Studenci to bodaj najbardziej aktywna grupa młodych ludzi. Swój czas dzielą pomiędzy wiele różnorodnych aktywności – poza uczelnią muszą bowiem znaleźć czas na rozwijanie swoich zainteresowań, spotkania ze znajomymi i imprezy, a jednocześnie konieczne staje się sprawienie, by w portfelu zawsze gościły jakieś pieniądze. Oto zestawienie 10 przydatnych aplikacji, które pomogą zorganizować studenckie życie.
1. jakdojade.pl
Studenci, rozpoczynając naukę na studiach wyższych, często decydują się na nią poza miejscem swojego zamieszkania. Rodzi to oczywiście problemy związane z opanowaniem komunikacji miejskiej funkcjonującym w danym mieście – z pomocą w tym aspekcie przyjdą nam różnego rodzaju aplikacje, z których zdecydowanie najpopularniejszą (i najlepszą) jest jakdojade.pl. Umożliwia ona nam zaplanowanie podróży pomiędzy dwoma dowolnymi punktami mieszczącymi się w granicach administracyjnych wybranej miejscowości – wśród obsługiwanych przez aplikację są takie ważne ośrodki akademickie jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Lublin czy Toruń. Program oblicza nam całkowity czas podróży uwzględniając różne sposoby komunikacji – zarówno autobusową, jak i tramwajową, wskazując również odcinki do pokonania pieszo w momencie, gdy jest to konieczne do wykonania przesiadki. Dzięki zastosowaniu map możemy w każdej chwili prześledzić zaplanowaną drogę i dzięki temu dotrzeć do celu bez jakichkolwiek pomyłek. Wygodna i bardzo praktyczna aplikacja.
Pobierz jakdojade.pl z serwisu Google Play > > >
Pobierz jakdojade.pl z serwisu App Store > > >
Pobierz jakdojade.pl z serwisu Windows Phone Store > > >
2. EventInfo – Najlepsze Imprezy
Nie samą nauką student żyje, prawda? Od czasu do czasu każdy chce sobie pozwolić na chwilę szaleństwa i wybrać się na ciekawą imprezę, której profil będzie odpowiadał naszym zainteresowaniom czy gustom muzycznym. W jej odnalezieniu z pewnością pomoże nam aplikacja EventInfo – Najlepsze Imprezy, która zawiera aktualny zbiór imprez z kilkunastu polskich miast odbywających się w setkach popularnych klubów i miejsc na kulturalnej mapie Polski. Każdy event jest wyczerpująco opisany – znajdziemy tu informacje o atrakcjach wieczoru czy cenie wejściówek, a z poziomu aplikacji możemy także zaprosić na znajomych na wydarzenie poprzez specjalnego, facebookowego widgeta. Niemałą atrakcję z pewnością stanowić będą także specjalne gry, w których możemy wygrać darmowe wejściówki czy zniżki do baru. Lepszego przewodnika po kulturalnych i imprezowych atrakcjach polskich miast ze świecą szukać.
Pobierz EventInfo – Najlepsze Imprezy z serwisu Google Play > > >
Pobierz EventInfo – Najlepsze Imprezy z serwisu App Store > > >
3. My Study Life
Teraz wkraczamy w nieco poważniejszą tematykę – nie od dziś wiadomo, że student dobry to student zorganizowany. W uporządkowaniu swojego uczelnianego życia z pewnością pomoże nam aplikacja My Study Life, dzięki której nie zapomnimy o naszych naukowych obowiązkach. Program pozwala na wprowadzenie i proste kontrolowanie własnego planu zajęć – wykłady, ćwiczenia czy laboratoria wyświetlane są w przyjaznej dla odbiorcy kafelkowej formie. My Study Life, po wprowadzeniu odpowiednich danych, przypomni nam także o terminie oddania pracy zaliczeniowej czy zbliżających się kolokwiach oraz egzaminach. Dodatkowo bardzo wygodnym elementem aplikacji jest także możliwość dzielenia się własnym planem zajęć czy też datami ze swoimi znajomymi – dzięki temu możemy w łatwy sposób przypomnieć im o czekających na nas studenckich obowiązkach. Wszystko to podane w bardzo intuicyjnej, przystępnej formie – warto skorzystać!
Pobierz My Study Life z serwisu Google Play > > >
Pobierz My Study Life z serwisu App Store > > >
Pobierz My Study Life z serwisu Windows Phone Store > > >
4. Budżet biednego studenta
Wielu polskich studentów boryka się z brakiem gotówki akurat wtedy, gdy najbardziej jej potrzebuje. Wiadomo – imprezy, wyjazdy, spotkania ze znajomymi (no i rzecz jasna uczelniane obowiązki) kosztują, a zapanowanie nad często niewielkim budżetem nie należy do najłatwiejszych. Z pomocą w takich przypadkach przychodzi niewielka aplikacja o bardzo wiele mówiącym tytule Budżet biednego studenta, która umożliwi nam kontrolowanie wydatków. Za jej pomocą ustalimy limit, którego nie chcemy przekroczyć oraz nasz początkowy stan konta. Wprowadzając kolejne wydawane przez nas sumy do aplikacji program automatycznie oblicza nam, ile gotówki zostało nam w wybranym okresie czasu do rozdysponowania. W przypadku, kiedy będziemy zbliżać się już do resztek naszych funduszy, program będzie przypominał nam o możliwości przekroczenia limitu stosownymi monitami. To prosta, niewielka, acz przydatna aplikacja, która z pewnością pomoże nam w utrzymaniu studenckiego budżetu w ryzach.
Pobierz Budżet biednego studenta z serwisu Google Play > > >
5. Skaner dokumentów PDF
Każdy szanujący się student zna widok setek stron skserowanych notatek, które walają się dosłownie wszędzie, a i tak nigdy nie może odnaleźć tych właściwych, z których chciałby skorzystać w tym momencie. Zamiast kompletować u siebie stosy makulatury, warto skorzystać z różnorodnych aplikacji pozwalających na przechowywanie „skanów” w pamięci naszego urządzenia mobilnego. Tym razem za skany odpowiadają rzecz jasna zdjęcia wybranych dokumentów, które za pomocą aplikacji Skaner dokumentów PDF możemy odpowiednio uporządkować i sprawić, że dotarcie do nich nie będzie stanowiło wycieczki w nieznane. Dzięki specjalnym filtrom fotki są bardzo czyste i wyraźne, a każdą ze stron możemy w każdej chwili przekonwertować do popularnego formatu PDF, który znacznie ułatwi przenoszenie i przesyłanie zgromadzonych danych. Dodatkowo cieszy także możliwość łączenia dowolnej ilości skanów w jeden dokument, co pozwoli nam łatwo posegregować i oznaczyć notatki.
Pobierz Skaner dokumentów PDF z serwisu Google Play > > >
6. Kalkulator Plus
Noszenie ogromnych kalkulatorów już dawno stało się bardzo nieprzydatne i niewygodne – współczesne kalkulatory dostępne na urządzenia mobilne niejednokrotnie przerastają swoich tradycyjnych odpowiedników zarówno funkcjonalnością, jak i ilością możliwych do wykonania matematycznych czynności. Jednym z takich przykładów jest darmowy Kalkulator Plus, który daje nam dostęp nie tylko do podstawowych obliczeń, takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, ale również pierwiastków, funkcji trygonometrycznych, całek czy procentów. Wszystko to opatrzone zostało klasycznym, prostym w użyciu interfejsem, pozwalającym na szybki dostęp do wybranych działań. Czego można chcieć więcej od kalkulatora? Chyba tylko tego, by rozwiązywał zadania za nas – na to pewnie jeszcze przyjdzie czas. Tymczasem Kalkulator Plus to jedna z najlepszych tego typu aplikacji na rynku, i na dodatek darmowa!
Pobierz Kalkulator Plus z serwisu Google Play > > >
Pobierz Kalkulator Plus z serwisu App Store > > >
7. Tanie chlanie
Jak to mówią – jedno piwo to nie grzech. Często też alkohol stanowi podstawę wielu spotkań w gronie znajomych, warto więc upewnić się, że zaopatrzenie w stosowne trunki nie zrujnuje studenckiego budżetu. By temu zapobiec, warto skorzystać z aplikacji o wiele mówiącym tytule Tanie Chlanie, w której znajdziemy szereg najciekawszych promocji na alkohol w kilkunastu największych polskich sieciach handlowych, wśród których znajdziemy zarówno hipermarkety (np. Real, Auchan), dyskonty (np. Biedronka, Lidl), jak i sieci sklepów osiedlowych (np. Żabka, Freshmarket). Baza okazji jest stale uzupełniana i znajdziemy w niej przeceny na piwo, wódkę, wino, jak i również różne inne, wykwintne trunki. W przypadku okazji na wielopaki strona przedstawia również koszt np. jednej puszki piwa, jak również wylicza cenę za litr danego alkoholu. W bazie aplikacji znajdziemy również przyszłe promocje, które już wkrótce trafią na półki sklepowe wybranych sieci.
Pobierz Tanie chlanie z serwisu Google Play > > >
8. Kupony – KodyRabatowe.pl
Oszczędzanie to nierzadko podstawa funkcjonowania polskiego studenta – jeśli można coś kupić taniej, dlaczego tego nie zrobić? Dokonamy tego za pomocą różnego rodzaju aplikacji rabatowych, a jedną z najciekawszych są Kupony – KodyRabatowe.pl, zawierające bodaj najbardziej rozbudowaną i aktualną bazę kuponów zniżkowych, dających nam szansę nabycia wielu różnorodnych produktów po obniżonych cenach. Znajdziemy tutaj okazje zarówno w dziale gastronomii, jak i w wielu sklepach z odzieżą, elektroniką i kosmetykami. Korzystanie z aplikacji jest bardzo intuicyjne i proste, a zaoszczędzone krwoty (które niejednokrotnie sięgają nawet 70% ceny) możemy przeznaczyć na wiele innych rzeczy, ot, chociażby na bilety na komunikację miejską…
Pobierz Kupony – KodyRabatowe.pl z serwisu Google Play > > >
9. SkyCash
…które zakupimy właśnie za pomocą aplikacji SkyCash. To bardzo wygodny i przydatny program, który pozwoli nam na uregulowanie należności za przejazd w momencie, gdy nie mamy możliwości kupna tradycyjnego biletu. Dzięki niej zapłacimy za podróż autobusem lub tramwajem w ponad 30 polskich miastach, ale to nie wszystko. SkyCash umożliwia bowiem opłacenie miejsca postojowego w strefach płatnego parkowania, zakup biletów na połączenia kolejowe PKP czy też nawet zarezerwowanie wejściówki na wybrany seans w multipleksach sieci Multikino. Jeśli zabraknie nam z kolei gotówki, to dzięki temu programowi wypłacimy pieniądze bez posiadania karty w jednym z kilku tysięcy bankomatów sieci Euronet rozsianych po całej Polsce. Transakcje gotówkowe są bardzo wygodne i bezpieczne, a posiadaczom aplikacji jeszcze nieraz zdarzy się uciec przed nieplanowanym mandatem za brak biletu.
Pobierz SkyCash z serwisu Google Play > > >
Pobierz SkyCash z serwisu App Store > > >
Pobierz SkyCash z serwisu Windows Phone Store > > >
10. Studencka Karta Rabatowa
O ile wspomniane już w tym zestawieniu Kupony – KodyRabatowe.pl prezentują zdecydowanie najszerszy zakres zniżek, to brakuje wśród nich okazji skierowanych tylko i wyłącznie dla studentów. Lukę tą wypełnia Studencka Karta Rabatowa, która jest mobilnym odpowiednikiem tradycyjnej, popularnej wśród rodzimych żaków karty. Daje ona dostęp do wielu ekskluzywnych zniżek, zwłaszcza do lokali rozrywkowych, punktów gastronomicznych czy na wydarzenia kulturalne – zestaw ulg jest stale aktualizowany o nowe pozycje, a każdy z rabatów jest dokładnie i wyczerpująco opisany. Dodatkowo aplikacja pełni rolę informatora o życiu studentów, oferując najnowsze wiadomości z wybranych szkół wyższych oraz eventów przygotowywanych przez uniwersyteckie organizacje. Słowem – to mały przybornik (oszczędnego) studenta!
Pobierz Studencką Kartę Rabatową z serwisu Google Play > > >
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.