>
Kategorie: HTC Newsy Telefony

Kolejny producent bez flagowca na MWC. O co chodzi?

Docierają do nas wieści na temat tego, iż kolejny, duży producent może zrezygnować z premiery swojego flagowca podczas targów MWC w Barcelonie, które odbędą się już za miesiąc. Ta sytuacja zaczyna być coraz bardziej dziwna.

Zaledwie wczoraj pisałem dla Was o tym, iż dwójka dużych producentów zrezygnuje z pokazania swoich flagowych urządzeń podczas targów MWC – chodzi tutaj oczywiście o LG oraz Huawei. Wspomniane firmy miały zostać przyćmione przez Samsunga i model Galaxy S9. Wygląda na to, że do tego grona może dołączyć także trzecia marka. Jest nią… HTC. Tajwańczycy będą na targach w Barcelonie i owszem będą mieć tam swoje stoisko, ale zbliżającego się modelu U12 nie zobaczymy. Najgorsze jest to, że w tym wypadku również nie wiadomo, dlaczego dokładnie miałoby się tak stać.

https://www.gsmmaniak.pl/801222/huawei-lg-samsung-premiery-mwc/

Źródła donoszą, iż HTC U12 zostanie oficjalnie zaprezentowany w marcu lub w kwietniu tego roku. Bardzo więc możliwe, iż prezentacja tego urządzenia zbiegnie się z premierami Huawei oraz LG, a to oczywiście zwiastuje kłopoty dla tajwańskiej firmy. Model U11 sprzedał się kiepsko, U12 zapewne także sprzeda się poniżej oczekiwań. Światełka w tunelu nie widać i zapewne nie będzie go jeszcze przez bardzo długo czas.

Przecieki oraz plotki, jakie pojawiają się na temat HTC U12 mówią o smartfonie z certyfikatem IP68, który zostanie wyposażony w 5,5 calowy ekran 18:9 działający w rozdzielczości QHD. Do tego wszystkiego możemy dorzucić procesor Qualcomm Snapdragon 845 oraz około 6 gigabajtów pamięci RAM. Sprzęt ma oczywiście działać pod kontrolą Androida Oreo. HTC akurat nieźle radzi sobie z aktualizacjami, więc ta kwestia jest oczywista. Niestety nie wiadomo nic więcej na temat reszty specyfikacji. To, na co sam czekam, to jednak aparat oraz możliwości fotograficzne w U12. Poprzednia generacja flagowca postawiła poprzeczkę naprawdę wysoko i mam nadzieję, że Tajwańczycy ją przeskoczą – oczywiście bez żadnych problemów.

https://www.gsmmaniak.pl/795422/htc-najgorsze-zarobki-od-13-lat/

Zapewne, jak zapytam, kto czeka na HTC U12, to zgłosi się w komentarzach naprawdę mała liczba osób. Owszem, wiem, że niektórzy z Was lubią smartfony tej marki i sam mam do Tajwańczyków ogromny sentyment. Boję się jednak, że ten rok może być kolejnym gwoździem do trumny dla tego producenta. Szkoda, bo HTC posiada naprawdę niedocenione pomysły i projekty.

Źródło: AH

Aleksander Piskorz

Najnowsze artykuły

  • Apple
  • Newsy

Słuchawki Apple w dobrej cenie. Czy AirPods Pro 2 to dobry wybór w 2025 roku?

Czy słuchawki Apple AirPods Pro 2 wciąż warto kupić w 2025 roku? Dobra, znacznie niższa…

21 lutego 2025
  • Apple
  • Newsy
  • Telefony

Nie wierzę w to, że taki iPhone jest w stanie odnieść sukces. Nie po ostatnich wtopach Apple

Trudno nie odnieść wrażenia, że iPhone 17 Air istnieje tylko po to, żeby przetrzeć drogę…

21 lutego 2025
  • Newsy
  • Wearables

Na co mi smartwatch, skoro nowy Casio G-Shock ma kopertę z kutej stali, kosztuje tyle samo i działa 3 lata na baterii

Casio G-Shock GM-110s jest przykładem tego, że design smartwatchy nie musi być nudny. Jest nudny,…

21 lutego 2025
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

Ważny komunikat w mObywatel. Zrób to, by nie stracić dostępu

Ministerstwo Cyfryzacji wydało właśnie ważny komunikat w sprawie aplikacji mObywatel. Do 25 lutego każdy musi…

21 lutego 2025
  • Promocje

Ten FPS w świecie fantasy rozwala system. Objęto go 99% promocją – zaoszczędzisz 258 zł

Lubicie FPS-y-, a z drugiej strony magię? Jeśli tak, to zachęcam Was do zapoznania się…

21 lutego 2025
  • Android
  • Newsy

Android Auto z piekła rodem. Siadasz za kółkiem, a smartfon pada

System samochodowy Android Auto ostatnio znów psuje szyki kierowcom. System sprawia bowiem, że ich smartfony…

21 lutego 2025