>
Kategorie: Newsy Nokia

Elop atakuje Murtazina

Podczas targów CES w Las Vegas redaktorom PCMag udało się przeprowadzić wywiad z CEO Nokii. W pierwszej kolejności Stephen Elop został spytany o pogłoski dotyczące ewentualnego przejęcia przez Microsoft oddziału fińskiej korporacji odpowiedzialnego za produkcję smartfonów. Co na to szef Nokii?

Elop już jakiś czas temu przestał odpowiadać na pytania tego typu, ale tym razem zrobił wyjątek i określił sprawę jako wielką plotkę, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Następnie stwierdził, iż niektórzy ludzie specjalnie wymyślają takie pomówienia, ponieważ nie mają żadnych świeżych informacji, a raz na jakiś czas muszą skupić uwagę na swojej osobie. Szef Nokii nie powiedział dokładnie o kim mowa, ale łatwo się domyślić, iż nawiązywał do Eldara Murtazina i jego niedawnej wypowiedzi dotyczącej upadku fińskiej korporacji.

Stephen Elop stwierdził, iż oddziały odpowiedzialne za produkcję smartfonów i telefonów są ze sobą ściśle powiązane i nie da się ich rozdzielić. Wiele grup pracowników tworzy produkty dla obu gałęzi fińskiej korporacji. Warto dodać, iż w trakcie wywiadu CEO potwierdził fakt zakupu firmy Smarterphone, ale wstrzymał się od rozwijania tego wątku. Elop powiedział tylko, że Smarterphone pomoże firmie osiągnąć jeden z jej głównych celów – podłączenie do Internetu miliarda ludzi.

Źródło: pcmag.com

CES 2012 - oKiem maniaKa

CES 2012 odbywają się w Las Vegas w terminie 10-13 stycznia 2012 roku.
Dzięki serwisom grupy techManiaK będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami CES 2012.

Maciej Sikorski

Najnowsze artykuły

  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Wygląda jak iPhone, jest cienki jak brzytwa (7.29mm), ma sporą baterię i nie zdziwię się, jak zaraz wygra jakąś nagrodę

Honor 400 Lite to iPhone 16 Plus z Androidem. Tak najprościej można opisać nową premierę,…

2 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

Te 5 premier wystarczy, żebyś jak ja czekał na powrót tego producenta do Polski

vivo wraca do Polski i dobrze by było, gdyby ten powrót zawierał 5 nowych premier.…

2 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Wearables

Powrót kultowego elementu w smartwatchu Samsung. Premiera w tym roku

Seria Samsung Galaxy Watch 8 zadebiutuje już za kilka miesięcy, a my już wiemy, czego…

2 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Sony
  • Telefony

Co zmieni się w nowej Xperii? Cóż, niewiele, ale za to poprzednik może stanieć

Wygląda na to, że premiera Sony Xperia 1 VII to kwestia tygodni. Do sieci trafiły…

2 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Oppo
  • Telefony

Chciałeś świetnego telefonu do zdjęć z płaskim ekranem? Ten producent nie może się doczekać, by Ci taki sprezentować

W sieci pojawiły się już pierwsze przecieki o Oppo Reno 14. Smartfon ma sporo do…

2 kwietnia 2025
  • Lenovo
  • Motorola
  • Newsy

Motorola i Lenovo otwierają pierwszy showroom w Polsce. Promocje na otwarcie

Lenovo i Motorola zapraszają do pierwszego w Polsce i drugiego w Europie showroomu obu marek.…

2 kwietnia 2025