Samsung Galaxy S9 powinien być bardzo szybkim flagowcem. Wygląda na to, że „powinien” to słowo klucz. W testach, jego procesor wypada poniżej oczekiwań.
iPhone 7 zadebiutował w 2016 roku. Myślicie, że jest to już stary smartfon? Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że może konkurować nawet z najnowszymi modelami. W iPhone 7 znalazł się procesor Apple A10 z czterema rdzeniami. Dla porównania, Galaxy S9 zaprezentowany kilka dni temu posiada układ Exynos 9810, który ma osiem rdzeni. Gdy spojrzymy na możliwości obu modeli to śmiało moglibyśmy powiedzieć, kto jest wygranym, ale…
Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ oficjalnie. Specyfikacja, cena i przedsprzedaż (MWC 2018)
Wystarczy przeprowadzić odpowiednie testy, by sprawdzić, że autorski układ Samsunga – Exynos 9810 przegrywa we wszystkich benchmarkach nie tylko z iPhone’m X, iPhone’em 8, ale także w trzech z… dwuletnim iPhone’m 7.
W teście pojedynczego rdzenia w GeekBench lepsza jest „siódemka” z logiem nadgryzionego jabłka. We wszystkich pozostałych, zeszłoroczne flagowce Apple’a spokojnie okupują pierwsze miejsca. Serwis przeprowadzający pomiary zaczął się aż zastanawiać czy z testowanym modelem Galaxy S9 jest wszystko w porządku. Podobno Samsung dał znać, iż egzemplarz testowy posiada specjalny firmware przeznaczony na MWC, który nie jest zoptymalizowany. Nikomu jednak nie chce się w to wierzyć, ponieważ wystawianie „spowolnionego”, nowego smartfona na targach mija się z celem.
Jeśli wobec zaistniałej sytuacji nie pojawi się odpowiednie wyjaśnienie to będzie to wielkie rozczarowanie. Tak przynajmniej twierdzą osoby wykonujące pomiary z serwisu AnandTech. Zwłaszcza, że testowane smartfony ze Snapdragonem 845 wypadły jeszcze gorzej.
Źródło: AnandTech
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.