>
Kategorie: Android Telefony Testy Ulefone

Test Ulefone Armor. Ładny i wytrzymały smartfon na wakacje

Spis treści

  1. Aparat, wydajność i wyposażenie

Aparat

Aparat główny — charakterystyka, jakość zdjęć i filmów

Aparat Ulefone Armor stawia telefon na równi z innymi propozycjami z tego samego przedziału cenowego. Na tle konkurencji sprzęt wypada standardowo pod względem charakterystyki – aparat główny ma 13 MP, a obiektyw cechuje się jasnością F/2.2. Na rynku są co prawda smartfony z jaśniejszymi obiektywami ale bez wyjątku należą do innej kategorii cenowej, więc nie ma większego sensu porównywać do nich testowanego egzemplarza.

>>> Zobacz zdjęcia przykładowe w pełnej rozdzielczości


Fotografie wykonane w dobrych warunkach wyglądają przyzwoicie. Spokojnie możecie je wydrukować, oprawić w ramkę i powiesić w widocznym miejscu. Nie oglądajcie ich jednak w pełnej rozdzielczości, gdyż dopiero wtedy widać ziarnistość. Niemniej szczegółowość jest na niezłym poziomie, zakres tonalny przyzwoity, a do tego dochodzi jeszcze prawidłowa praca automatycznej regulacji ostrości (autofokusa).

W nocnych warunkach jakość zdjęć spada – pojawiają się spore szumy, zmniejsza się ilość rejestrowanych detali. Nie ma się jednak czemu dziwić – ten smartfon nie został do tego stworzony. Przy fotografowaniu obiektów z bliskiej odległości przydaje się pojedyncza dioda doświetlająca.

Filmy zarejestrujemy w maksymalnej rozdzielczości FHD (1920 x 1080 pikseli) – ich jakość nie jest najgorsza, bo telefon trzyma stabilną szybkość 30 klatek na sekundę przy dobrym świetle. Po zmroku natomiast płynność zauważalnie spada. Najmniejszych zastrzeżeń nie mam natomiast do odwzorowania kolorów czy też pracy autofocusa.

Aparat frontowy — charakterystyka, jakość zdjęć

Kamera frontowa charakteryzuje się rozdzielczością 5MP i jasnością obiektywu F/2.8. Pomimo tych parametrów, jesteśmy w stanie przy jej wykorzystaniu zrobić całkiem sensowne Selfie. Zabrakło jednak jakichkolwiek ustawień dodatkowych w stylu — upiększanie twarzy, czy też doświetlenia.

Aplikacja do robienia zdjęć

Stockowa aplikacja do wykonywania fotografii w Ulefone Armor jest archaiczna i bardzo dobrze znana większości użytkownikom chińskiej myśli technologicznej. Oferuje podstawowe funkcje i raczej nie przypadnie do gustu większości użytkownikom. Dlatego też polecam przeczytać artykuł Dominika, który proponuje 10 najlepszych aplikacji fotograficznych na smartfony.

Wydajność

Wydajność zapewnia układ SoC Mediatek MT6753, którego 64-bitowe rdzenie opierają się o architekturę ARM Cortex-A53. Procesor złożony z ośmiu rdzeni cechuje się taktowaniem pojedynczego rdzenia na poziomie 1.3 GHz. Za grafikę odpowiada chip ARM Mali-T720MP3 (taktowanie 450 MHz) oraz 3 GB pamięci RAM.

Mamy tutaj bardzo popularne połączenie komponentów, które wykorzystywane były w ubiegłym roku przez wielu chińskich producentów. Zestaw ten nie został stworzony do bicia rekordów w testach syntetycznych, co zresztą możecie zobaczyć sami na poniższych wykresach.

Są to jednak podzespoły na tyle przyzwoite, że gwarantują należytą kulturę pracy systemu ze sporadycznymi spadkami wydajności objawiającymi się dłuższym czasem ładowania aplikacji, a także przeładowywaniem się otwartych już wcześniej aplikacji. Jest to spowodowane niedopracowanym zarządzaniem pamięcią RAM. Sam system działa jednak bardzo sprawnie i korzystanie z Ulefone Armor nie jest w żadnym stopniu uciążliwe.

Nie miałem również problemu z uruchomieniem gier dostępnych w sklepie Google. Warto jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie tytuły będą działały na najwyższych ustawieniach graficznych.

Specjalna obudowa zastosowana w Ulefone Armor sprawia, że podwyższona temperatura nie jest specjalnie odczuwalna podczas codziennego użytkowania, choć telefon ma wyraźnie cieplejsze miejsce w okolicach obiektywu aparatu.

System i interfejs

Ulefone Armor / fot. gsmManiaK.pl

Telefon pracuje w oparciu o system Google Android 6.0 (Marshmallow), w którym wprowadzono bardzo mało modyfikacji. Pierwsze co rzuca się w oczy to wygląd ikon, które zostały dostosowane pod styl producenta. Zmiana ta dotyczy nie tylko ikon na liście aplikacji, ale także tych w ustawieniach.

Z uwagi na obecność przycisku SOS możliwe jest przypisanie do pięciu kontaktów, z którymi smartfon połączy się po jego wciśnięciu. Do działania wymagana jest karta SIM, ale to raczej nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem.

Spolszczenie systemu jest na przyzwoitym poziomie, a niedociągnięcia znaleźć można w aplikacji aparatu oraz w opcjach przycisku SOS.

Wyposażenie

Łączność

Podwójny slot kart SIM (microSIM, dual standby) ze wsparciem dla technologii LTE (nie jednocześnie), dwuzakresowy moduł WiFi w standardzie 802.11ab/g/n, Bluetooth 4.0 z LE, GPS (ze wsparciem A-GPS i GLONASS), jak również chip bezstykowej technologii NFC i radio FM – to zaplecze komunikacyjne zastosowane w modelu Ulefone Armor. Podczas testowania żaden z modułów nie sprawiał problemów – GPS łapie stosunkowo szybko fixa, a Bluetooth bez najmniejszego problemu paruje się z głośnikami i słuchawkami.

Pamięć wbudowana, OTG

Ulefone Armor ma na wyposażeniu 32-gigabajtową pamięć wewnętrzną. Dla użytkownika pozostaje około 25 GB. To wystarczy na zainstalowanie najpotrzebniejszych aplikacji i gromadzenie multimediów. Jest także standardowe złącze microSD, które obsługuje karty o pojemności do 128 GB.

Do przewodowej komunikacji dedykowany został port microUSB 2.0, który oferuje wsparcie dla OTG. Obsługuje między innymi urządzenia wskazujące, jak również pamięci masowe z systemem plików FAT32.

Głośnik, rozmowy i słuchawki

Głośnik multimedialny jest cichy – zdecydowanie za cichy, a ponadto został umieszczony w górnej części tylnego panelu, przez co leżąc na płaskiej powierzchni jest dodatkowo tłumiony. Nosząc smartfon w kieszeni także trzeba zwracać na to uwagę, gdyż nie trudno o stłumienie sygnału nadchodzącego połączenia.

Jeżeli chodzi o słuchanie muzyki na zestawie słuchawkowym, to konieczne jest wykorzystanie dedykowanej przedłużki, która została wyposażona w długi wtyk mini-jack 3.5 mm ( na drugim końcu znajduje się wejście słuchawkowe). Dodam, że słuchawek w zestawie sprzedażowym zabrakło. W telefonie znajdziemy jeden mikrofon, który pomimo swojego dość niecodziennego usytuowania (jest na tylnym panelu w górnej części) radzi sobie zaskakująco dobrze – moi rozmówcy nie uskarżali się na jakość połączenia.

Spis treści

  1. Aparat, wydajność i wyposażenie
Paweł Gajkowski

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Chciałbym powiedzieć Wam, że mieliście rację, a ja się myliłem. Niestety, ale nie w przypadku tych Samsungów

Samsung Galaxy Tab S10 FE i S10 FE+ zadebiutowały oficjalnie. To najmniej opłacalne Samsungi, jakie…

1 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

50 MP z OIS, 5600 mAh, IP69, a cena to tylko 1100 złotych. Fajny telefon w dobrej cenie

vivo V50e niedługo będzie mieć swoją premierę i został już zapowiedziany przez producenta. Dobry aparat…

1 kwietnia 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Mały, ale wariat. To nie moje słowa, tylko producenta, ale tu z OnePlusem trudno się nie zgodzić

Premiera najciekawszego kompaktowego smartfona już w tym miesiącu. OnePlus 13T został już potwierdzony przez producenta.…

1 kwietnia 2025
  • Promowane
  • Telefony
  • TOP-10
  • Wiadomość dnia

Chcesz kupić telefon do 1000 zł? Wybierz TYLKO smartfon z naszego rankingu! (2025)

Jaki telefon w cenie do 1000 złotych kupić? Przygotowałem zestawienie smartfonów, które są najlepszym wyborem…

1 kwietnia 2025
  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

16 GB RAM, lepszy aparat, większa bateria, a cena jak sprzed roku. Motorola pozamiatała Samsunga

Motorola Razr 60 Ultra na chwilę przed premierą ujawniła specyfikację, cenę oraz datę debiutu. Nie…

1 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Operatorzy
  • Orange

Orange rozdaje darmowe gigabajty w ofercie na kartę. Jak odebrać?

Orange na dobry początek kwietnia przygotował promocję, w ramach której klientom oferty na kartę rozdaje…

1 kwietnia 2025