Magisto: Magiczny Edytor Video to darmowa aplikacja dostępna na Androida i na na iPada oraz iPhone’a. Magisto jest bezkonkurencyjne wśród ogólnodostępnych narzędzi służących do półautomatycznej obróbki wideo. Z prostych nagrań Magisto: Magiczny Edytor Video zmontuje prawdziwą kreację artystyczną.
Magisto jedyną alternatywa dla YouTube
Nie ma powodu, by się oszukiwać. Żyjemy w erze clickbaitowych nagłówków. Na każdym kroku dziennikarze starają się wywołać u czytelnika skrajne emocje. Przyzwyczailiśmy się, że skandal, plotka i strach dobrze się sprzedają. Nawet amatorski YouTube, którego rynek jest już doszczętnie nasycony każdego rodzaju treścią, musi uciekać się do wywoływania sparszywiałych sporów między widzami, by wzmóc oglądalność nie najwyższych lotów treści.
Mimochodem, od około roku, przeglądam nowości w poszukiwaniu alternatywy dla tego portalu. Coraz to wykluwają się świeże odpowiedniki Twitcha, Snapchata. A YouTube? Ten ma tylko odwieczne Daliy Motion i Vimeo, które przez swoją politykę nie są w stanie go dogonić.
Spośród natłoku aplikacji, takich jak Flipagram czy Quik, umożliwiających nieskomplikowany montaż filmów i zdjęć na urządzeniach mobilnych, zupełnym przypadkiem natknąłem się na Magisto.
Inteligentne Magisto
Oprócz tego, że magię znajdziemy już w samej nazwie „Magisto: Magiczny Edytor Video”, wyjątkowe jest też założenie, które obrali twórcy aplikacji, stawiające internautę tylko na pozycji operatora. Użytkownik musi jedynie zaznaczyć elementy, które mają znaleźć się w filmie, określić ich nastrój, dodać tytuł i wybrać muzykę z biblioteki własnej lub dostępnej w ramach aplikacji. Montażystą jest oparty na sztucznej inteligencji system, który analizuje i edytuje najlepsze fragmenty z całego filmu. Co więcej, SI sama stabilizuje obraz, nakłada filtry, dodaje efekty i opracowuje przechodzenie kadrów.
Magisto jako medium społecznościowe
Magisto pozwala na udostępnianie filmów na serwisach społecznościowych i automatycznie tworzy profil użytkownika, który można obserwować, a jego produkcje komentować i „lajkować”. Daje to świetne warunki na utworzenie się społeczności, która będzie zainteresowana obrazem, relacjonowaniem wydarzeń czy udostępnianiem wspomnień w sposób nietypowy lub szokujący, bo Magisto naprawdę potrafi oczarować widza swoimi umiejętnościami.
10 milionów pobrań Magisto mówi samo za siebie
Wydaje mi się, że twórcy aplikacji spełnili wymogi współczesnego dziennikarstwa, co rokuje niczym innym, jak sukcesem. Podejrzewam, że ponad 10 milionów pobrań w Sklepie Play i znakomite opinie użytkowników sprzętu Apple są tego dowodem. A YouTube do prawdy może uznawać Magisto za swego wschodzącego konkurenta. Strona Główna Magicznego Edytora Video ukazała moim oczom chociażby rewelacyjny gameplay ojca z synem dokumentujących swoją przygodę z Pokemon GO, co jest przecież tak częste na YouTube. Czyżby była to pora na zmianę warty na stanowisku lidera platformy internetowego wideo?
Opłaty za pobieranie filmów
Co zrozumiałe, aby móc pobierać filmy, a co za tym idzie, wykorzystać je w celach komercyjnych i aby uzyskać dostęp do niemałej gamy schematów montażu premium, musimy uiścić opłatę 7.99$ za miesiąc lub 30.99$ za rok użytkowania. Zakupu dokonujemy w ustawieniach naszego profilu w aplikacji.
Jeśli chcemy natomiast nabyć wersję „Biznes” oferującą nam profesjonalne motywy montażu klipów promocyjnych dla firm, należy w ten sam sposób wnieść opłatę 30.99$ za miesiąc lub 179.99$ za rok. Mimo to, według mnie, darmowa wersja sprosta wymaganiom większości appmaniaków, których zresztą serdeczne zapraszam do pobrania Magisto.
Magisto: Magiczny Edytor Video pobierzesz z Google Play oraz AppStore.
Autorem publikacji jest Ksawery Tyzo.
Ksawery Tyzo mieszka w Gdańsku. Był Youtuberem, pisze dla Miesięcznika Nasz Gdańsk, Miesięcznika WOBEC, Europejskiej Młodzieżowej Agencji Informacyjnej i serwisu „vStars.pl”. Jest redaktorem polskojęzycznej Wikipedii. Prowadzi bloga „Experienced People Chronicles”. Lubi technologię i jazdę na rowerze.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.