Druga część naszego zestawienia najbardziej oczekiwanych gier mobilnych to tytuły przeznaczone głównie na Androida, choć nie brak tutaj także tytułów multiplatformowych. Rzućcie okiem na to, w co będzie się grało w listopadzie!
1. Scrolls
Już w tym miesiącu przekonamy się, czy ekipa studia Mojang (już bez ich szefa, Markusa „Notcha” Perssona) będzie w stanie zaprezentować swoim fanom coś więcej niż tylko kolejne wersje niesamowicie popularnego Minecrafta. Scrolls w założeniach ma być bardzo ciekawym połączeniem gry planszowej oraz klasycznej karcianki, zasadzając się jednocześnie w podstawowych założeniach rządzących gatunkiem strategii turowych. Zasady rozgrywki są bardzo proste – gracz tworzy własną talię kart z otrzymanych uprzednio tytulowych zwojów, a następnie stara się zniszczyć przynajmniej 3 z pięciu statui ustawionych przez przeciwnika. W grze dostępne będą trzy różne frakcje, zatem tytuł wymusi na nas zróżnicowanie rozgrywki i dobranie odpowiedniej strategii zabawy do aktualnie toczonych pojedynków. Czy będzie to hit na miarę Hearthstone przekonamy się już za kilkanaście dni.
2. Wars and Battles
Gatunek strategii turowych – trzeba uczciwie przyznać – na przestrzeni ostatnich miesięcy wyraźnie rozwinął skrzydła. Kolejnym jego ciekawym przedstawicielem jest Wars and Battles, czyli najnowsza produkcja specjalizującego się w takich tytułach studia Battle Factory. Na pozór jest to kolejna klasyczna strategia turowa z wiernie odwzorowanymi realiami historycznymi, dbałością o militarne szczegóły i rzecz jasna korzystająca z siatki heksagonalnej. To, co sprawia, że w odróżnieniu od innych przedstawicielek tego gatunku ta gra stanie się przystępna również dla nieco mniej hardkorowych graczy, to sposób prezentacji bitew. Teatr działań wygląda jak plansza do gry umiejscowiona na stole bitewnym, natomiast oddziały to po prostu plastikowe imitacje. Twórcy obiecują także zróżnicowane poziomy trudności i dokładny samouczek przystępnie wyjaśniający mechaniki rozgrywki. Jeśli się to uda, to powinniśmy mieć do czynienia z jedną z ciekawszych turówek końca roku.
3. Offroad Legends 2
Sukces Offroad Legends – niepozornej, choć jednocześnie bardzo grywalnej produkcji – skłonił studio DogByte Games do stworzenia kontynuacji, która zapowiada się nie mniej ciekawie. Ponownie zasiądziemy więc za kierownicą mikromodeli różnorodnych pojazdów – od buggy i ATV, poprzez klasyczne jeepy, aż na ciężarówkach skończywszy. Przejazdy będziemy obserwować z bocznej perspektywy w stylu takich gier jak Hill Climb Racing, a twórcy zaserwują nam aż 48 tras położonych w różnorodnych, bardzo odmiennych realiach i krajobrazach. Rozgrywkę będziemy toczyć w czterech zróżnicowanych trybach rozgrywki, a twórcy obiecują także podrasowanie silnika fizycznego, na którym opiera się Offroad Legends 2. Jeśli macie ochotę wziąć w niezwykle wymagających, acz satysfakcjonujących wyścigach, to jest to tytuł zdecydowanie dla Was!
4. Majestic Nights
Choć RPG-ów ukazanych w rzucie izometrycznych na urządzeniach mobilnych nie brak, to Majestic Nights, tworzone przez studio Epiphany, z pewnością nie wpisze się w kanon tego gatunku. Wyjątkowe są realia, w jakich rozgrywa się akcja tego tytułu – fabuła zostanie osadzona na początku lat 80-tych ubiegłego wieku, kiedy królował kicz, jaskrawe kolorki i wszelaki potańcówki. Gracz wcieli się w skórę niejakiego Cardholdera – agenta – oraz Cala, prywatnego detektywa, którzy na swój sposób próbują rozwiązać tajemniczą intrygę polityczną rozgrywającą się na szczytach władz. Gra będzie miała formę epizodyczną, a każdy kolejny rozdział będzie publikowany w miesięcznych odstępach. Pozostaje mieć nadzieję, że doświadczeni twórcy znów trafią w punkt i zaserwują nam świetną produkcję.
5. Sweet Drmzzz
Zastanawialiście się kiedyś, jak można kontrolować własne sny? Teraz próbkę takich umiejętności dostaniemy wraz z grą Sweet Drmzzz autorstwa Barta Bonte. Rozgrywka polegać będzie na rozgrywaniu snów wywoływanych przez naszego bohatera za pomocą szeregu kreatywnych i bardzo pomysłowych minigierek. Kilka z nich będzie osadzonych na popularnym, klasycznym schemacie Pac-Mana czy Arkanoida, inne wykorzystają umiejętność rysowania i tworzenia rozmaitych konstrukcji, kolejne zaś postawią na logiczne myślenie i umiejętność kojarzenia faktów. Jak więc widać, monotonii tutaj nie uświadczymy, a humorystyczny wydźwięk całości z pewnością przysporzy wielu nowych fanów tej produkcji. To co, gotowi na poskramianie snów?
6. Impossible Draw
Innowacyjne gry logiczne zawsze znajdą swoje stałe grono wyznawców i nie inaczej powinno być w przypadku Impossible Draw – produkcji o prostych zasadach rozgrywki, choć jednocześnie testującej zarówno naszą zręczność, jak i umiejętność rysowania oraz koncentracji. Gra wykorzystuje motyw popularnego niegdyś telewizyjnego show „Hole in the Wall” – zadaniem gracza jest narysowanie odpowiedniego odpowiedniego symbolu przed momentem, w którym kamera dotknie ściany z symbolem wymaganym do stworzenia przez ten tytuł. Oczywiście z każdym kolejnym zaliczonym checkpointem gra przyspiesza, a my mamy coraz czasu na narysowanie różnorodnych, często szalenie oryginalnych wzorków. Całość zostanie okraszona bardzo ładną i efektowną oprawą graficzną, która z pewnością przypadnie do gustu osobom szukającym wyjątkowej, wizualnej uczty.
7. Monkey Driver
Monkey Driver to rzecz dla fanów niezobowiązujących i totalnie zręcznościowych gier samochodowych, w których – owszem – liczy się to, byśmy na metę dotarli jako pierwsi, ale również dokonali tego za pomocą różnorodnych technik i sposobów, które ułatwią nam życie w trakcie rywalizacji z innymi graczami. W grze czeka na nas kilkanaście zwariowanych modeli samochodów, które możemy dowolnie dostosowywać zarówno pod względem wizualnym, jak i ich osiągów – nie zabrakło także kilkudziesięciu tras rozgrywających się w zupełnie odmiennych realiach i stawiających na wykorzystanie absolutnie innych umiejętności, pozostając w skórze małpiego kierowcy. A że są to przebiegłe zwierzęta, to w trakcie wyścigów zaobserwujemy także mnóstwo dziwacznych sytuacji, w których będziemy starali się jak najbardziej uprzykrzać życie swoim rywalom, jednocześnie próbując omijać zasadzki zastawione przez nich samych. Tytuł okraszono karykaturalną, komiksową oprawą wizualną, która jak najbardziej pasuje do zakręconego charakteru całości.
8. Contract Killer: Sniper
Świetne wyniki finansowe jednej z najbardziej znanych firm zajmujących się tworzeniem gier na urządzenia mobilne – Glu Mobile – to rzecz jasna zapowiedź wysypu nowych, ciekawych tytułów. Wśród nich jest kolejna odsłona popularnej serii strzelanek – Contract Killer. Rzecz jasna pomysł na rozgrywkę nadal pozostał niezmienny – zadaniem gracza jest możliwie jak najbardziej bezszelestne poruszanie się pomiędzy przeszkodami i zasłonami oraz sprawne likwidowanie kolejnych przeciwników lub też, w razie potrzeby, wzięcie udział w otwartej, regularnej wymianie ognia. Rzecz jasna – patrząc po podtytule – nie zabraknie także snajperskich pojedynków czy też misji, w których swoje działania będziemy przeprowadzać z dużego dystansu. W sumie twórcy zaoferują nam – bagatela – 250 misji umieszczonych w różnych zakątkach globu, znajdziemy tutaj także sieciowe pojedynki PvP. I jak to w przypadku tej serii bywa, całość opakowano w bardzo efektowną i porządnie wykonaną grafikę z mnóstwem eksplozji, wybuchów i efektownych animacji, które tylko podkreślą dynamiczny charakter tej produkcji.
9. Micro Battles
Zestawy minigierek – choć często uważane przez graczy za nieco mniej poważne produkcje – bardzo często cieszą się ogromną i nierzadko niespodziewaną popularnością. Tak może być również z Micro Battles, czyli zestawem krótkich gierek przygotowanym przez studio Donut Games. Jak głosi sam tytuł, w grze weźmiemy udział w serii różnorodnych pojedynków, sprawdzających zarówno naszą zręczność, jak i umiejętność logicznego myślenia czy też dokonywanie właściwych wyborów. Miłośnicy Dzikiego Zachod wezmą z pewnością udział w strzeleckiej rywalizacji, nie zabraknie tutaj także rozgrywek w mini-soccera, powietrznych pojedynków za pomocą samolotów czy też rzuty toporkami, mające uszkodzić i osłabić oponenta. Grafika jest niezwykle prosta i pasuje do nieskomplikowanych, bardzo prostych w opanowaniu minigierek, które będziemy mogli odpalić w każdej chwili i które z pewnością zabiorą nam mnóstwo wolnego czasu.
10. Synonymy
Oryginalnych i udanych gier słownych nie ma zbyt wiele w ofercie serwisu Google Play, z radością witamy więc kolejnego przedstawiciela tego niszowego gatunku. Synonymy to tytuł, w którym tworzymy klasyczny łańcuch skojarzeń. Zadaniem gracza jest stworzenie powiązania pomiędzy dwoma zupełnie niezwiązanymi ze sobą słowami na zasadzie dobierania synonimów, które doprowadzą nas do ostatecznego rozwiązania. Oczywiście musimy postarać się o to, by udało nam się to z wykorzystaniem jak najmniejszej ilości słów i jak najszybciej, dobierając właściwe i odpowiednie określenia. Z pewnością sporą przeszkodą dla wielu polskich graczy będzie fakt, iż gra na razie zostanie udostępniona tylko i wyłącznie w języku angielskim, co nieco skomplikuje zabawę i wymusi na nas konieczność wykorzystywania często bardzo trudnych słówek – pozostaje mieć nadzieję, że twórca popracuje także nad innymi wersjami językowymi i sprawi, że tytuł będzie przystępny również dla innych graczy.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.