Pisaliśmy już dzisiaj o opłatach, jakie ZTE uiszcza na rzecz Microsoftu za realizację słuchawek z systemem operacyjnym Windows Phone. Teraz czas przyjrzeć się bliżej zarobkom Google z tytułu realizacji Androida. Ktoś spyta: jakie opłaty, skoro to darmowa platforma? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła firma Oracle.
Konflikt między firmami Google i Oracle trwa już od dłuższego czasu. Jak zwykle w takich przypadkach chodzi o naruszenie prawa patentowego. Przedstawiciele Oracle ostatnimi czasy prezentują nowe dowody, które mają wykazać winę internetowego giganta. Ostatnio sprawa skupiła się na patentach dotyczących Java i wykorzystywaniu jego API w aplikacjach stworzonych dla Androida.
Adwokaci Oracle policzyli już, ile Oracle traci na bezprawnym wykorzystaniu Java przez Google. Biorąc pod uwagę, iż każdego dnia na świecie aktywowanych jest 700 tys. urządzeń z Androidem, Google może na tym zarabiać zarabiać około 10 mln dolarów dziennie. Nie da się oczywiście udowodnić, iż internetowy gigant faktycznie zarabia 14 dolarów na każdym nowym użytkowniku sprzętu z zielonym robotem, ale podkreśla się, że jest to całkiem prawdopodobne.
Jednocześnie pracownicy Oracle postanowili podzielić się swoimi ciekawymi prognozami na temat realizacji Androida. Twierdzą oni, iż już niedługo dziennie aktywowanych będzie 2,5 miliona urządzeń z zielonym robotem na pokładzie. A co za tym idzie, Oracle będzie traciło jeszcze więcej.
Źródło: MobileSyrup
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Tani RTS łączący w sobie elementy RPG jest do kupienia obecnie w zdecydowanie niższej cenie…
Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G to solidny wybór w średniej półce cenowej, oferujący ekran…
Samsung Galaxy S25 Edge pozuje na wideo obok składanego Samsunga Galaxy Z Fold 6 i…
Kapitalna gra detektywistyczna od Rockstara została objęta potężnym 77% rabatem. Nie dość, że przy jej…
Klienci PKO BP zostali perfidnie wzięci na celownik. Niebezpieczeństwo nigdy do końca nie minie, można…
Nareszcie ogłoszono datę premiery serii Infinix NOTE 50. Następcy świetnych i tanich Infinix NOTE 40…