Przygotowałem zestawienie najlepszych programów na Androida, dzięki którym czas spędzony przed ekranem smartfona przekujesz na prawdziwe pieniądze. Poznaj 8 sprawdzonych aplikacji do zarabiania przy użyciu telefonu.
Spis treści
Chciałbyś dorobić do pensji, ale nie masz siły ani ochoty pracować po godzinach? Jesteś uczniem albo studentem i nie masz czasu na pracę? Teraz już nie będzie wymówek! Okazuje się, że zarabiać można nawet przy pomocy smartfona – i to niemałe kwoty.
BuzzBee
BuzzBee to polska aplikacja, która została stworzona przez firmę Skillteligence, zajmującą się monitoringiem rynku i cen na zlecenie producentów różnego rodzaju towarów. Platforma umożliwia zarabianie dzięki realizowaniu prostych zleceń w terenie, w większości przypadków polegających na zrobieniu kilku zdjęć konkretnej półki w pobliskim sklepie lub przepisaniu cen wybranych produktów.
Jedno tego typu zadanie wyceniane jest maksymalnie na kilka złotych, jednak BuzzBee to jedna z najpopularniejszych tego typu aplikacji w Polsce, więc codziennych zleceń nie brakuje. Zarobione pieniądze są przelewane na konto PayPal. Na plus z pewnością należy zaliczyć rozwiniętą społeczność “pszczółek”, które na oficjalnym forum wymieniają się doświadczeniami i spostrzeżeniami.
TakeTask
To polska aplikacja do realizowania zleceń z zakresu monitoringu rynku, która powstała już w 2013 roku. TakeTask działa dokładnie na takiej samej zasadzie co BuzzBee. Tak samo, jak w przypadku wyżej wymienionej, zarobione pieniądze przelewane są na konto PayPal. TakeTask jest dostępne tylko na Androida.
Gralpy
Aplikacja stworzona przez firmę Gokano ma nieco inny model działania niż BuzzBee i TakeTask. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z innym typem zadań, skupionym bardziej wokół pracy na samym smartfonie, a nie misjach realizowanych w terenie.
W Gralpy trzeba pobierać i sprawdzać aplikacje ze Sklepu Play, dokonywać różnego rodzaju aktywności na portalach społecznościowych i badać oferty sklepów internetowych. Za każdą czynność na konto użytkownika przydzielane są punkty, które potem można wymienić na prawdziwe pieniądze przelewane na konto PayPal, albo karty upominkowe do Amazonu lub G2A.
Foap
Polsko-szwedzki projekt Foap to platforma, dzięki której zdjęcia wykonane smartfonem mogą pozwolić ich autorom na zarobek. Wystarczy zarejestrować się i wgrać do bazy ciekawe fotografie, a partnerzy będą mogli zakupić je za 10 dolarów. Połowa z tej kwoty wędruje bezpośrednio do użytkownika, druga połowa to prowizja, jaką pobiera pośrednik.
Foap to szybko rozwijający się startup, który współpracuje już z takimi znanymi markami jak Heineken, Volvo, MasterCard czy LavAzza. Z pewnością nie należy traktować tej aplikacji jako źródło regularnego zarobku, ale jeśli ktoś lubi fotografować, można w bardzo łatwy sposób umożliwić sobie zarobienie paru groszy.
Money SMS
Money SMS to najlepsza opcja leniwych. Aby zacząć zarabiać przy pomocy tej aplikacji wystarczy tylko zarejestrować swój numer telefonu. Resztę zrobią za nas administratorzy i partnerzy aplikacji. Będą oni co jakiś czas wysyłać na nasz telefon testowe wiadomości SMS, przy pomocy których sprawdzą działanie swoich systemów i zasięg kampanii.
SMS-y można ignorować, nie trzeba ich nawet wyświetlać. Za każdą wysłaną wiadomość na nasze konto trafia 0,02 euro. Wypłatę można zlecić, gdy saldo konta przekroczy 1 euro. Pieniądze mogą zostać przelane na PayPal, Skrill, WebMoney albo OkPay.
DietBet
Chcesz schudnąć a przy okazji zarobić? DietBet to aplikacja społecznościowa, która ma na celu zmotywowanie użytkowników do zrzucenia wagi za pomocą przynęty finansowej.
Jak to działa? Jeśli masz w planie intensywne odchudzanie, wystarczy zarejestrować się do aplikacji i dołączyć do jednej z gier lub założyć własną. Uczestnicy każdej gry muszą dorzucić się do puli minimalnie wyznaczoną kwotą. Celem jest zrzucenie 4 procent masy ciała w ciągu miesiąca. Użytkownicy którzy wykonają zadanie i potwierdzą to odpowiednią dokumentacją (oceny dokonuje bezstronna komisja) mogą podzielić się pulą. Tym, którym się nie udało, pozostaje pogodzić się z utratą pieniędzy i kolejnym niezrealizowanym postanowieniem.
indaHash
Jeśli masz Instagrama i obserwuje cię ponad 600 osób, możesz już zacząć zarabiać przy pomocy swojego profilu. Pomoże w tym polska aplikacja indaHash, która wspiera firmy w prowadzeniu kampanii reklamowych na tej platformie. Wystarczy, że zarejestrujesz się w aplikacji, przejdziesz weryfikację i zaczniesz udostępniać posty z konkretnymi hashtagami lub produktami na zdjęciach.
Początkowo, za jeden post można zarobić około 2 złote, jednak jeśli twój Instagram jest bardziej rozwinięty, a współpraca trwa dłużej, kwota ta może wzrosnąć nawet kilkadziesiąt razy. To bardzo prosty sposób na zarobek dla początkujących influencerów.
SlideJoy
SlideJoy to kolejna aplikacja dla wyjątkowo leniwych. Jej działanie opiera się na modyfikacji ekranu blokady w taki sposób, aby wyświetlały się na nim banery reklamowe. Jedyne co trzeba robić, aby pieniądze wpadały na konto, to odblokowywać ekran. Nie trzeba tego robić specjalnie często – aby wygenerować zarobek wystarczy około 20 razy na dzień.
Co ważne, aby system naliczył punkty (karaty), urządzenie musi być połączone z internetem. Za jedno odblokowanie zwykle dostajemy od kilku do kilkunastu karatów. Tysiąc karatów to jeden dolar. Stan konta jest aktualizowany raz na dobę a wypłaty są realizowane na konto PayPay. Twórcy aplikacji zapewniają, że SlideJoy nie wpływa znacząco na wydajność smartfona, ani na szybszy zużycie baterii.
Jak widzicie, wybór jest całkiem duży, a trzeba zaznaczyć, że to tylko niewielka część wszystkich aplikacji ze Sklepu Play, dzięki którym można załatać dziurę w domowym budżecie. Szukając odpowiedniego programu trzeba jednak uważać na liczne pułapki, które czekają na nieostrożnych użytkowników. W bazie Google aż roi się od niesprawdzonych, podejrzanych tworów, które zawierają w sobie tylko reklamy, albo, co gorsza, niebezpieczny malware. Przed pobraniem jakiejkolwiek pozycji z Google Play warto więc sprawdzić jej oceny, a także opinie na forach.
To także warto przeczytać
Szukasz czegoś innego? Poniżej wybrałem różne, warte uwagi zestawienia i artykuły. Miłej lektury!
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.