Aktualizacja do Oreo dla LG V30 jest już dostępna w Polsce, z poziomu aplikacji LG Bridge. LG zapowiedziało też nowe aktualizacje dla LG G6, LG Q6 i LG K10 (2018). Producent zdradził, co nowego wniosą.
Spis treści
LG V30 zadebiutował pod koniec sierpnia zeszłego roku, więc teoretycznie mógł pracować na start pod kontrolą systemu Android 8.0. W końcu chwilę później Sony pokazało smartfony Xperia XZ1, z Oreo na pokładzie. Z nieznanych przyczyn LG postanowiło inaczej, a na dodatek nie spieszyło się z udostępnieniem aktualizacji dla swojego flagowca.
Mamy już kwiecień, od rynkowej premiery LG V30 w naszym kraju minęło ponad pięć miesięcy, a smartfon dopiero teraz otrzymuje w Polsce aktualizację do Androida Oreo.
System Android Oreo dla LG V30 dostępny jest z poziomu aplikacji LG Bridge. To oznacza, że aktualizację kanałem OTA trzeba będzie jeszcze chwilkę poczekać. Oprogramowanie nosi nazwę kodową V20d-EUR-XX i zawiera m.in. nowsze poprawki bezpieczeństwa, datowane na 1 marca bieżącego roku.
Oto inne zmiany, zauważone przez naszego CzytelniKa (pozdrawiamy!):
Kilka zrzutów ekranu z LG V30, już po aktualizacji:
Nie da się ukryć, że tak powolne tempo aktualizacji dla flagowca powinno być wstydem dla LG. Koreańczycy chyba o tym wiedzą, gdyż całkiem niedawno otworzyli Centrum Aktualizacji Oprogramowania (Software Upgrade Center), które ma zadbać o szybsze i lepsze aktualizacje dla smartfonów tego producenta.
Miejmy nadzieję, że to w czymś pomoże, a nie będzie tylko sztuką dla sztuki. Topowy model jakiegokolwiek producenta powinien otrzymać najnowszą wersję systemu tak szybko, jak tylko się da. Rozumiem, że czasem trzeba dopracować nowe oprogramowanie, ale ile to może trwać?
LG potwierdziło udostępnienie omawianej aktualizacji w oficjalnej informacji. Polski oddział dodał również, że nowe Centrum Aktualizacji Oprogramowania pracuje nad wprowadzeniem nowych funkcji dla LG G6, LG Q6 i LG K11 (czyli LG K10 2018). Oto szczegóły dla poszczególnych modeli:
Podkreślam, że w informacji prasowej nie ma ani słowa o tym, że LG Q6 dostanie Oreo.
Dla przypomnienia załączam link do naszej recenzji LG V30:
https://www.gsmmaniak.pl/779316/lg-v30-test-recenzja/
Źródło: dzięki Mateusz za info, własne, LG
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Na rynek wchodzi nowy, bardzo tani smartfon, w postaci Xiaomi Redmi A5. Ma on kosztować…
RPG akcji z elementami przygodówki – Atlas Fallen: Reign Of Sand jest dostępny do kupienia…
Polacy oszukiwani w najgorszy możliwy sposób. Ryzyko pojawiło się wraz ze zbliżającym się terminem rozliczenia…
Amazfit Active 2 nie tylko mocno staniał w promocji, ale dzięki aktualizacji stał się też…
Wygląda na to, że właściciele całkiem świeżego smartwatcha, jakim jest Amazfit Active 2, mogą mieć…
Testowy prototyp modelu Apple Watch 10 wyciekł właśnie do sieci. Wyposażono go w tajemnicze czujniki,…