Pokemon GO to jeden z największych fenomenów mobilnych wszechczasów. Produkcja studia Niantic (twórców Ingress) oraz japońskiego Nintendo zgromadziła przed smartfonami wielu fanów tego uniwersum, posiadających smartfony z systemem Android oraz iOS. Wielu z Was zapewne chciałoby dołączyć do globalnej zabawy w łapanie Pokemonów – podpowiadamy więc, jak zacząć przygodę w Pokemon GO!
Pokemon GO dostępne jest na zdecydowaną większość smartfonów oraz tabletów pracujących z wykorzystaniem systemu Android oraz iOS. Grę dla tych systemów znajdziesz odpowiednio w serwisach Google Play oraz Apple App Store. Jeżeli posiadasz smartfona z systemem Android, to Pokemon Go pobierzesz z poniższego linku:
Pokemon GO w Google Play (Android)
Jeżeli z kolei jesteś posiadaczem iPhone’a lub iPada, pobierzesz grę za pośrednictwem poniższego linku. Pamiętaj, że musisz posiadać system iOS co najmniej w wersji 8.0, by pobrać Pokemon Go ze sklepu Apple:
Pokemon GO w Apple App Store (iPhone, iPad)
Po zainstalowaniu Pokemon GO pozostaje nam już tylko odpalić grę – by zalogować się do gry, musimy wybrać jedną z dwóch opcji. Zdecydowanie prostsze jest logowanie się za pośrednictwem konta Google – w przypadku posiadaczy telefonów z Androidem wystarczy jedynie powiązanie Pokemon Go z wykorzystanym kontem. W przypadku iPhona i iPada wystarczy jedynie zalogować się do posiadanego konta np. przy okazji korzystania z usługi Gmail. Drugim sposobem jest zalogowanie się do gry za pośrednictwem usługi Pokemon Trainer Club – konto w tej usłudze można założyć z poziomu samej gry bądź też za pośrednictwem witryny pokemon.com.
Następnym krokiem podczas rozpoczynania zabawy jest stworzenie własnego avatara – zajmujemy się więc jego wyglądem oraz nazywamy go unikalnym nickiem, który nie powtórzy się w wielomilionowej grupie grających w Pokemon GO. Kolejnym krokiem jest wybranie jest wybranie swojego startowego Pokemona – profesor Willow oferuje nam trzy możliwości: trawiastego Bulbasaura, wodnego Squirtle lub ognistego Charmandera. Możliwe jest także zdobycie Pikachu, choć by wejść w jego posiadanie, musimy uciec się do pewnego fortelu – po prostu nie możemy wybrać jednego z trzech startowych pokemonów kilka razy pod rząd. Prędzej czy później do naszego zestawu będzie mógł trafić także znany towarzysz przygód Asha Ketchuma, Pikachu. Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat łapania Pokemonów, rzućcie okiem na ten tekst.
Rozgrywka w Pokemon GO jest bardzo prosta i w głównej mierze polega na łapaniu Pokemonów. Odbywa się to na mapie odwzorowującej miejsca, jakie znajdują się w naszym otoczeniu – odpowiednio odwzorowane są lasy, jeziora, drogi, ulice czy charakterystyczne punkty. Występowanie danego typu pokemonów zależy od miejsca, w którym się znajdujemy – jeżeli przebywamy blisko zbiornika wodnego, możemy oczekiwać w pobliżu dużej liczby pokemonów wodnych, z kolei wycieczka do lasu czy na tereny zielone może zaowocować nowymi przedstawicielami gatunku stworków trawiastych. Więcej o tym aspekcie w specjalnym tekście.
Łapanie pokemonów odbywa się na dwa sposoby w zależności od tego, jakim smartfonem dysponujemy. Jeśli używany przez nas sprzęt posiada żyroskop, możliwe będzie łapanie pokemonów w trybie AR, czyli Augmented Reality (rozszerzona rzeczywistość). Jeżeli nasz smartfon nie posiada takiej funkcji, będziemy musieli zadowolić się animacją generowaną przez grę. Złapanie pokemona polega na rzuceniu w jego kierunku posiadanym pokeballem – o tym jednak więcej powiemy w odrębnym tekście poświęconym łapaniu pokemonów.
Warto pamiętać o tym, iż pokemony możemy łapać tylko podczas ruchu – konieczne jest więc wyjście z domu oraz uruchomienie usługi lokalizacji, jak również posiadanie internetu pakietowego, który będzie niezbędny podczas wycieczki zwłaszcza z dala od zabudowań.
Oczywiście zabawa nie ogranicza się tylko i wyłącznie do łapania pokemonów – w Pokemon GO możemy także aktywnie korzystać z Pokestopów, czyli specjalnych punktów, w których możemy otrzymać m. in. Pokeballe czy jajka. O tych punktach przeczytacie jednak więcej w tekście poświęconym właśnie Pokestopom i Gymom.
Zdobyte w trakcie rozgrywki Pokemony możecie także trenować, próbując zwiększyć ich możliwości bojowe oraz ilość tzw. Combat Power – w tym celu konieczne będzie skorzystanie z pyłu gwiezdnego (Stardust) czy cukierków (Candy). O tym procederze przeczytacie jednak więcej w tym tekście.
Nie da się ukryć, że zabawę w tym tytule musimy zacząć po prostu od łapania wszystkich Pokemonów, które znajdą się na naszej drodze. Każdy złapany osobnik to punkty doświadczenia – warto więc łapać nie tylko nowe, nieznane wcześniej Pokemony, ale i kolejne egzemplarze wcześniej złowionych stworków. Te możemy wysłać do profesora Willowa, w zamian otrzymując cukierki, które posłużą nam do ewolucji Pokemonów. Zbieranie Pokemonów to główny motor napędowy rozwoju naszej postaci praktycznie do osiągnięcia piątego poziomu doświadczenia.
Wraz z osiągnięciem tego poziomu znacznie więcej czasu gracz powinien poświęcać innym czynnościom – częste wizyty w sojuszniczych Gymach czy też dokonywanie ewolucji Pokemonów to coś, co po kilku godzinach zabawy stanie się już obowiązującym schematem rozgrywki.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Składany flagowiec w super promocji? Motorola razr 50 Ultra po raz pierwszy doczekała się aż…
Segment tanich tabletów przeżywa rozkwit. Świeżo zaprezentowany Teclast M50 Mini dołącza właśnie do niedrogich pobratymców…
Tanie realme zdobyło kolejną certyfikację. Szykuje się globalne ogłoszenie niskobudżetowca. Niedługo realme Note 60x będzie…
Masz flagowca Apple? To przydałyby Ci się słuchawki. Jako fan marki na pewno słyszałeś o…
Nowy tablet OPPO Pad 3 zadebiutuje już jutro. Na dzień przed premierą sporo o nim…
Dzieli nas dzień od prezentacji średniaków OPPO. O nowym OPPO Reno 13 (Pro) wiemy niemalże…