LG Nitro HD to telefon, który miał być odpowiedzią Koreańczyków na takie modele konkurencji, jak chociażby Motorola Droid RAZR czy cały czas mieszczący się w ścisłej elicie Samsung Galaxy S2. Nitro to także jeden z niewielu telefonów, których wyświetlacz może pochwalić się pracą w jakości HD.
Czy nowy produkt firmy, która zabłysnęła świetnymi smartfonami w pierwszych miesiącach tego roku, zdoła powtórzyć ich sukces? Zebraliśmy dla Was kilka opinii z zachodnich serwisów, które miały już przyjemność przetestować ten ciekawy smartfon.
LG Nitro HD – cena
Telefon nie jest jeszcze dostępny w sklepach -- można za to znaleźć go na serwisach aukcyjnych, w cenie 2.300 zł.
LG Nitro HD – specyfikacja
- Procesor: dwurdzeniowy 1.5 GHz
- Pamięć: 4 GB RAM + slot na karty microSD (do 32 GB) + karta o pojemności 16 GB w zestawie
- Ekran: 4.5 calowy True HD AH-IPS, o jasności 500 nitów
- Wymiary: 134 x 68 x 10.5 mm
- Aparat: 8 Megapikselowy z diodą doświetlającą
- Bateria: 1830 mAh
- System: Google Android 2.3 Gingerbread + obiecana aktualizacja do ICS
Otwarcie pudełka
W zestawach dostępnych na zachodzie znajdziecie:
- smartfon LG Nitro HD;
- instrukcję obsługi;
- kabel USB;
- ładowarkę USB;
- kartę microSD o pojemności 16 GB
Zachęcamy Was serdecznie do zobaczneia krótkiego, bo zaledwie 5-minutowego filmu z „unboxingu” tego telefonu, przygotowanego przez ekipę serwisu pocketnow.com.
Obudowa
Ekipa serwisu TechCrunch.com narzekała nieco na przeciętnej jakości materiały wykończeniowe. Telefon sprawiał wrażenie dobrze spasowanego, nie zdarzały się żadne wpadki, takie jak chociażby skrzypienie obudowy, jednak w opinii wielu serwisów, brakowało czegoś, co pozwoliłoby telefonowi wyróżnić się z tłumu. Jedyny metalizowany element obudowy, to metalowy, pionowy „pasek” okazalący aparat foto oraz diodę doświetlającą, który stanowi już niemal element rozpoznawczy smartfonów sygnowanych logiem LG.
Na górnej ścianie telefonu można odnaleźć przycisk włączania, wyłączania telefonu, wejście na port microUSB z plastikową zaślepką oraz gniazdo audioJack. Lewa ściana urządzenia skrywa dwa, plastikowe przyciski regulacji głośności, zaś zarówno prawa jak i dolna ściana urządzenia pozostają niezagospodarowanymi przez koreańską korporację.
Na tylnej ścianie obudowy odnajdziemy aparat o matrycy 8-megapikseli wraz z diodą doświetlającą typu LED, nieco niżej znajduje się charakterystyczne, metalizowane logo LG zaś w dolnym, prawym rogu można odnaleźć niewielkich rozmiarów głośniczek.
LG Nitro HD, posiada ekran o przekątnej 4,5 cala, zdolny do wyświetlania obrazu w jakości HD 720p, który przez większość zagranicznych redakcji jest chwalony za doskonałą czułość oraz dobre odwzorowanie barw w jakości High Definition. Godnym odnotowania jest też fakt, że wyświetlacz może pochwalić się jasnością 500 nitów, co powinno zagwarantować dobrą widoczność nawet, gdy patrzymy „pod słońce”. Jednocześnie, jest to kolejny super smartfon, który w wielkości ekranu przekonuje nas, że granica między światem samrtfonów a tabletów, to już nie- jak kiedyś – cztery cale, ale nieco ponad pięć cali, co najlepiej obrazuje niedawno recenzowany przez nas Samsung Galaxy Note.
Bateria
Nasi zagraniczni koledzy dość jednoznacznie stwierdzają, że żywotność baterii, która posiada pojemność 1830 mAh, prezentuje się dość przeciętnie. Nastawcie się na to, że Wasz smartfon będzie musiał witać się z ładowarką sieciową niemal codziennie. Być może optymalizacja oprogramowania pozwoli na wyciśnięcie z urządzenia dodatkowych – jakże cennych – minut, jednak z całą pewnością trzeba uznać wynik LG za przeciętny.
Wydajność
Wyniki, jakie osiąga w benchmarkach LG Nitro HD, to dość dobry poziom, zważywszy na fakt że sercem tego smartfonu jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.5 GHz, jednak mimo tego, wyniki, zwłaszcza na tle prawdziwych demonów szybkości nieco rozczarowują. Warto jednak wziąć poprawkę na to, że większość użytkowników tego urządzenia będzie po prostu zadowolona z poprawnej szybkości działania urządzenia. Co się zaś tyczy maniaków cyferek, będą oni nieco rozczarowani i z żalem będą patrzeć na smartfony od konkurencyjnych firm, jakie mają ich znajomi.
Aparat
To jedna z tych rzeczy, która w tym telefonie naprawdę się udała. 8-megapikselowy aparat chwalony jest przez wielu redaktorów za rewelacyjną jakość zdjęć, świetny czas otwarcia migawki oraz wysoką jakość nawet, gdy zdjęcie robione jest z użyciem zoom’a. Co się zaś tyczy wideo, telefon poprawnie rejestruje obraz w jakości HD 1080p i trzeba przyznać, że jeśli chodzi o szeroko rozumiane multimedia, LG Nitro HD może śmiało konkurować z takimi urządzeniami, jak Motorola RAZR, HTC Sensation czy Samsung Galaxy S 2.
Wypada pochwalić koreańskiego producenta za znaczącą poprawę multimediów, które jednak już od LG Swifta 2X i Switfa 3D prezentowały optymalny, wysoki poziom.
Oprogramowanie
LG Nitro HD pracuje na Androidzie 2.3 Gingerbread, jednak producent deklaruje, że smartfon doczeka się rychłej aktualizacji do najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.
Jak działa na tym telefonie popularny „Andek”? Większość redakcji uważa, że radzi on sobie poprawnie, chwali intuicyjny interfejs, który zawiera relatywnie niedużą ilość modyfikacji jednocześnie zachowując prostotę obsługi, która nie powinna przysporzyć nawet najmniejszych trudności nawet zupełnym laikom w świecie Google Androida.
Pojawiły się jednak głosy krytyki, jakoby po dłuższym użytkowaniu telefon miał tendencje do przycinania, zarówno podczas przemieszczania się po kartach, graniu w gry, surfowaniu po sieci czy też szybkim przewijaniu listy kontaktów. Redaktorzy i użytkownicy zauważają jednak, że do poprawnego działania urządzenia wystarcza funkcja resetu urządzenia. Jeśli jednak te doniesienia znajdą swoje potwierdzenie także i w wersji europejskiej, która zapewne już niebawem wkroczy na sklepowe półki, LG powinno jak najszybciej wydać jakąś łatkę, optymalizującą działanie urządzenia. Jeśli płacimy już określoną kwotę za high-endowego smartfona, to ma on takim właśnie być a nie zmuszać nas do resetowania urządzenia co jakiś czas.
Wideo recenzja
Podsumowanie
Jak można by w kilku słowach podsumować LG Nitro HD? Na to pytanie odpowiem Wam, gdy sam będę miał możliwość przetestowania tego urządzenia. Posiłkując się jednak opiniami naszych zachodnich kolegów po fachu należałoby stwierdzić, że największe zalety Nitro to świetny, bardzo czytelny ekran pracujący w jakości HD, rewelacyjne multimedia oraz całkiem niezłe wyniki, jakie urządzenie osiąga w benchmarkach. Co się zaś tyczy wad, z całą pewnością może nieco razić do bólu plastikowa obudowa, która pozbawiona jest indywidualności i stylu a także rzekome spowolnienia w działaniu systemu. Jeśli jesteście zainteresowani tym smartfonem, radzę Wam uzbroić się jeszcze w cierpliwość, bowiem rynkowa premiera urządzenia, która odbyła się na początku grudnia, uczyniła ten smartfon oficjalnie dostępnym tylko dla osób przebywających na terenie Stanów Zjednoczonych. Z drugiej strony, może to i lepiej, bo u nas obecnie można znaleźć doprawdy wiele interesujących urządzeń, które nie tylko mogą z LG Nitro HD śmiało konkurować, ale mogą też z nim wygrać.
źródło: slashgear, engadget, phonearena, 91mobiles, Youtube.
Opracowanie: gsmManiaK.pl
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.