>
Kategorie: Android Newsy Wearables

Android Wear 2.9 doda funkcję, która niektórym bardzo się spodoba

Jeśli korzystasz ze smartwatcha z oprogramowaniem Android Wear to mam dobrą wiadomość. Google pracuje już nad kolejną aktualizacją, która przyniesie nowości. Czy wyczekiwane – kwestia preferencji.

Oprogramowanie Android Wear jest cały czas rozwijane. System niedawno otrzymał aktualizację. W wydaniu Android Wear 2.8 pojawiło się tylko kilka zmian i optymalizacji, ale wielu na pewno ich wyczekiwało. Wygląda na to, że Google zamierza wydawać nieco częściej, niewielkie uaktualnienia dla omawianego systemu.

https://www.gsmmaniak.pl/799546/android-wear-28-zmiany-changelog/

Trwają już prace nad Android Wear 2.9. Google zapowiada, że w tym wydaniu ma pojawić się wskaźnik powiadomień, który będzie działał na wszystkich dostępnych tarczach. Poza tym, deweloperzy otrzymają możliwość jego personalizacji.

Wspomniany wskaźnik powiadomień to niewielkie kółeczko, które domyślnie będzie się pojawiało u dołu każdej tarczy w chwili, gdy pojawi się nowe powiadomienie. Deweloperzy będą mogli jednak sprawić, że wskaźnik znajdzie się w dowolnym miejscu. Będą w stanie dopasować także jego kolor. Ponadto, wskaźnik będzie mógł wyświetlić liczbę oczekujących powiadomień.

 

Czy taki wskaźnik jest potrzebny, skoro do tej pory go nie było? Wydaje mi się to kwestią preferencji. Dla wielu możliwość wyświetlenia liczby powiadomień na komplikacji tarczy będzie świetną opcją. Dla mnie – nie byłaby ona istotna. Apple Watch posiada od początku podobny wskaźnik (czerwone kółeczko w górnej części wyświetlacza). Nie jest on jednak modyfikowalny i zazwyczaj bardzo mnie denerwował, więc go wyłączyłem.

Źródło: Google

michalw

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Telefony
  • Xiaomi

Do sieci wyciekły dokładne daty aktualizacji, po której Twój Xiaomi, Redmi i POCO zmienią się nie do poznania

W sieci pojawiała się pełna lista smartfonów Xiaomi, Redmi i POCO z aktualizacją do HyperOS…

24 kwietnia 2025
  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Polska znów nabita w butelkę. Nowy HONOR z zagranicy ma lepszą baterię i jest znacznie tańszy niż ten dostępny u nas

Jest cienki i wytrzymały, ma pojemną baterię oraz istnie flagowy element, a do tego jest…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Sony
  • Telefony

Jestem pozamiatany. Ten flagowiec na żywo wygląda tak dobrze, że można wybaczyć mu konserwatywną powtarzalność

Sony Xperia 1 VII przed premierą pojawiła się na zdjęciach na żywo. Fioletowy wariant to…

24 kwietnia 2025
  • Promocje

Epic Games rozdaje małą perełkę. To przygodówka z bardzo pozytywnymi opiniami

Epic Games rozdaje perełkę od indie studia – gracze przez najbliższy tydzień mogą odebrać za…

24 kwietnia 2025
  • Honor
  • Newsy
  • Tablety

No i proszę – jak się chce, to da się zrobić tani i mocny tablet z ekranem 144 Hz i klawiaturą

Honor Pad GT zadebiutował oficjalnie. Ponieważ ma rozsądną specyfikację i niską cenę, chętnie zobaczyłbym go…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Redmi
  • Telefony

Xiaomi kpi sobie z konkurencji. Wsadzili eksflagowy procesor i baterię 7550 mAh do 7.98 mm telefonu za 1030 złotych

Nie mam pojęcia, w jaki sposób Redmi Turbo 4 Pro może być tak tani na…

24 kwietnia 2025