4100 mAh vs 3120 mAh – pojemność ogniw mówi, że Xiaomi Redmi 4 Pro dłużej pracuje na jednym ładowaniu niż Xiaomi Redmi 4A. Oczywiście to tylko teoria, a ta nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jednak nie w tym przypadku:
Każdy benchmark pokazuje przewagę Redmi 4 Pro, podobne mam również odczucia korzystając z obu telefonów na co dzień. Bez względu na scenariusz, droższy smartfon pracuje dłużej od Redmi 4A, a czas pracy na włączonym ekranie bywa czasami nawet dwukrotnie dłuższy. Jest to zasługą nie tylko baterii o większej pojemności, ale także niższego procesu technologicznego, w jakim został wykonany procesor (14nm vs 28nm), co redukuje zapotrzebowanie na energię z powodu znacznie wyższej wydajności.
Do pełnego naładowania oba telefony potrzebują od 2,5 do 3 godzin.
13-megapikselowy aparat główny ze światłem f/2.2 i podwójną diodą doświetlającą oraz 5-megapikselowy aparat przedni to fotograficzne zaplecze Xiaomi Redmi 4 Pro. Redmi 4A oferuje bardzo podobny zestaw, ale dioda LED jest już pojedyncza. Pod względem rozdzielczości oba smartfony są sobie równe – ale pod względem jakości już nie.
>>> Zobacz zdjęcia przykładowe w pełnej rozdzielczości
Xiaomi Redmi 4 Pro radzi sobie lepiej w każdym fotograficznym aspekcie. Autofocus pracuje szybciej i jest pewniejszy, wliczając w to zdjęcia makro. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko rozmazania fotki, zwłaszcza przy trudniejszych warunkach oświetleniowych bądź nadmiernej ilości światła. W obu przypadkach liczba rejestrowanych szczegółów na pierwszym planie jest podobna, ale Redmi 4A gorzej radzi sobie z tłem. To samo mogę powiedzieć o zakresie tonalnym i pracy pod słońce. Możliwości fotograficzne to najlepszy dowód na różne pozycjonowanie tych telefonów.
>>> Zobacz zdjęcia przykładowe w pełnej rozdzielczości
Redmi 4A i Redmi 4 Pro nagrywają wideo w rozdzielczości Full HD i pod względem jakości są sobie równe. Niestety, w obu przypadkach mówimy tylko o akceptowalnych, przeciętnych osiągach. Dokładnie to samo mogę powiedzieć o zdjęciach selfie – jest poprawnie i tyle.
Aplikacja aparatu jest taka sama dla obu smartfonów. W widoku podstawowym możemy sterować trybem HDR i lampą błyskową, a także włączyć filtry lub przełączać się między aparatami. Dodatkowe opcje dostępne są w trybach, a wśród nich znajdziemy m.in. panoramę, tryb nocny czy ręczny, ale ten ostatni ograniczony jest do sterowania balansem bieli i czułością ISO.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nie tylko OPPO Find X8 Pro był gwiazdą dzisiejszej premiery. Wraz z nim debiutował OPPO…
Być może zbyt surowo oceniłem flagowce pracujące na procesorze Snapdragon 8 Elite. Są gorące, ale…
Epic Games Store znów rozdaje nową grę za darmo. Tym razem jest mrocznie i tajemniczo.…
Do globalnej premiery zmierza POCO F7 oraz POCO F7 Ultra. Certyfikacja smartfonów Xiaomi to świetna…
HONOR 300 na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. To będzie wyjątkowo cienka brzytwa, która nie przekroczy…
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…