ZTE Iceberg może być pierwszym smartfonem z dwoma wcięciami w wyświetlaczu, a także ze szklanymi narożnikami. Ten pomysł ma szansę się przyjąć.
Spis treści
Wcięcie w wyświetlaczu jest z nami na dobre od 2017 roku i wszystko wskazuje na to, że jeszcze trochę zostanie, bo producenci doszli do wniosku, że to jedyna opcja, by oferować smartfony z jak najmniejszymi ramkami. I choć wielu się to nie podoba, to jednak trzeba do tego przywyknąć, tym bardziej że ZTE ma smartfon z dwoma wcięciami – ZTE Iceberg.
Wiedzieliście, że notch w urządzeniach mobilnych pojawił się pierwszy raz, już w 2006 roku, za sprawą MOTOFONE F3, którego wyprodukowała amerykańska firma Motorola? Telefon jakże inny niż wszystkie urządzenia, wyposażony był w monochromatyczny ekran, w którym producent postawił na niecodzienne rozwiązanie – wcięcie w ekranie, w którym umieszczono logo producenta. Wydzielona strefa zarezerwowana została także dla wskaźnika stanu naładowania akumulatora i sygnału sieci komórkowej.
https://www.gsmmaniak.pl/820720/poznaj-najwazniejszy-trend-w-elektronice-uzytkowej-w-2018-roku/
Tytuł pierwszego smartfona ze wcięciem w ekranie przypada natomiast Essential Phone, ale trend ten rozpowszechniony został dopiero po prezentacji iPhone’a X. I bardzo źle się stało, że akurat gigant z Kalifornii stał się inspiracją dla producentów smartfonów z Androidem, a nie wspomniany Essential. A to dlatego, że wiele firm na siłę próbuje stosować to rozwiązanie – zupełnie niepotrzebnie.
I kiedy na rynku pojawia się coraz więcej smartfonów ze wspomnianym już kilkakrotnie wcięciem w ekranie, ZTE wpadło na pomysł, że można zaprezentować urządzenie z dwoma notchami – ZTE Iceberg.
I choć nie jestem specjalnie przekonany do obecnego trendu, to jednak pomysł ZTE bardzo mi się podoba, gdyż we wcięciach umieszczono głośniki. Otrzymujemy zatem smartfon ze stereofonicznym nagłośnieniem, które zostało umieszczone na froncie i do tego jest odpowiednio wyeksponowane. Czujnik światła zastanego i zbliżeniowy, jak również kamera dedykowana Selfie umieszczone zostały w górnym wcięciu.
ZTE w modelu Iceberg postawiło na w wyświetlacz z delikatnie zaokrąglonymi narożnikami, a także zagiętymi dłuższymi bokami, jak ma to miejsce w smartfonach z serii Galaxy S. Oko cieszy także bardzo wąska ramka biegnąca wzdłuż ekranu.
Nowości jest natomiast wyeksponowanie szklanych narożników konstrukcji. Według producenta wynika to z połączenia dwóch szklanych paneli, które łączą się w całość i tworzą konstrukcję typu unibody, pokrywając jednocześnie wyświetlacz i tylną ścianę urządzenia.
Na grafikach prasowych możemy dostrzec, że czytnik linii papilarnych umieszczony został na tylnej ścianie i jest delikatne wpuszczony pod szklaną taflę. Na wyposażeniu jest także zestaw dwóch obiektywów wspierany przez diodę doświetlającą LED, bezprzewodowe ładowanie. Ponadto na tylnej ścianie widoczne są styki.
Niestety ZTE nie ujawniło jeszcze żadnych konkretnych informacji na temat zastosowanych podzespołów, a zatem niewykluczone, że Iceberg jest wyłącznie pokazem możliwości designerów chińskiego koncernu.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nie tylko składane smartfony, ale także średniopółkowe. Motorola edge 60 (pro) oficjalnie pojawiają się w…
Kompaktowe smartfony wracają do łask. Już kolejny z nich przygotowuje się do premiery i będzie…
Składane smartfony premium na miarę 2025 roku już tu są. Motorola razr 60 (ultra) zostały…
W sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat Nothing Phone 3 - tym razem…
Wielki powrót vivo do Polski to już fakt! Producent zaprezentował aż cztery smartfony, a wśród…
W sieci pojawiała się pełna lista smartfonów Xiaomi, Redmi i POCO z aktualizacją do HyperOS…