HTC U Ultra / fot. gsmManiaK.pl
Spis treści
Od prezentacji HTC 10, Tajwańczycy popełnili kilka błędów, przez które stracili wielu miłośników marki. Sam jestem jednym z tych, którzy porzucili obóz HTC na rzecz Samsunga. Gdybym jednak wiedział, że U Ultra będzie tak udanym smartfonem, to nie wiem czy podjąłbym taką samą decyzję. Flagowy smartfon HTC jest bowiem rewelacyjnym przykładem na to, że wszyscy uczymy się na błędach.
Testowanie HTC U Ultra było dla mnie czystą przyjemnością i z chęcią zrobiłbym to jeszcze raz. Phablet ma wszystkie cechy, które powinien mieć telefon klasy premium. HTC U Ultra to rewelacyjnie wykonana i nietuzinkowa obudowa, której na próżno szukać w telefonach konkurencji. Mocnym atutem jest również aparat fotograficzny, oferujący świetną jakość w niemal każdych warunkach oświetleniowych. Warto w końcu wspomnieć o bardzo dobrej jakości dźwięku na dedykowanym zestawie słuchawkowym i profilu audio, który wpływa korzystnie na jakość odtwarzanego dźwięku.
To oczywiście nie koniec zalet, gdyż mamy jeszcze świetnie zoptymalizowany system z przejrzystą nakładką graficzną, wydajność na najwyższym poziomie, duży wyświetlacz generujący świetniej jakości kolory, a także – wreszcie – dodatkowy ekran, który podnosi komfort użytkowania HTC U Ultra.
Czy HTC stworzyło phablet pozbawiony wad? Prawie. Do pełni szczęścia zabrakło mi tylko większego akumulatora. Na szczęście przeciętna pojemność rekompensowana jest szybkim ładowaniem.
U Ultra to najlepszy phablet w historii HTC. Mimo to obawiam się, że czeka go ciężka przeprawa na rynku. Składa się na to kilka czynników, ale najważniejszym jest wyczuwalne w mediach uprzedzenie do marki HTC. Nie bez znaczenia jest również cena. Mimo, że stoi na sensownym poziomie, to mając na uwadze ofertę innych czołowych marek, U Ultra stoi przed dużym wyzwaniem.
ZALETY
|
WADY
|
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Apple ponownie udowodniło, że wiodący status w branży smartfonów jest zasłużony, prezentując swój najnowszy flagowy…
Google Pixel 10 Pro Fold pozuje pierwszych grafikach. Ma być tańszy od poprzednika – a…
Klon Bloodborne – Thymesia, czyli brutalna gra akcji RPG trafiła na ciekawą 60% zniżkę. Ta…
Nareszcie doczekaliśmy się Apple Intelligence także w Europie, czyli również w Polsce. Apple udostępnia swoje…
Samsung Galaxy Tab S10 FE i S10 FE+ zadebiutowały oficjalnie. To najmniej opłacalne Samsungi, jakie…
vivo V50e niedługo będzie mieć swoją premierę i został już zapowiedziany przez producenta. Dobry aparat…