Oficjalnej prezentacji doczekał się pierwszy smartfon marki Nubia dedykowany graczom – Nubia Red Magic. Niestety problemy ZTE na amerykańskim rynku, już zebrały swoje pierwsze żniwa.
Spis treści
Smartfon dla graczy z zeszłorocznym SoC
Red Magic jest świetnym smartfonem dla graczy, ale pod względem wydajności będzie odstawać od Xiaomi Black Shark. A to wszystko przez problemy ZTE na amerykańskim rynku.
W przypadku sprzętu dla graczy liczy się design z pazurem, a także bardzo wydajne podzespoły. To właśnie one odpowiadają za działanie każdego tytułu (najlepiej) na najwyższych detalach. I choć Red Magic jest wydajnościowym potworem, to jednak zastosowanie SoC z ubiegłego roku może delikatnie kłuć w oczy konsumentów.
Albowiem powiadam Wam, że znajdą się tacy, co zaczną wytykać palcami chińską firmę, za Snapdragona 835, choć w rzeczywistości to przecież jeden z najlepszych SoC na rynku. Oczywiście jest wyraźnie mniej wydajny od Snapdragona 845, ale wykazują to wyłączenie testy syntetyczne, gdyż podczas codziennego działania, różnicy raczej nie dostrzeżecie. Tym bardziej, że Nubia Red Magic ma na wyposażeniu do 8 GB pamięci RAM. W sprzedaży dostępny będzie także wariant wyposażony w 6 GB pamięci RAM.
Taki sam zestaw znajdziecie między innymi w OnePlus 5T, a zatem w najszybszym smartfonie z Androidem. Do przyznania tego tytułu wystarczyło mi “zaledwie” 6 GB pamięci RAM, a zatem w przypadku najmocniejszej konfiguracji, będzie jeszcze lepiej.
Red Magic sygnowane logo Nubia został wyposażony w wyświetlacz, który nie będzie przesadnie męczył podzespołów – wszystkie treści wyświetlane będą w rozdzielczości FullHD+ (2160 x 1080 pikseli). Ekran wykonany w technologii LTPS charakteryzuje się przekątną sześciu cali i proporcjach 18:9. Matryca w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznym została pokryta szkłem NEG T2X-1. Zabrakło jakiejkolwiek informacji na temat częstotliwości odświeżania, a zatem musimy przyjąć, że jest standardowa i wynosi 60Hz.
Przełącznik zmusi SoC do pracy na pełnych obrotach
Nubia w gamingowym smartfonie postanawia wyzwolić pełną moc obliczeniową drzemiącą w podzespołach, za pomocą jednego przesunięcia dedykowanego przełącznika na prawym boku urządzenia. Możliwe jest także blokowanie połączeń przychodzących, wszelkiej maści powiadomień, wiadomości tekstowych i innych informacji, które mogą zakłócić rozgrywkę.
Smartfon jest utrzymany w agresywnej, czarno–czerwonej stylistyce z wyraźnymi geometrycznymi cięciami na tylnej części obudowy i podobnie wykończonym okiem tylnego aparatu fotograficznego. Duży pas LED dopełnia wykończenia. Co ciekawe, na tylnej części widać trzy otwory, które zdają się wskazywać na aktywny system chłodzenia, z miniaturowymi wentylatorami wymuszającymi obieg powietrza.
Nie ma stereo, są wentylatory
Początkowo sądziłem, że Nubia Red Magic wyposażona zostanie w system czterech głośników, których maskownice osadzone zostały na tylnej ścianie. Niestety myliłem, się, gdyż owe otwory, mają za zadanie wychładzać sprzęt — tamtędy uciekać ma nadmiar ciepła wytwarzany podczas długotrwałego obciążenia. Do tego dochodzi jeszcze warstwa grafitu, zapewniająca szybsze i równomierne rozpraszanie ciepła.
Pod względem możliwości muzycznychNubia Red Magic Raczej nie będzie brylować, a to dlatego, że na wyposażeniu zagościł tylko jeden głośnik. Zupełnie inaczej, może być jednak na zestawie słuchawkowym, gdyż wykorzystano technologię DTS–HD.
Specyfikacja Nubia Red Magic
- aparat główny – 24MP ze światłem F/1,7 i oprogramowanie NeoVision 7.0
- kamera frontowa 8MP ze światłem F/2,0
- dwuzakresowy moduł WiFi w standardzie ac, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, modem 4G + LTE-A, USB typu C
- na dane 64GB lub 128 GB
- brak czytnika kart microSD
- czytnik linii papilarnych na tylnym panelu
- akumulator o pojemności 3800 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania
- Android 8.1 Oreo z interfejsem Nubia Magic
- wymiary: 158,1 x 74,9 x 9,5 mm (w najsmuklejszym miejscu 6,85 mm)
- waga: 185 g
Cena Nubia Red Magic
Nubia Red Magic występuje w dwóch wersjach konfiguracyjnych, o czym już wspomniałem. Za model wyposażony w 6GB pamięci RAM i 64GB dla użytkownika, będzie trzeba zapłacić 2499 juanów. Natomiast model premium, wyceniony został na 2999 juanów. Po przeliczeniu i opodatkowaniu ceny przedstawiają się następująco: 1653 zł i 1984 zł.
Muszę zatem przyznać, że Nubia bardzo sensownie wyceniła swojego pierwszego smartfona dla graczy. A to dlatego, że za te pieniądze ciężko będzie znaleźć coś podobnego.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.