Pokemon GO to absolutny fenomen ostatnich tygodni – to jednak nie tylko jedna, niesamowicie popularna gra, ale też całe mnóstwo dodatkowych aplikacji. My wybieramy dla Was najlepsze i najbardziej przydatne propozycje.
Poke Radar (iOS)
O Poke Radar mieliśmy już okazję pisać na łamach appManiaKa i trzeba przyznać, że jest to naprawdę bardzo sensownie przygotowana i prosta w obsłudze aplikacja, która dzięki naprawdę dużej bazie użytkowników staje się szalenie użyteczna i pomocna w codziennej rozgrywce. To niewielki programik, w którym gracze mogą dokładnie wskazać lokalizację, w której znajduje się dany Pokemon, oraz uzupełnić dane o godzinę oraz dzień, w którym spotkaliśmy danego osobnika. Dzięki temu szybki rzut oka na mapę może pokazać nam, gdzie możemy spodziewać się wybranych Pokemonów, korzystając także z bogatej bazy sortowania i filtrowania wyświetlanych wyników. To jedna z najlepiej działających i funkcjonujących aplikacji tego typu.
Poke Radar w Apple App Store > > >
IV Calculator (Android)
Jeśli nie wiecie, jak bardzo możecie jeszcze rozwinąć swojego Pokemona i czy warto inwestować w niego Stardust i Candies, z pomocą przyjdzie Wam prosty w obsłudze IV Calculator. Za jego pomocą, wprowadzając podstawowe dane takie jak nazwa Pokemona, poziom naszej postaci czy posiadane przez Pokemona CP, szybko obliczymy, na jaki rozwój wybranego osobnika możemy liczyć. To proste narzędzie, które może wydatnie pomóc w przygotowaniu Pokemonów do walki z przeciwnikami.
IV Calculator w Google Play > > >
RazerGO (Android, iOS)
Wszyscy chcą kuć żelazo, póki gorące – nawet tak popularny producent sprzętu i oprogramowania, jak Razer. RazerGO to bardzo przejrzysty i użyteczny komunikator, w którym możemy dyskutować z innymi PokemaniaKami, dzielić się miejscami w których znajdujemy Pokemony czy też informować innych o ciekawych miejscach związanych z tą grą. W aplikacji możemy określić teren, w którym aplikacja znajdzie potencjalnych rozmówców, w promieniu od kilkuset metrów do nawet kilkuset kilometrów. Co więcej, możliwe jest także prowadzenie rozmów zarówno na kanale ogólnym, jak również w pokoju dedykowanym dla każdego teamu – z pomocą tego programu znacznie łatwiejsze będzie więc przygotowanie ataku na wybrany Gym bez konieczności informowania o tym wrogiego zespołu.
RazerGO w Google Play > > >
RazerGO w Apple App Store > > >
Messenger for Pokemon GO (Android)
Bliźniacze możliwości co RazerGO oferuje także Messenger for Pokemon GO – w tym wypadku jednak, oprócz kanałów poświęconych poszczególnym teamom możemy także tworzyć grupy zawierające wybranych graczy, przez co planowanie ataków w niewielkich grupach jest znacznie bardziej efektywne. To również bardzo użyteczna i prosta w obsłudze aplikacja, bardzo zbliżona pod względem wyglądu do popularnego Facebook Messengera.
Messenger for Pokemon GO w Google Play > > >
PokeFit (Android)
Pół żartem, pół serio – mimo wszystko jest to naprawdę ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak sporo kalorii spalili i ile schudną ganiając za Pokemonami po ulicach miast. Oczywiście nie jest to program z możliwościami na miarę Endomondo czy Runkeepera, ale w sposób ścisły współpracuje właśnie z Pokemon GO. Aplikacja działa wówczas, gdy gramy w produkcję studia Niantic i zapisuje dane, takie jak ilość kroków, przebyty dystans, zużycie baterii czy też wykorzystanie danych internetowych. Jest to więc dobry sposób na to, by nie tylko sprawdzić ilość spalonych kalorii, ale także oszacować zużycie pakietu internetowego w dłuższej perspektywie czasu.
Status serwerów Pokemon GO (Android)
Problemy z serwerami to coś, co spędza sen z powiek wielu graczy – każdy wzięty miłośnik Pokemon GO regularnie natrafia na kwestie związaną z brakiem możliwości połączenia z tym tytułem i, tym samym, pozbawieniem nas możliwości złapania kolejnych Pokemonów. Zanim odpalimy grę, warto skorzystać ze specjalnej aplikacji która pokaże nam, kiedy możemy bez obaw spróbować wejść do gry. Aplikacja uruchamia się znacznie szybciej niż sama gra, dlatego też nie tracimy bezsensownie czasu na kolejne próby zalogowania się do produkcji studia Niantic.
Status serwerów Pokemon GO w Google Play > > >
Oczywiście w ofercie zarówno Google Play jak i Apple App Store znajdziemy także całe mnóstwo innych aplikacji powiązanych z Pokemon GO, niemniej jednak przytłaczająca większość z nich to niewarte naszej uwagi programiki, stworzone w celu wykorzystania potencjału marketingowego Pokemon GO i nastawione tylko i wyłącznie na zarobek z reklam. Lepiej więc omijać tego typu propozycje z daleka, a zwłaszcza programy oferujące nam darmowe PokeCoins czy też dodatki do rozgrywki mające znacznie ułatwić łapanie Pokemonów – to praktycznie same podróbki oraz fałszywe aplikacje, często zawierające także złośliwe oprogramowanie czy też próbujące uzyskać dostęp do wielu poufnych danych przechowywanych na naszym smartfonie. Warto więc uważać na to, co ściągamy!
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.