Uczenie dziecka dbania o zęby, chociaż wymaga cierpliwości i konsekwencji, nie musi być męczące. W zamianie nauki w dobrą zabawę pomoże Królik Pampiś – maskotka projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Właśnie na iOS i Androida udostępniono bezpłatną aplikację mobilną – „Pampiś – Zębowa Przygoda”.
Głównym bohaterem aplikacji jest Królik Pampiś, który kierując się opowieścią swojego dziadka poszukuje skarbu Króla Białozębnego. Rozwiązując kolejne zadania różniące się poziomem trudności, przechodzi przez poszczególne punkty na mapie swojego miasteczka. Na końcu wędrówki czeka go niezwykła niespodzianka. Użytkownik ma do dyspozycji również inne zabawy znajdujące się poza główną planszą. Wśród nich jest specjalny instruktaż mycia zębów wykonywany przez Królika Pampisia. Włącza się on zawsze o godzinie, którą rodzice ustawią w aplikacji jako stałą porę porannego i wieczornego szczotkowania. Dzięki temu dziecko dowiaduje się nie tylko, jak prawidłowo myć zęby, ale także może robić to w towarzystwie bohatera gry i widzieć, ile czasu pozostało do końca (instruktaż odmierza 2 minuty). Za regularne szczotkowanie mały użytkownik otrzymuje nagrody, które może wykorzystać w swoim „wirtualnym ogródku”, który również jest częścią aplikacji. Czego jeszcze uczy Pampiś w grze?
Gra „Pampiś – Zębowa Przygoda” skierowana jest do użytkowników w wieku 3-6 lat. Korzystać z niej mogą również dzieci niesłyszące, a także te, które nie potrafią jeszcze płynnie czytać – wszelkie instrukcje są bowiem dostępne zarówno w wersji tekstowej, jak i dźwiękowej. Aplikacja działa na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS.
Gra posiada bogatą i atrakcyjną warstwę zarówno graficzną, jak i dźwiękową. Narracja prowadzona jest przez doświadczonych lektorów, którzy użyczyli głosów postaciom aplikacji. Wizualnie gra nawiązuje do motywu maskotki „Dzieciństwo bez próchnicy” – Królika Pampisia. Dzięki temu, że aplikacja powstała w ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” ma ona charakter niekomercyjny i jest całkowicie bezpłatna, a także została zatwierdzona przez ekspertów z dziedziny stomatologii dziecięcej, którzy są członkami Rady Programowej Projektu.
źródło: informacja prasowa
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.