Samsung ma zamiar zaimplementować w swoich flagowcach technologię podobną do 3D Touch, znaną nam od 1,5 roku ze smartfonów iPhone. Nowa funkcję znajdziemy już w Galaxy S8, ale w ograniczonym zakresie.
Jesienią 2015 roku Apple wprowadziło do swoich smartfonów technologię 3D Touch. Jej działanie polega na rozpoznawaniu siły nacisku palca na wyświetlacz i wykonaniu odpowiedniej akcji, przypisanej do danej aplikacji czy funkcji. Wydawało się, że wielu producentów skopiuje to rozwiązanie bądź rozwinie ją po swojemu, ale jak na razie takich przykładów jest zaledwie kilka. Jednak już wkrótce własną odpowiedź na 3D Touch zaprezentuje Samsung, a to może być prawdziwym początkiem mody na ekrany wykorzystujące taką technologię.
Samsung złożył własne patenty dotyczące ekranów rozpoznających siłę nacisku, związane z panelami OLED. Pierwszym smartfonem, który będzie wykorzystywał tę technologię, ma być Samsung Galaxy S8, jednak tylko w formie szczątkowej. Siłę nacisku ma rozpoznawać tylko pasek nawigacyjny na dole ekranu, gdzie znajdą się klawisze funkcyjne Androida. Jak widać Samsung stara się osłodzić użytkownikom ich lokalizację na ekranie poprzez dodanie im nowych funkcji. Z wcześniejszych przecieków wiemy, że będą one także konfigurowalne, więc będzie można zamieniać je miejscami.
Pełny potencjał technologii rozpoznającej siłę nacisku zostanie zaprezentowany w Galaxy Note 8, gdzie będzie można wykorzystać całą powierzchnię ekranu. Raport dodaje także, że rozwiązanie Samsunga zostało pokazane wybranym za zamkniętymi drzwiami, na targach MWC 2017.
Sam traktuje 3D Touch jako ciekawostkę, więc pojawienie się tej funkcji w kolejnych smartfonach niespecjalnie działa na moją wyobraźnię. A jakie jest Wasze zdanie?
Źródło: The Investor
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Legendarny FPS jest dostępny w niebywałej promocji. Obecnie Wolfenstein: The New Order może być Wasz…
Smartfony Google nie słyną z rekordów w benchmarkach. Google Pixel 10 tego nie zmieni i…
realme 14 5G to średniak z nowym procesorem Snapdragon 6 Gen 4. Ponadto ma baterię,…
Samsung Galaxy S24 FE z 7-letnim wsparciem, certyfikatem IP68, ładowaniem bezprzewodowym i pięknym AMOLED 120…
ATOM RPG to spadkobierca dwóch pierwszych części gry Fallout. Twórcy postanowili wziąć, to co najlepsze…
Specyfikacja vivo Pad 4 Pro w przecieku zdradza niemal idealny tablet z Androidem. Ponieważ ma…