych ustawień, przewijanie zawartości przeglądarek (zarówno Safari, jak i przeglądarek firm trzecich) znacznie przyspieszy i np. zamiast ośmiu przewinięć do samego dołu wystarczą dwa.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Okazji do podawania innym naszego maila jest sporo, zwłaszcza jeżeli jesteśmy dość zabieganymi ludźmi. Aby więc uprzyjemnić proces dzielenia się naszym adresem, w Cydii udostępniono aplikację TapTheAt, która dodaje nową funkcjonalność do przycisku @ na systemowej klawiaturze. Otóż po zainstalowaniu TapTheAt i sprecyzowania własnego adresu mailowego w jego ustawieniach, wprowadzając tekst, gdy naciśniesz i przytrzymasz „małpę”, system automatycznie wklei twój cały adres mailowy. Wygodne? Jak najbardziej. Zamiast maila można też wprowadzić inny tekst.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Jeżeli zapytany po zbudzeniu w nocy na pytanie: jaki menedżer plików dla iPhone’a? odpowiadasz: iFile, to prawdopodobnie Filza File Manager na nic się nie przyda. Niemniej jest to niesamowicie użyteczny i elegancki menedżer plików, który moim zdaniem jest o niebo lepszy od klasycznego iFile’a. Filza, poza oczywiście możliwością przeglądania plików systemowych, pozwala podglądać pliki multimedialne, instalować pliki o rozszerzeniach .IPA oraz .DEB, wykonywać komendy shell script, dzielić się plikami z innymi użytkownikami, zarządzać kompresowaniem archiwów oraz zapewnia wygodną wyszukiwarkę. Do tego otrzymujemy zgodny z iOS 7 prosty, płaski interfejs i możliwość przełączania widoku plików: siatka albo lista.
Cena: 5,99 dolara (możliwość korzystania z licencji trial), repo: BigBoss.
iOS 8 w końcu wprowadza możliwość odpowiadania na wiadomości bez potrzeby uruchamiania tej aplikacji, jednak zanim to oprogramowanie oficjalnie się pojawi, trzeba jeszcze poczekać. Tymczasem niemal analogiczną funkcjonalność oferuje aplikacja Hermes. Dzięki temu narzędziu przy powiadomieniach o nowych wiadomościach dostępny będzie przycisk Reply, którego naciśnięcie wywoła okno odpowiedzi. Aplikacja poza Wiadomościami współpracuje również z komunikatorem KIK oraz WhatsApp messenger.
Cena: 0,99 dolara, repo: BigBoss.
Pewnie znaczna większość nawet o tym nie wie (bo nie miała okazji tego sprawdzić), ale aplikacja Gmail dla iOS-a umożliwia korzystanie z maksymalnie pięciu różnych kont. Jest to głupie ograniczenie, ale na szczęście istnieje sposób na poradzenie sobie z nim – wystarczy zainstalować narzędzie UnlimGmail, co będzie tożsame z usunięciem ograniczenia. Podobnie jak w przypadku Fascy, UnlimGmail nie oferuje żadnych ustawień, więc aby pozbyć się jego efektu, należy go po prostu odinstalować.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
LG G3 oferuje swoim użytkownikom możliwość robienia zdjęć poprzez naciśnięcie palcem ekranu w dowolnym miejscu mając uruchomioną aplikację aparat. W iOS-ie naciśnięcie na kadrze skutkuje ustawieniem ostrości na danym obiekcie. Chcąc więc zaimplementować funkcjonalność z G3 w iPhone’ach oraz iPadach, należy zainstalować narzędzie TapToSnap. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wówczas korzystanie z funkcji „tap to focus” będzie wymagało przytrzymania palca na wybranym obiekcie.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Chcąc skopiować całą notatkę z aplikacji Notatki, należy ją otworzyć, wybrać opcję Zaznacz wszystko i wybrać opcję Kopiuj, aby cały tekst znalazł się w schowku podręcznym. Można natomiast tę procedurę skrócić. Zainstaluj narzędzie CopyNote, dzięki któremu będziesz mógł kopiować notatki bezpośrednio na ekranie głównym aplikacji Notatki. Wówczas wystarczy przytrzymać palec na interesującej cię pozycji, a następnie wybrać opcję Copy Note. Narzędzie to nie oferuje żadnych ustawień, więc po zainstalowaniu będzie od razu aktywne.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Czasami ludzie dzwonią do nas w najmniej oczekiwanych chwilach, na przykład gdy mamy brudne ręce kłopocząc się z obiadem. Wtedy szybko wycieramy ręce w nadziei, że uda nam się odebrać telefon, po czym z ulgą naciskamy zielony przycisk. Nie musi to jednak tak wyglądać – można odbierać połączenia tylko poprzez machnięcie ręką nad iPhone’em. Aby mieć taką możliwość zainstaluj HandFree. Aplikacja w swoim działaniu wykorzystuje czujnik zbliżeniowy i gdy na ekranie pojawi się przychodzące połączenie, wystarczy machnąć ręką nad górną częścią urządzenia aby je odebrać. HandsFree dodatkowo od razu przełączy rozmówcę na głośnik, aby zwiększyć komfort rozmowy.
Cena: 0,99 dolara, repo: BigBoss.
Chcąc zamknąć widok zawartości folderu z aplikacjami należy wcisnąć przycisk home lub nacisnąć na ekranie poza ramką folderu – nie wiadomo z jakich przyczyn Apple nie umożliwia zamykania folderów poprzez naciśnięcie na zawartości folderu. Aby usunąć to nietypowe ograniczenie należy zainstalować narzędzie Foldergestures. Jeżeli ktoś ma foldery, w których umieszczono po 2-3 aplikacje, to taki dodatek będzie jak znalazł.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Większość z nas zna sytuacje, kiedy oddajemy telefon do ręki znajomemu w celu obejrzenia zdjęcia, a ten zaczyna przewijać w lewo bądź w prawo upajając się widokiem zdjęć, których nie chcieliśmy, aby widział. Można się bronić w takich sytuacjach na różne sposoby, jednak moim zdaniem najlepiej nadaje się do tego aplikacja ScreenLocker. Jej zadaniem jest zamrażanie ekranu poprzez wyłączenie reakcji na dotykanie ekranu. Aplikacja współpracuje z Activatorem, więc możesz np. określić, że za zamrażanie ekranu będzie odpowiedzialne dwukrotne wciśnięcie przycisku od zwiększania głośności. Wtedy wyświetlasz jedno zdjęcie, „zamrażasz” ekran i wręczasz telefon znajomemu, a on, jedyne co będzie mógł zrobić, to patrzeć na wyświetlacz. Do „odmrożenia” konieczne jest podanie hasła.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Jednym z bardziej charakterystycznych elementów iOS-a są charakterystyczne, czerwone plakietki wyświetlane na ikonach aplikacji, w których zaistniała jakaś akcja wymagająca uwagi użytkownika. Plakietki te mają bardzo intensywny kolor, co pewnie niejednej osobie może przeszkadzać. Aby więc dodać efekt przezroczystości do tych czerwonych punkcików, możesz zainstalować narzędzie AlphaBadge. Gdy pobierzesz go z Cydii wejdź w systemowe ustawienia i określ poziom przezroczystości dla tych elementów.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Często oglądając filmy lub grając na iPhone’ach lub iPadach zarządzamy natężeniem głośności. Jako że plakietka informująca o aktualnym poziomie nie jest przezroczysta i jest wyświetlana aż przez dwie sekundy, może ona w znaczny sposób przeszkadzać podczas wymienionych czynności. Na szczęście w Cydii dostępne jest narzędzie HUDSpeed, którego pozwala zarządzać czasem wyświetlania tej denerwującej plakietki od momentu naciśnięcia przycisku głośności. Zainstaluj HUDSpeed, aktywuj za pomocą systemowych ustawień i określ interesujący cię czas wyświetlania plakietki. Po dokonanych zmianach dobrze jest zrestartować urządzenie.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
A jeżeli nie mieliście okazji zapoznać się z poprzednimi zestawieniami aplikacji z Cydii, to możecie skorzystać z poniższych odnośników aby nadrobić stratę:
Jesteśmy Partnerem Amazon i otrzymujemy wynagrodzenie z tytułu określonych zakupów dokonywanych za pośrednictwem linków.
"Marsz aktualizacyjny" producenta Nothing trwa w najlepsze. Tym razem smartfon jego submarki doczekał się najnowszego…
Debiut serii Samsung Galaxy S25 jest coraz bliżej. W przyszłym tygodniu poznamy nowe flagowce na…
Kultowy RPG właśnie trafił na Steam z 90% rabatem. Ten pozwoli wam zaoszczędzić przy zakupie…
Microsoft ostrzega przed masowym oszustwem na WhatsApp. Tym razem chodzi o niebezpieczne kody QR. Sprawdź,…
Revolut przedstawia w aplikacji nowość, która zadba o bezpieczeństwo naszych danych i pieniędzy. To rozmowy…
Wciągająca strategia turowa jest obecnie na wyciągnięcie ręki wielu graczy. Objęta została bowiem kapitalną promocją,…