Spis treści
Jeżeli chodzi o przewijanie stron na iOS-ie, to Apple wyposażył swój system w bardzo fajne zachowanie – chcąc przewinąć na samą górę, wystarczy, że naciśniesz jednokrotnie status bar. A co z przewijaniem maksymalnie w dół? No, tu nie ma standardowo żadnej opcji, jednak można się w takową zaopatrzyć, instalując Skrollerz. Po zainstalowaniu tego narzędzia, gdy naciśniesz po prawej stronie status bara – nastąpi maksymalne przesunięcie w dół, a gdy naciśniesz po stronie lewej – standardowo nastąpi przesunięcie w górę.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy w serwisach społecznościowych furorę robią wszelakiego rodzaju naklejki. Trend ten został zapoczątkowany przez Facebooka i to ten serwis posiada największą bazę tych nietypowych emotikon 2.0. Apple co prawda pozwala korzystać z emoji w swoim komunikatorze, ale naklejek mu brakuje. Dlatego jeżeli chciałbyś wyposażyć iMessage w obsługę naklejek, i to tych z Facebooka, zainstaluj narzędzie StickerMe. Aby jednak było skąd owe naklejki czerpać, wcześniej musisz zainstalować Facebook Messengera, a w nim mieć zainstalowane interesujące cię pakiety naklejek.
Cena: 1,49 dolara, repo: BigBoss.
Od niedawna w Cydii dostępne jest narzędzie Aoraki, które ma za zadanie uprzyjemnić nam korzystanie z mobilnego systemu Apple’a, wyświetlając na ekranie przycisk prowadzący do najważniejszych funkcji systemowych. Dzięki przyciskowi Aoraki szybko utworzysz wiadomość w WhatsAppie, iMessage, na Twitterze czy Facebooku, szybko wybierzesz pliki, którymi chcesz się podzielić, szybko uruchomisz aparat, wyłączysz urządzenie, wykonasz respring, aktywujesz wyszukiwarkę i inne. Jakie funkcje będą dostępne zależy od ciebie – wszystko możesz dopasować w ustawieniach dodatku.
Cena: 1,99 dolara, repo: BigBoss.
W App Store czytników kodów QR (czy jak kto woli – 2D) nie brakuje, ale komu się chce zaśmiecać pulpit dodatkowymi programami, szczególnie, że z takich czytników korzysta się od wielkiego dzwonu. Dlatego, aby ułatwić użytkownikom życie, w Cydii pojawiło się narzędzie QR Mode, którego zadaniem jest wyposażyć systemowy Aparat w dodatkowy tryb robienia zdjęć – czytnik QR. Aby za jego pomocą zeskanować kod, wystarczy umieścić kod za obiektywem (mając oczywiście aktywny stosowny tryb robienia zdjęć) i gotowe. Aparat wyświetli wówczas zakodowaną informację, którą pozwoli się m.in. podzielić w serwisach społecznościowych. QR Mode oczywiście prowadzi historię wszystkich skanów, która również dostępna jest z poziomu Aparatu.
Cena: 1,99 dolara, repo: BigBoss.
Nie oszukujmy się, większość z nas w znacznym stopniu nadużywa drzemki w naszych budzikach. Jeżeli nie radzisz sobie z tym mechanizmem i zawsze korzystasz z niego częściej, niż powinieneś, to być może warto się go w ogóle pozbyć? Jeżeli jesteś gotów pójść na takie ustępstwo, zainstaluj drobny dodatek SnoozeMeNot. Od razu po jego zainstalowaniu budzik zostanie pozbawiony drzemki – żadne dodatkowe konfiguracje nie są wymagane.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
W systemowych ustawieniach iOS-a 8 masz możliwość sprawdzenia ile poszczególne aplikacje dotychczas zużyły twojego internetu. I, trzeba przyznać, są do dosyć interesujące statystyki, jednak dzięki odpowiedniemu dodatkowi z Cydii można sprawić, że będą one jeszcze bardziej użyteczne. Otóż po zainstalowaniu ReStats owe statystyki będą całkowicie zerowane w określonych przez ciebie odstępach czasowych (codziennie, co tydzień i co miesiąc). Jeżeli więc chcesz sprawdzić, ile która aplikacja zużywa internetu, a nie chcesz instalować w tym celu dodatkowych, rozbudowanych narzędzi, to ReStats okaże się strzałem w dziesiątkę.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Jeżeli chciałbyś wprowadzić trochę życia do aplikacji Wiadomości, to możesz zainstalować narzędzie DathMessages, które zapewnia szereg funkcji umożliwiających zmianę koloru różnych elementów tej aplikacji. Dzięki DM zmienisz kolor dymków z wiadomościami, zmienisz kolor linków, ustawisz osobne kolory dla wiadomości iMessage oraz dla SMS-ów oraz określisz wygląd tła aplikacji. Choć ja z tego typu modyfikacji już dawno wyrosłem, to wierzę, że są tacy, którym taka pozycja bardzo przypadnie do gustu.
Cena: 1,99 dolara, repo: BigBoss.
Jak wiadomo, Vine to aplikacja pozwalająca wymieniać się z użytkownikami krótkimi filmikami wideo, których długość nie może przekraczać siedmiu sekund. Z jednej strony jest to dobra długość, a z drugiej – czasami może zabraknąć tej dodatkowej sekundy czy dwóch. Aby więc nieco wydłużyć maksymalny czas nagrywania wideo w Vine, w Cydii pojawiło się narzędzie Vine12S, które wydłuża opisywany limit do aż 12 sekund. Odbiorca nie potrzebuje korzystać z tego samego dodatku, aby odbierać dłuższe filmiki.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Kolejnym ciekawym narzędziem, jakie ostatnio pojawiło się w Cydii, jest Call Enhancer. Jego zadaniem jest wyposażyć systemowy Telefon w dwie, bardzo ważne funkcje. Pierwszą z nich jest wprowadzenie tzw. upewniania się, że na pewno chcemy wykonać połączenie ze wskazanym numerem (przed właściwą inicjacją połączenia pojawi się zapytanie, czy aby na pewno chcemy się jej podjąć). Drugą zaś jest dodatnie specjalnego przycisku obok charakterystycznej, zielonej słuchawki, którego naciśnięcie (po wcześniejszym wpisaniu numeru) spowoduje wykonanie połączenia z numeru zastrzeżonego
Cena: 0,99 dolara, repo: BigBoss.
Korzystając z systemowego Aparatu, aby przełączyć widok z kamery przedniej na tylną, wystarczy nacisnąć przycisk w górnym, prawym rogu – czynność więc prosta. Znalazł się jednak deweloper, który i takie zachowanie postanowił uprościć. Dzięki jego narzędziu o nazwie TapTapFlip, aby przełączyć między aparatami wystarczy dwukrotnie nacisnąć ekran podglądu – proste i przyjemne. Dodatek nie oferuje żadnych ustawień, więc aby pozbyć się jego funkcjonalności, trzeba go po prostu usunąć. Kompatybilność: iOS 7 oraz iOS 8.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Moim zdaniem wachlarz systemowych narzędzi do edycji zdjęć jest wystarczający, ale pewnie są tacy, którzy najchętniej mieliby w iPhonie Photoshopa. W każdym razie, jeżeli potrzebujesz dodatkowych narzędzi pozwalających ci lepiej podrasować twoje zdjęcia, możesz zainstalować narzędzie Rendarya8. Dzięki niemu nakleisz na zdjęcie tekst, dopasujesz jasność zdjęć, nakleisz emotikony, skorzystasz z efektu rozmycia, zmienisz rozmiar zdjęć i wiele innych. Edytowane przy pmocy tego narzędzia zdjęcia będą zapisywane w dodatkowym, utworzonym na potrzeby aplikacji folderze, dostępnym oczywiście z poziomu systemowych zdjęć.
Cena: 2,99 dolara, repo: BigBoss.
Systemowy ekran prowadzący do centrum powiadomień lub ekranu Dzisiaj, choć wygląda dosyć minimalistycznie, jeżeli ktoś nie korzysta z niektórych jego opcji, mógłby stać się jeszcze bardzeij minimalistyczny. Z tego też powodu do Cydii zawitało narzędzie SimpleNC, które pozwala: ukryć przełącznik między centrum powiadomień a ekranem dzisiaj; ukryć nagłówki na ekranie dzisiaj lub centrum powiadomień; usunąć tła nagłówków; usunąć ikony nagłówków; usuwać wszystkie powiadomienia jednym przyciskiem; usuwać powiadomienia poprzez przesunięcie wzdłuż nich palcem; usunąć efekt rozmycia tła i wiele innych opcji służących uproszczeniu widoku.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Gdy rozpoczniesz odtwarzanie muzyki w którymkolwiek z odtwarzaczy w iOS-ie, na ekranie blokady będzie wyświetlona okładka płyty, z którego odtwarzany utwór pochodzi (chyba że odtwarzasz z aplikacji systemowej, a utwór okładki przypisanej nie ma). Z jednej strony jest to fajna funkcja, a z drugiej – niektórym może się nie podobać. Jeżeli należysz do grupy nr 2, to – aby się go pozbyć, zainstaluj drobne narzędzie o nazwie Artless, które nie oferuje żadnych ustawień, a po prostu usuwa „irytującą” okładkę.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Między miesięcznymi zestawieniami zdarza mi się też pisać o tych absolutnie najciekawszych aplikacjach z Cydii i w ostatnim czasie zwróciłem uwagę na takie pozycje jak AFVideo oraz Harbor, o których więcej możecie przeczytać klikając w podane hiperłącza. W skrócie podpowiem, że pierwsza z nich zaopatruje starsze iPhone’y (5s i starsze) w możliwość korzystania z autofokusa podczas rejestrowania wideo, zaś Harbor odmienia dock, aby wyglądał jak ten z systemu OS X Yosemite.
A jeżeli nie mieliście okazji zapoznać się z poprzednimi zestawieniami aplikacji z Cydii, to możecie skorzystać z poniższych odnośników aby nadrobić stratę.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nagradzany souls-like w raczej niecodziennej odsłonie trafił do jednego ze sklepów internetowych z bardzo atrakcyjną…
W zeszłym roku globalnie zaprezentowano realme GT 7 Pro, a teraz do debiutu przygotowuje się…
Hack and Slash do kupienia w cenie 9 zł? Z tą kapitalną ofertą jest to…
Jeśli potwierdzi się, że Samsung Galaxy S26 otrzyma nową, przełomową baterię z szybkim ładowaniem 65W,…
Aż trudno uwierzyć, że w przedziale 1000-1500 złotych kupimy smartfon z wodoszczelnością, 5 latami aktualizacji,…
"Marsz aktualizacyjny" producenta Nothing trwa w najlepsze. Tym razem smartfon jego submarki doczekał się najnowszego…