Menedżer haseł, to rzecz, która zdecydowanie może Ci się przydać: nieważne czy korzystasz z urządzenia z Androidem czy z iOS. Trzymanie swoich informacji w bezpieczny sposób jest bardzo łatwe. Jaki menedżer haseł warto zainstalować? Sprawdźcie trzy najlepsze z nich.
Żyjemy w czasach, w których zapamiętywanie haseł staje się coraz trudniejsze. Dzieje się tak głównie dlatego, iż portali oraz kont mamy coraz więcej i faktycznie czasem trudno się w tym wszystkim rozeznać. Owszem, wszystkie przeglądarki posiadają wbudowane menedżery haseł, jednak czasem zdecydowanie warto zainwestować w inne rozwiązania, które poprzez mocne szyfrowanie oraz kilka algorytmów będą w stanie zapewnić bezpieczeństwo naszym danym oraz prywatności. Poniżej znajdziecie trzy najlepsze menedżery haseł na 2016 rok, które są dostępne zarówno dla komputerów osobistych jak i urządzeń mobilnych tak, aby zawsze posiadać przy sobie wszystkie zsynchronizowane razem hasła i nie musieć się o nic martwić. Każdy z nich posiada również trzy podstawowe funkcje: możliwość tworzenia bardzo silnych haseł za nas, synchronizację oraz szyfrowanie i wypełnianie wszystkich formularzy bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek znaków.
Nie wszystkie menedżery haseł są sobie równe, tak więc zerknijcie na listę, którą przygotowałem dla Was poniżej.
Można spokojnie powiedzieć, że w tym zestawieniu LastPass to prawdziwy weteran, który niedawno doczekał się nowej wersji oznaczonej cyfrą 4.0. LastPass oferuje swoją aplikację na Windowsa, macOS, Linuxa a także urządzenia mobilne: w tym Windows Phone! To prawdziwa rzadkość biorąc pod uwagę obecny priorytet rozwoju dla wielu producentów. Oprócz wprowadzania danych do formularzy, LastPass pozwala na dzielenie się hasłami, tworzenie silnych haseł oraz przechowywanie najważniejszych danych w zaszyfrowanym pliku w dowolnej lokalizacji wskazanej przez użytkownika.
LastPass posiada wersję darmową oraz wersję Premium, a także rozwiązania dla firm. Darmowy abonament jest oczywiście ograniczony, jednak wersja premium kosztuje dosłownie jednego dolara na miesiąc, co jest śmieszną kwotą, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo.
Zaraz za LastPass śmiało można ulokować Dashlane, o którym zapewne większość użytkowników nie miała pojęcia, głównie ze względu na jego dość wysoką cenę – mam na myśli oczywiście abonament. Sam Dashlane niemalże od razu przykuwa wzrok designem oraz dbaniem o szczegóły, jednak darmowa wersja jest tak ograniczona, że praktycznie nie opłaca się jej używać.
Dashlane oferuje użytkownikom abonament za 39 dolarów rocznie, co w przeliczeniu na złotówki faktycznie może być dla niektórych osób ceną zaporową – pamiętajcie, że to cały czas menedżer haseł, który ma dbać o bezpieczeństwo. W cenie 39 dolarów dostajemy jednak dostęp do haseł z sieci z dowolnego miejsca, szyfrowaną kopię, synchronizację oraz brak ograniczenia dla dodawanych urządzeń. Całkiem nieźle, może trochę drogo, ale na pewno warto zainwestować.
Ostatni z menedżerów na przestrzeni ostatnich lat stał się najpopularniejszy, głównie za sprawą świetnej aplikacji na MacBooki. 1Password skupia się bardzo mocno na mobilnych rozwiązaniach i pozwala zintegrować bazę haseł z czytnikiem linii papilarnych, a także integruje się ze wszystkimi aplikacjami użytkownika (przynajmniej na iOS) tak, aby chronić je i w pełni zautomatyzować proces wprowadzania haseł do niektórych usług.
1Password jest przyjazny na sam początek, bowiem daje on 6 miesięczny okres próbny dla każdego, kto zdecyduje się z niego skorzystać. Aby wykorzystać jednak wszystkie możliwości trzeba już zapłacić abonament, który wynosi około 2,99 dolara miesięcznie, za to jest rozliczany w trybie rocznym. W tym wypadku dostaniemy 1 GB pamięci do przechowywania plików oraz dostęp offline do wszystkich haseł, niezależnie od przyczyny czy też awarii związanej z siecią.
1Password posiada również specjalny plan rodzinny, który pozwala na wykorzystanie go wraz z pozostałymi domownikami. Ten plan kosztuje około 5 dolarów miesięcznie dla maksymalnie 5 osób.
Jak widać menedżerów jest sporo, jednak na powyższe naprawdę warto zwrócić uwagę – są one polecane przez ekspertów oraz zadowolonych użytkowników. Jeżeli jednak korzystacie z jakiegoś innego i jesteście zadowoleni, to oczywiście możecie śmiało podzielić się nim w komentarzach! 🙂
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
W zeszłym roku globalnie zaprezentowano realme GT 7 Pro, a teraz do debiutu przygotowuje się…
Hack and Slash do kupienia w cenie 9 zł? Z tą kapitalną ofertą jest to…
Jeśli potwierdzi się, że Samsung Galaxy S26 otrzyma nową, przełomową baterię z szybkim ładowaniem 65W,…
Aż trudno uwierzyć, że w przedziale 1000-1500 złotych kupimy smartfon z wodoszczelnością, 5 latami aktualizacji,…
"Marsz aktualizacyjny" producenta Nothing trwa w najlepsze. Tym razem smartfon jego submarki doczekał się najnowszego…
Debiut serii Samsung Galaxy S25 jest coraz bliżej. W przyszłym tygodniu poznamy nowe flagowce na…