Aplikacją, od której niewątpliwie warto zacząć to zestawienie, jest Yanosik. Ten niepozorny program to kombajn dla każdego kierowcy. Umożliwia skorzystanie zarówno z nawigacji, jak i pełni rolę legalnego antyradaru i kompleksowego informatora o przeszkodach czających się na drodze.
Yanosik może w każdej chwili wyświetlić nam informację o wypadkach znajdujących się na drodze, po której się poruszamy, ponadto bardzo cenne okazują się wskazówki dotyczące ustawionych na trasie fotoradarów oraz ograniczeń prędkości, do których musimy się odpowiednio dostosować. Wiele wkładu w dokładność aplikacji mają jej użytkownicy, którzy sami uzupełniają bazę „niespodzianek” na trasie, wskazując dokładne miejsca przebywania patroli drogowych czy przenośnych fotoradarów mogących uczynić, że nasz przejazd do wybranego punktu stanie się zdecydowanie droższy.
Pobierz Yanosik z serwisu Google Play > > >
Pobierz Yanosik z serwisu App Store > > >
Pobierz Yanosik z serwisu Windows Phone Store > > >
Często narzekamy, że po każdej wizycie na stacji benzynowej portfel nas bardzo boli – nie jest to dziwne, bowiem ciągłe rosnące ceny paliwa mogą skutecznie uprzykrzyć życie i utrudnić planowanie innych wydatków. W optymalizacji może pomóc nam niepozorna aplikacja Fuelio: paliwo i koszty. Dzięki niej możemy prowadzić dziennik tankowań, notując swoje wydatki na paliwo oraz obliczając średnie zużycie benzyny w poszczególnych odcinkach pokonywanej trasy.
Aplikacja automatycznie, wraz z kolejnymi wpisami, prowadzi statystyki, które możemy przeglądać w różnym ujęciu czasowym, od dziennego po roczne. Program pozwala ponadto na zapisanie miejsc, w których tankujemy benzynę, co pozwala na łatwy powrót do wybranych stacji dzięki umieszczeniu ich na mobilnej mapie będącej integralną częścią aplikacji. Co ciekawe, aplikacja daje szansę stworzenia kilku profili przyporządkowanych do różnych pojazdów.
Pobierz Fuelio: paliwo i koszty z serwisu Google Play > > >
Nagrywanie obrazu za pomocą specjalnych kamerek umieszczonych w samochodzie to ostatnio bardzo popularny trend wśród kierowców – pozwala na zarejestrowanie wykroczeń popełnianych przez innych uczestników ruchu czy też nagranie wypadków, dzięki czemu możemy dochodzić swoich praw w sytuacjach kontrowersyjnych i niejednoznacznych. Niekoniecznie musimy jednak używać do tego celu specjalistycznych urządzeń – wystarczy aplikacja AutoGuard Dash Cam – Blackbox.
Ta mobilna czarna skrzynka pozwoli nam na nagranie obrazu z przodu samochodu, wraz z informacjami o trasie pobieranymi z GPS – ponadto znajdują się tutaj informacje o osiąganej prędkości. Nie brak także bardzo przydatnej opcji, jaką jest automatyczne robienie zdjęć w sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu – aplikacja sama analizuje ruch na drodze i robi ujęcia w odpowiednim momencie.
Pobierz AutoGuard Dash Cam – Blackbox z serwisu Google Play > > >
Podróżując po polskich miastach możesz natknąć się na mnóstwo dodatkowych, nieprzewidzianych kłopotów z opłatami – a to automaty nie przyjmujące bilonu, a to parkometry bez obsługi kart płatniczych. By ustrzec się problemów warto skorzystać z aplikacji SkyCash. Dzięki niej bardzo łatwo opłacimy miejsce postojowe w strefach płatnego parkowania, bez konieczności gorączkowego szukania drobniaków po kieszeniach i rozmieniania gotówki w okolicznych sklepach.
Jeśli natomiast zabraknie nam gotówki, to SkyCash również rozwiąże nasz problem, bowiem dzięki programowi wypłacimy pieniądze bez posiadania karty w jednym z kilku tysięcy bankomatów sieci Euronet rozsianych po całej Polsce. Prosto, szybko i bezpiecznie.
Pobierz SkyCash z serwisu Google Play > > >
Pobierz SkyCash z serwisu App Store > > >
Pobierz SkyCash z serwisu Windows Phone Store > > >
Rozszerzona rzeczywistość na ekranie naszego smartfona? To możliwe – wystarczy jedynie skorzystać z aplikacji iOnRoad Augmented Driving, która dzięki odbiornikowi GPS, różnorodnym czujnikom i oraz aparatowi pozwala na rozpoznanie samochodów znajdujących się przed naszym pojazdem i poinformowanie nas, w jakiej odległości od nas się znajdują.
Ponadto aplikacja może nas ostrzec o możliwej kolizji oraz informuje nas, jak szeroki odstęp pomiędzy kolejnymi samochodami powinniśmy zachować, by komfortowo podróżować po drodze. iOnRoad Augmented Driving mocno dba o nasze bezpieczeństwo także poprzez audiowizualne ostrzeżenie w przypadku opuszczenia pasa ruchu, z którego korzystamy – krzykliwy dźwięk umożliwi nam powrót na odpowiedni tor jazdy i być może uniknięcie kolizji z pojazdem z boku czy też elementami otoczenia szosy.
Pobierz iOnRoad Augmented Driving z serwisu Google Play > > >
Pobierz iOnRoad Augmented Driving z serwisu App Store > > >
Jazda bez nawigacji samochodowej to w dzisiejszych czasach samobójstwo przy poruszaniu się po polskich i europejskich drogach. Duża ilość remontów i zmian w organizacji ruchu sprawiają, że bez aktualnych danych o trasie po prostu ani rusz. W takich sytuacjach lepiej nie ryzykować i nie pozostawać tylko i wyłącznie z mapą w ręku – prościej skorzystać z programów mobilnych, a jedną z najlepszych tego typu propozycji jest Nawigacja HERE stworzona przez Nokię.
Do tej pory dostępna tylko i wyłącznie dla posiadaczy Windows Phone, ale od niedawna z jej niewątpliwych atutów mogą korzystać także posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem i iOS. HERE to kompletny zestaw map 100 krajów z całego świata – znakomitym rozwiązaniem jest możliwość pobrania odpowiednich plików offline, co z kolei daje szansę korzystania z programu bez konieczności połączenia z internetem i umożliwi zaoszczędzenie na drogich pakietach internetowych, zwłaszcza poza granicami Polski.
Pobierz Nawigacja HERE z serwisu Google Play > > >
Pobierz Nawigacja HERE z serwisu App Store > > >
Pobierz Nawigacja HERE z serwisu Windows Phone Store > > >
Niestety – choć generalnie wszyscy uważają się za dobrych kierowców, jeżdżących zgodnie z przepisami, to wypadków na naszych drogach cały czas nie brakuje. W takich sytuacjach warto mieć ze sobą bardzo prostą, ale w kluczowych sytuacjach zagrożenia życia niezwykle przydatną aplikację ICE Card – pierwszy człon jej nazwy to skrót od popularnego zwrotu „In Case of Emergency” co jasno wskazuje na przeznaczenie tego programu. Mamy bowiem do czynienia z aplikacją, która umożliwi zapisanie wszystkich potrzebnych podstawowych danych umożliwiających kontakt z najbliższymi w razie wypadku.
Oprócz informacji osobistych możemy umieścić także kilka kontaktów telefonicznych oraz bardzo przydatne informacje o naszym zdrowiu – dane o posiadanej przez nas grupie krwi, alergiach, przewlwkłych chorobach czy przeciwwskazaniach leczniczych mogą znacznie ułatwić hospitalizację danej osoby i przywróćenie jej do pełnej sprawności.
Pobierz ICE Card z serwisu Google Play > > >
Pobierz ICE Card z serwisu App Store > > >
Pobierz ICE Card z serwisu Windows Phone Store > > >
Pojazdy zasilane gazem to na naszych drogach ostatnio niezwykle popularne zjawisko i trudno się temu dziwić – wszak różnica pomiędzy cenami gazu a benzyny nierzadko dochodzi nawet do 60 czy 70 procent kwoty wydanej na litr danego źródła energii. Z tego też powodu warto mieć w zanadrzu aplikację, która pozwoli nam na łatwe odnalezienie stacji LPG i CNG nie tylko na terytorium Polski, ale i całej Europy.
Umożliwi nam to LPG CNG Finder Europe, która na prostej w obsłudze mapie umieszcza informacje odnośnie aktualnych lokalizacji punktów umożliwiających nam uzupełnienie zapasów gazu. Czasami można odnotować małe problemy z aktualnością cen tego surowca, niemniej użytkownicy aplikacji cały czas starają się mieć rękę na pulsie i na bieżąco uaktualniają ceny na poszczególnych stacjach.
Pobierz LPG CNG Finder Europe z serwisu Google Play > > >
aCar to tak naprawdę podręczny przybornik każdego kierowcy dbającego o swój samochód. Aplikacja ta stanowi swoistą przypominajkę o istotnych z punktu widzenia funkcjonowania samochodu aspektach, takich jak chociażby konieczność dotankowania pojazdu czy licznik kilometrów pokonanych w trasie. Ten drugi aspekt umożliwia nam zresztą dotarcie do pozostałych, istotnych opcji – dzięki niemu bowiem możemy łatwo określić, kiedy po raz kolejny powinniśmy dokonać wymiany oleju czy też remontu układu rozrządu.
Program przypomni nam także o konieczności wykonania przeglądu technicznego czy też zrealizowaniu zaplanowanych przez nas napraw. Dzięki aCar nic istotnego w kwestii dbania o nasz pojazd z pewnością nam nie umknie.
Pobierz aCar z serwisu Google Play > > >
Czy nie zdarzyło się każdemu z Was chociaż raz zostawić samochód i nie pamiętać, w którym miejscu na parkingu czeka on na nasz powrót? Bardzo często poszukiwanie własnego pojazdu np. na parkingach park&ride czy miejscach postojowych przy wielkich galeriach handlowych może okazać się szalenie kłopotliwe. Wybawieniem z tej sytuacji jest bardzo prosta i łatwa w obsłudze aplikacja Znajdź swój samochód.
Program ten, korzystając z możliwości lokalizacji GPS i Map Google umożliwia nam zapisanie dokładnej lokalizacji naszego samochodu a następnie nakreślenie dokładnej drogi w momencie powrotu do miejsca postoju. Dodatkowo, jeśli za parking została uiszczona opłata na określony czas, aplikacja umożliwi nam dokładne określenie godziny, w której powinniśmy powrócić do samochodu i odjechać z miejsca postoju
Pobierz Znajdź swój samochód z serwisu Google Play > > >
Pobierz Znajdź swój samochód z serwisu App Store > > >
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
HONOR 300 na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. To będzie wyjątkowo cienka brzytwa, która nie przekroczy…
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…
Apple iPhone SE 4 będzie miał premierę w Polsce jeszcze wcześniej, niż oczekiwałem. Smartfon zadebiutuje…
Zadebiutował OPPO Find X8 Pro: superflagowiec stworzony z myślą o Europie, a co za tym…
Podkręcony Snapdragon 8 Gen 3 w połączeniu z 7000 mAh to marzenie niejednego ManiaKa. Sam…
Z zakupem telefon do zdjęć czekasz do premiery Huawei Mate 70? Możesz mieć rację, bo…