Z launcherów korzystamy chętnie i często. My sprawdzamy i omawiamy możliwości najpopularniejszych tego typu aplikacji dostępnych na Androidzie.
Action Launcher 3 to jedna z najprostszych w obsłudze propozycji, która z pewnością spodoba się tym, którzy nie chcą spędzać godzin na personalizacji aplikacji. Obsługa jest prosta, a w menu znajdziemy wiele przydatnych narzędzi pozwalających m. in. na dostosowanie kolorystyki poszczególnych elementów pulpitu w odniesieniu do głównej tapety. Mamy tutaj także wygodny w obsłudze AppDrawer, a w razie wcześniejszego korzystania z innych popularnych launcherów szybko przeniesiemy z nich ustawienia i płynnie przejdziemy do pracy z tym programem. Szkoda tylko, że twórcy zastosowali ograniczoną paletę kolorów, które możemy wykorzystać do personalizacji poszczególnych elementów interfejsu.
Pobierz Action Launcher 3 z oferty Google Play > > >
ADW.Launcher to jedna z najbardziej popularnych nakładek systemowych głównie z jednego powodu – jest to w pełni otwarta architektura udostępniona przez twórców na zasadach otwartej licencji, zatem każdy zainteresowany może zagłębić się w kod źródłowy programu i stworzyć własne, niezależne modyfikacje. Z tego też powodu launcher posiada tysiące różnego rodzaju dodatków i widgetów, ale to przecież nie wszystko – launcher posiada także bardzo wygodny, intuicyjny drawer pozwalający na ustawienie ikonek we własnej kolejności, a wirtualne pulpity ułatwią nam pogrupowanie aplikacji w wybranej konfiguracji. Warto jednak nie przesadzać z nadmierną ilością aplikacji – te czasami potrafią przymulić system dość solidnie, a tego chyba raczej nie chcemy.
Pobierz ADW. Launcher EX z oferty Google Play > > >
Atom Launcher propozycja dla miłośników prostoty, minimalizmu, ale i jednocześnie elegancji, bowiem wyglądowi i funkcjonalności tego launchera nie sposób odmówić uroku i konsekwencji w projektowaniu poszczególnych elementów składowych programu. Wrażenie robią zwłaszcza prześliczne ikonki domyślnych aplikacji wchodzących w skład Androida, przez co układ pulpitu na kazdym zrobi spore wrażenie. Warto także zwrócić uwagę na dodatek Atom Locker rozszerzający funkcjonalność ekranu blokady, dzięki czemu nie musimy już odblokowywać telefonu chcąc sięgnąć po szereg użytecznych funkcji czy też aplikacji. Pamiętajmy, że Atom Launcher to program mocno ingerujący w wygląd systemu, co nie wszystkim może przypaść do gustu.
Pobierz Atom Launcher z oferty Google Play > > >
Apex Launcher to przede wszystkim ogromna ilość opcji personalizacji poszczególnych elementów składowych pulpitu .Znakomicie sprawdza się zwłaszcza możliwość personalizacji dolnego paska aplikacji – dzięki temu w trymiga zyskamy dostęp do interesujących nas usług. Użytkownik może także określić, które narzędzia zostaną uruchomione za pomocą przycisku „Home” wciskanego w wybranym przez siebie momencie. Apex pozwala także na kompleksową obsługę motywów, co daje szansę skorzystania z gotowych rozwiązań graficznych i umożliwia ominięcie czasochłonnej konfiguracji programu. Niestety, czasami możemy zobaczyć problemy z widgetami – głównie tyczy się to ich błędnego uruchamiania oraz opóźnionego odświeżania.
Pobierz Apex Launcher z oferty Google Play > > >
W porównaniu z innymi kombajnami znajdującymi się w tym zestawieniu launcher Microsoftu pod względem ilości opcji z pewnością zostaje z tyłu – na czoło stawki wysuwa go jednak świetne połączenie prostoty i elegancji. Arrow Launcher nie bawi się w nadmierne zmiany pulpitu, albo – co więcej – jego całkowite przeobrażenie, a jedynie dodaje mu kilka ciekawych funkcji, które możemy wykorzystać podczas korzystania ze smartfona czy tableta. Wygodne ekrany startowe, spora ilość informacji, ciekawie skonstruowane widżety – Arrow Launcher to naprawdę udana aplikacja Microsoftu. Szkoda tylko, że brak tutaj polskiego języka i obsługi programu w trybie landscape.
Pobierz Arrow Launcher z oferty Google Play > > >
Buzz Launcher ma swoją nazwę zupełnie nieprzypadkowo – opcji jest tutaj co niemiara i niestety czasami można się w nich mocno pogubić. Z tego też powodu jest to propozycja dla osób, które praktycznie od początku do końca chcą mieć wpływ na ostateczny wygląd swojego smartfona czy tableta, samodzielnie selekcjonując odpowiednie dodatki. I choć są one oficjalnie certyfikowane przez producenta, to efekty działania niektórych z nich czasami potrafią naprawdę zaskoczyć. Jeśli macie sporo czasu i lubicie bawić się swoim smartfonem to Buzz Launcher to świetny wybór – bo to launcher o sporych możliwościach. Dla początkujących użytkowników może być on jednak odrobinę skomplikowany, no i wymaga sporej ilości pamięci oraz szybkiego smartfona – ten launcher potrafi przymulić.
Pobierz Buzz Launcher z oferty Google Play > > >
EverythingMe Launcher rzecz jasna oferuje całą masę rzeczy, które stają się udziałem wielu różnorodnych launcherów, ale bazuje na rzeczy nieco innej niż reszta stawki – tutaj bardzo ciekawym narzędziem jest tworzenie folderów, które są kreowane automatycznie za pośrednictwem programu na podstawie programów oraz aplikacji posiadanych na urządzeniu, jak również częstotliwości ich użytkowania. Nie sposób także nie pochwalić tego programu za niesione za jego pośrednictwem względy estetyczne oraz bardzo rozsądne umiejscowienie poszczególnych opcji. Brak chyba tylko polskiego języka. No i może odrobinę lepszej stabilności.
Pobierz EverythingMe Launcher z oferty Google Play > > >
Ten launcher to propozycja dla osób ceniących sobie posiadanie wielu różnorodnych narzędzi pod ręką i bogactwo interfejsu, który mimo wielu funkcjonalności nadal wydaje się bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze nawet przez mało zaawansowanych użytkowników. Ciekawym dodatkiem jest pasek boczny, w którym znajdziemy odnośniki do najczęściej użytkowanych lub ostatnio uruchamianych aplikacji, jak również posiadanych widgetów. Nie jest to może najlepsza opcja dla osób ceniących sobie piękne efekty graficzne, ale możliwości odmówić mu zdecydowanie nie sposób.
Pobierz Go Launcher Z z oferty Google Play > > >
Nova Launcher to program, który wyróżnia się przede wszystkim ogromną ilością opcji i ustawień pozwalających w sposób kompleksowy spersonalizować i ustawić unikalny motyw ekranów głównych. Do naszej dyspozycji twórcy oddają narzędzia, dzięki którym samodzielnie upiększymy pulpit za pomocą różnorodnych wariantów kolorystycznych, ikon oraz różnego rodzaju tematów. Nie brak także bardziej zaawansowanych opcji, dających nam szansę ustawienia szerokości siatki ekranu głównego czy też ustawienia poszczególnych elementów składowych. A przede wszystkim znajdziemy tu ogrom widżetów, z których na pewno wybierzecie coś dla siebie. Szkoda tylko, że ich zdecydowana większość to domena płatnej wersji.
Pobierz Nova Launcher z oferty Google Play > > >
Prostota – to słowo z pewnością przyświecało autorom Smart Launchera 3 w trakcie jego tworzenia. Mamy bowiem do czynienia z bodaj najbardziej oszczędną propozycją, w której próżno szukać bajerów, wodotrysków i udziwnień. To prosty i oszczędny launcher z bardzo ładnym, a co najważniejsze – funkcjonalnym motywem graficznym, dającym nam dostęp do całego szeregu opcji oraz rozwiązań. Warto jednak wspomnieć, iż liczba różnorodnych rozszerzeń oraz dodatków jest nieco mniejsza niż u konkurencji, ale cóż, coś za coś.
Pobierz Smart Launcher 3 z oferty Google Play > > >
Regularnie piszemy o najciekawszych, najlepszych i najbardziej opłacalnych urządzeniach dostępnych na polskim rynku. Jeśli szukasz nowego sprzętu, zerknij na polecane przez nas produkty.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nie tylko OPPO Find X8 Pro był gwiazdą dzisiejszej premiery. Wraz z nim debiutował OPPO…
Być może zbyt surowo oceniłem flagowce pracujące na procesorze Snapdragon 8 Elite. Są gorące, ale…
Epic Games Store znów rozdaje nową grę za darmo. Tym razem jest mrocznie i tajemniczo.…
Do globalnej premiery zmierza POCO F7 oraz POCO F7 Ultra. Certyfikacja smartfonów Xiaomi to świetna…
HONOR 300 na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. To będzie wyjątkowo cienka brzytwa, która nie przekroczy…
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…