>
Kategorie: Akcesoria Newsy Pozostali Telefony

Wkrótce Mio z Windows Mobile?

Tajwańska firma Mio Electronics znana jest u nas głównie z produkcji GPS-ów stosowanych w samochodach. Firma ta jednak produkuje także komórki i wiele wskazuje na to, że najnowsza, wyposażona w Windows Mobile oraz najnowszą technologię SirfInstantFix II, zostanie zaprezentowana w trakcie targów Computex 2008.

Mio produkuje obecnie nawigację samochodową – to głównie urządzenia z serii C oraz nawigację wbudowaną w PDA – to głównie seria P. Oczywiście, w odpowiedzi na postępującą konwergencję w urządzeniach przenośnych, Mio oferuje także wielofunkcyjne gadżety, których przykładem może być Mio A702 – wyposażony w GPS i obsługę GSM oraz szereg dodatkowych funkcji (np. aparat 3,2 Mpix).

W dniach 2-7 czerwca 2008 odbędą się targi Computex 2008, najważniejsze wydarzenie branży IT na Tajwanie. Mio ma zaprezentować swoją nową technologię nawigacji SirfInstantFix II oraz funkcję MioMore, dzięki której pojawi się możliwość połączenia funkcjonalności GPS z internetem. Zastosowanie obu systemów może wymagać wykorzystania Windows Mobile. Niedawno pisaliśmy o prawdopodobnym rozwoju branży GPS, w związku z ekspansją Nokii, w związku z tym, działania Mio nie są niczym zaskakującym.

źródło: msobiles

Paweł Piejko

Najnowsze artykuły

  • Bankowość
  • Newsy

BNP Paribas wydaje arcyważny apel. Tej wiadomości pod żadnym pozorem nie można zlekceważyć

BNP Paribas ostrzega wszystkich swoich klientów. To jedna z tych wiadomości, których nie można zignorować,…

24 kwietnia 2025
  • Artykuły
  • Oppo
  • Promocje
  • Telefony
  • Wiadomość dnia

Jak kupować wypasiony telefon, to tylko ten. Stał się jeszcze lepszy i bajecznie staniał w Polsce

Jeden z najlepszych telefonów 2025 roku doczekał się nie tylko nowej aktualizacji i co za…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • POCO
  • Telefony

Znamy datę premiery zabójcy flagowców od Xiaomi z baterią 7500 mAh i ekranem 6.83 cala

POCO F7 najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze w przyszłym miesiącu. Telefon powinien być na radarze polskiego fana,…

24 kwietnia 2025
  • Google
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

Gmail znów robi to dobrze! Tej funkcji w Gmailu od dawna brakowało

Gmail doczekał się prostej, a jakże niezwykle użytecznej nowości na Androida. Pozwoli ona oszczędzić nam…

24 kwietnia 2025
  • iQOO
  • Newsy
  • Telefony

6500 mAh za 550 złotych. Ta premiera taniego telefonu przesuwa granice opłacalności

iQOO Z10x zadebiutował oficjalnie. Ponieważ to bardzo tani telefon, bateria o pojemności 6500 mAh i…

24 kwietnia 2025
  • Casio
  • Newsy
  • Wearables

Nowy Casio za 160 złotych wygląda jak G-Shock i ma baterię na bite 10 lat pracy. Naprawdę wolisz taniego smartwatcha?

Casio AEQ120W to prawie G-Shock. Poza bardzo zbliżoną obudową ma baterię na 10 lat i…

24 kwietnia 2025