LG oficjalnie zaprezentowało trzy nowe smartfony: LG Q6+, LG Q6 i LG Q6α. To średniopółkowe odpowiedniki LG G6, które producent wyposażył we flagowe rozwiązania, takie jak ekran FullVision (wąskie ramki, format 18:9) oraz system rozpoznawania twarzy. LG Q6 już wkrótce trafi do Polski, znamy europejską cenę.
Aktualizacja: do Polski trafi wersja 3GB/32GB, jeszcze w tym kwartale. Polska cena nie jest jeszcze znana, ale na Zachodzie smartfon ma kosztować 349 euro, czyli niecałe 1500 złotych. O dostępności innych wersji nic jeszcze nie wiadomo.
Zgodnie z oczekiwaniami, LG wprowadziło dziś do swojej oferty nowy smartfon, będący mniejszą i słabiej wyposażoną wersją flagowego LG G6. Nie spodziewaliśmy się jednak, że omawiane urządzenie pojawi się w trzech różnych wariantach. Co oferują i czymś się od siebie różnią smartfony LG Q6+, LG Q6 i LG Q6a?
LG Q6+ | LG Q6 | LG Q6α | |
System | Android 7.1.1 Nougat z nakładką LG UX 6.0 | ||
Ekran | 5,5”, FullVision Full HD+ (2160×1080 pikseli), format 18:9, IPS | ||
SoC | Qualcomm Snapdragon 435, 8xCortex-A53, do 1,4 GHz, 28 nm, Adreno 505 | ||
RAM | 4GB | 3GB | 2GB |
Pamięć wewnętrzna | 64GB | 32GB | 16GB |
Aparat | 13 MP | ||
Kamera | 5 MP, szerokokątny (100 stopni) | ||
Akumulator | 3000 mAh | ||
Dodatkowe cechy | micro USB, radio FM, Wi-Fi b/g/n, LTE, DLNA, Bluetooth 4.2 LE, system rozpoznawania twarzy, metalowa ramka (aluminium serii 7000), opcjonalny Dual SIM, jack 3.5 mm | ||
Wersje kolorystyczne | Astro Black, Ice Platinum, Marine Blue | Astro Black, Ice Platinum, Mystic White, Terra Gold | Astro Black, Ice Platinum, Terra Gold |
Wymiary | 142,5 x 69,3 x 8,1 mm, 149 g. |
Jak widzicie, różnice między tymi modelami są kosmetyczne i ograniczają się do ilości pamięci operacyjnej i wewnętrznej oraz wersji kolorystycznych. To oznacza, że LG Q6+, LG Q6 i LG Q6α oferują taki sam zestaw zalet i wad. Do tej pierwszej kategorii można zaliczyć ekran FillVision i system rozpoznawania twarzy (który trafi wkrótce na LG G6), a na minus bardzo przeciętny procesor i brak czytnika linii papilarnych.
Polska premiera smartfonów LG Q6 odbędzie się już dziś wieczorem, więc bardzo szybko będziecie mogli zapoznać się z tymi modelami, rzecz jasna za naszym pośrednictwem. Wtedy poznamy też szczegóły dotyczące cen i początku rozpoczęcia sprzedaży w naszym kraju. Spotkałem się z informacją, że jeden z wariantów, prawdopodobnie najtańszy, ma zostać wyceniony na równowartość ok. 1000 złotych, ale to wymaga jeszcze potwierdzenia.
Źródło: LG
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…
Ulefone Armor 28 Ultra rozbił bank. Smartfon ma 16 GB RAM, MediaTeka Dimensity 9300+, 1…
Choć może się to wydawać niesłychane, Huawei dominuje na rynku smartfonów. Składane telefony w Chinach…
Samsung Galaxy M35 5G ma nową cenę w Polsce. Teraz najbardziej opłacalnego Samsunga kupisz u…
Świeżutki iPhone 17 Air jednak nie będzie taki, jak się spodziewaliśmy. Jego rozmiary mogą niestety…
Motorola Razr 60 przed premierą zdradza pierwsze detale specyfikacji technicznej. Tańsza składana Motorola przynosi dobre…