Nokia N8, recenzowana przez nas jakiś czas temu słuchawka z Symbianem i świetnym aparatem fotograficznym, może doczekać się następcy! Jak głosi plotka może to nastąpić już w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
Podobnie jak Nokia N8, następca ma posiadać świetny aparat fotograficzny z dobrymi parametrami oraz platformę systemową Symbian. Na wyposażeniu powinien znaleźć się ten sam ekran dotykowy co w N8, czyli 3,5-calowy wyświetlacz WVGA Clear Balck pokryty warstwą ochronną Gorila Glass. Co oznacza, że słuchawka nie powinna być większa niż ta, która trafiła na półki sklepowe w zeszłym roku. Nokia N8 znaleziono w porównywarce Ceneo już od 699 zł tylko w jednym sklepie.
Ponadto sercem telefonu ma być jedno-rdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania zegara na poziomie 1 GHz oraz 512 MB pamięci operacyjnej RAM. Plotka głosi, że Nokia nie wypuści tej słuchawki na rynek przed drugim kwartałem 2012 roku. Możliwe, że zostanie ona pokazana podczas przyszłorocznego Mobile World Congress w Barcelonie, chociaż zapewne Finowie raczej skupią się na prezentacjach słuchawek z Windows Phone.
Niektórzy z Was mogą zadać sobie pytanie: dlaczego Symbian, a nie Windows Phone? Odpowiedź jest prosta. Platforma Microsoftu nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego wsparcia systemowego do obsługi naprawdę dobrego aparatu. Nie oznacza to jednak, że Windows Phone kiedyś nie dostanie dobrej kamery, po prostu nie jest jeszcze na to gotowy. Na razie jednak, nie ma żadnych konkretnych informacji odnośnie samego aparatu. Gdy tylko pojawi się coś wartego uwagi, nie omieszkamy Was o tym poinformować.
Źródło: Softpedia
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
HMD prezentuje swoje nowe słuchawki bezprzewodowe HMD Amped Buds. To, co je wyróżnia, to fakt,…
"Najtańszy smartfon z klapką" jest już dostępny globalnie! W najbliższym czasie nubia Flip 2 5G…
HMD ma w swojej ofercie nowości, które zachwycą fanów FC Barcelony. To specjalny klasyczny telefon…
Seria iQOO 15 zbliża się wielkimi krokami. Kolejne przecieki rzuciły nowe światło na kluczowe zmiany…
HONOR 400 Pro smartfonem marzeń? Nowoczesny Snapdragon 7 Gen 4 i ultra pojemna bateria 7800…
Myślisz, że Samsung Galaxy S25 Ultra to najlepszy smartfon do zdjęć? Testerzy rankingu DxOMark skutecznie…